• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LA_BETEQueer studies
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    LA_BETE: No, tak daleko ještě nejsem.
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    LA_BETE: přesně ;-)
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    zajímavé je, že často to nejlépe příjmou právě ti lidé, od kterých by t člověk čekal nejmíň
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    AKI_NO8: tak to jsme se nepochopili ;-) ja mam zas ty zkusenosit, ze kdyz nekdo chce jit svoji cestou, tak se vzdycky najde nekdo dalsi, kdo to minimalne zpocatku "odsere", jak se rika, i v otm smyslu, jak mysli ty ;-)
    DIVA
    DIVA --- ---
    AKI_NO8: ale jo, stane se. kdysi sem měla spolužáky co sme často trávili "okna" ve trojko ve studovně, knihovně, na kafi ap., sedali spolu na přednáškách.. a když se ukázalo že kolega je gay, "kámoška" ho začla vnímat jako kuriozitu, z premianta byl queer přes cokoli co spolu dosud sdíleli. myslím že kamarády to protřídí značně .) ale nic na úkor kvality ;)
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    ECLECTICA: Tohle je podle mě vůbec dost těžko řešitelný téma pro společnost.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Gayové a lesby bojují za adopce dětí. Peticí žádají Kocába, aby se jich zastal - iDNES.cz
    http://zpravy.idnes.cz/gayove-a-lesby-bojuji-za-adopce-deti-petici-zadaji-kocaba-aby-se-jich-zastal-15v-/domaci.asp?c=A100314_194816_domaci_bar
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    KAWALSKI: Já nevim, jestli teď opravdu mluvíme oba o tom samém. Tak jenom pro upřesnění. Při povaze některých lidí bych byla velmi nerada, kdyby bylo mým známým ubližováno kvůli tomu, že stojí při mně. Takhle sem to prvně myslela, i když nešťastně vyjádřila.
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    AKI_NO8: toz najit miru mezi "tim, aby netrpeli blizci" a "tim, abych netrpel ja" je kua tezky :-/ ja jsem zatim spis na strane toho prvniho, ale stoji to prilis mnoho sil a nekdy si clvoek rika, jestli to vubec ma cenu....
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    KAWALSKI: Ohledně rozčlenění kamarádů na to taky tak nahlížím. To by mě ani tak netrápilo. Ale myslela sem spíš to, aby potom třeba blizcí lidé netrpěli i kvůli mně.
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    AKI_NO8: naopak, co se tyka kamaradu prave poznas, kdo je kamarad a kdo ne ;-) treba to z pocatku bude pro ne tezke, ale pokud se s tebou kamaradi pro tebe samotnou, tak to vezmou a budou se tebou kamaradit i nadale ;-) u rodiny to je zezsi, no, tam clvoek nikdy nevi a vetsinou co predem ocekavas, to se nedostavi, nekdy uplne naopak....tam je to riziko vzdycky :-/ no a prace, to zalezi na otm, jak moc je tvuj vzhled pro tu praci dulezity ;-) ja si treba minule "odkroutil" zkusebku a den po zkusebce uz nakracel do firmy s rudým čirem, v soucasne praci by se to rovnalo vyhazovu, takze se snazim zapadnout...
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    DIVA: Já vim. Jak říká i jeden můj blízký člověk:" ty normální lidi jsou vlastně dneska ty nejnenormálnější".
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    KAWALSKI: Tak na jednu stranu s tím počítám. Pokud by to bylo do té míry, kdy by šlo prostě jenom o "nějaké lidi", tak nemám problém. budeme se sobě navzájem nějak vyhýbat, nechám je myslet, vykldat, co si myslí, vykládat, co vykládat chtějí a nemusíme se nikdy už v životě vidět. Nicméně mám strach z toho, že to třeba může ovlivnit moji práci, rodinu, kamarády atpod. S tímhle bych se potom vyrovnávala dost těžko. Bohužel to asi taky příjde, ale překousnu to asi jenom hodně těžko, pokud vůbec.
    DIVA
    DIVA --- ---
    kdo je dneska normální simtě .) osobně ty normální lidi občas normálně lituju ;)
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    KAWALSKI: Ale bez těch uvozovek už bychom to asi nenapsali. :)
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    JAGA: Já se všeobecně dost kontruluju. Nenazvala bych to přímo "užíváním si", ale cítím se určitým způsobem přirozeně. Nicméně se věnuju dost tomu, jak na mě nahlíží okolí, pohledům, co se někomu může honit hlavou, snažím se odhadovat ostatní. Až doma o samotě si to nějak rozeberu a mám z toho teprve dobrý pocit, že jsem to zvládla.
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    AKI_NO8: ale vsak jsi "normální" ;-)
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    KAWALSKI: Skvělý. Tohle mě hodně potěšilo Nakonec vlastně možná budu i celkem "normální".
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    LURA: zrovna nedávno jsem skrzevá Gekko objevila jednu příznačnou písničku:
    http://www.youtube.com/watch?v=Ooi-ah73aC4
    LURA
    LURA --- ---
    Tak tady máš Eclectico, zase jeden článek (plus krátkou, ale výživnou diskuzi):
    http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-zahranici/133239/constance-18-nesmi-na-ples-protoze-je-lesba.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam