• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LA_BETEQueer studies
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    GEKKO: taky mám někdy pocit, že jsou TS ženyk ještě jaksi "ženštější" než ostatní, ale to je možná dáno potřebou si to ženství uživát po všech těch letech hezky naplno...
    GEKKO
    GEKKO --- ---
    TS lidi (většinou) moc genderové stereotypy nenarušují.. prostě jsou jen na úplně na opačné straně.. možná proto nás lidi lépe berou.. TVčka to mají těžší..

    ROMANAMI: Tenhle přístup se mi líbí :)
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    ROMANAMI: ono totiž fňukat a naříkat si na nepřízeň osudu nestačí:-)))))
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    já si nestěžuji, já si chodím venku podle potřeby :-)
    ať si lidi trhnou ploutví, prostě jdu v tom na co mám zrovna náladu
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ROMANAMI: ono ani ženu v mužském oblečení jaksi nepoznáš, žejo... to jenom chlapeččci nesmí nosit šaty. Nespravedlivé, já vím.
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    ECLECTICA: takhle jsem nad tím nikdy nepřemýšlela, možná je to podobné, jen jaksi BI na ulici na první pohled nepoznáš :-)
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    GEKKO: bingo ! a TV to mají dost podobně jak TS možná o kousek hůře, protože většina lidí tak nějak žačíná chápat, že se mohl někdo narodit ve špatném těle, ale ani za boha nepochopí že někdo v sobě může nést obě genderové osobnosti najednou :-(
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    GEKKO: TV jsou požná v podobné pozici co bisexuálové, nebo ne? Tj. ani jedna "strana" je příliš nebere...
    GEKKO
    GEKKO --- ---
    ROMANAMI: Těžko říct jak to u nás mají TV.. ale z pohledu TS jsme na tom i celosvětově docela fajn.. jen jestli to nebude to klasické: u souseda je tráva vždycky zelenější :)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Založila jsem si blog, tak se tu pochlubím dnešním příspěvkem...
    http://eklektika.bloguje.cz/828772-prvni-prispevek-do-rubriky-aneb-co-pro-me-znamena-byt-queer.php
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    GEKKO: no já na tom našem TVčkovském serveru slyším dnes a denně stesky jaké by to bylo kdyby nežily tady v čechách, a že venku je určitě lépe a tak podobně. Jenže ona má každá mince dvě strany :-(
    GEKKO
    GEKKO --- ---
    MRNOUS: Tak, tak..

    ROMANAMI: Nakonec jsem ráda, že žiju v ČR. Letos jsme s kamarádkou pořádaly takovou drobnou vzpomínkovou akci na naš padlé..
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    a bohužel to nejsou jen našinci, ale i lidé sympatizující s námi a to je dost smutné :_( tak trochu to připomíná řádění pověstného bělokápětového CCC
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ROMANAMI: obecně stačí kouknout na tyhle stránky...

    http://www.lgbthatecrimes.org/doku.php
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    MRNOUS: ano mělo by to být normální, ale bohužel stále není a hned tak nebude. Jak vidno tak se objevují jiskřičky naděje, ale je to ještě hodně dlouhá cesta a práce s veřejností.
    Želbohu se asi ještě dlouho budou objevovat "siláci", nejlépe posilnění alkoholem a vírou v svoji sílu v davu podobných, a ti to budou i nadále komplikovat. Stačí se podívat kolik TS/TG lidí bylo za poslední roky zavražděno :-(
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    KAWALSKI: máma není ten typ člověka, co by něco skrýval nebo si bral servítky, takže bych řekla, že ano...

    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    ECLECTICA: otazkou je, jestli by to rekla i verejne a pred ostatnimi, nejlepe dalsim vericimi znamymi, nejen tobe po telefonu :-/
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    MRNOUS: mělo, jenže jak říkám, od některých lidí bych pochopení opravdu nečekala, a moje máma je jedním z nich ;)
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    nicmene ja taky koukam jak puk a taky se klanim az k zemi :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam