• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  LA_BETEQueer studies
  LA_BETE
  LA_BETE --- ---
  AKI_NO8: ech, to je zas inteligentní, gayové a lesby jsou nová pohlaví? wtf
  AKI_NO8
  AKI_NO8 --- ---
  THOMASMORTA: Tak to asi určitě....jenom mi ale přišlo usměvné podání článku.
  THOMASMORTA
  THOMASMORTA --- ---
  AKI_NO8: Když si posčítáme všeny ty "4% měnšiny", tak zachvíli dojdeme k tomu, že heterosexualita je vlastně menšinovější než ostatní orientace/gendery nebo identity:-))))
  ELWARA
  ELWARA --- ---
  AKI_NO8: mně se pro jistotu vůbec nezobrazila, možná má můj počítač víc rozumu než já :-)
  AKI_NO8
  AKI_NO8 --- ---
  LURA: Já už diskuze pod takovými články většinou vůbec nečtu.
  LURA
  LURA --- ---
  AKI_NO8: Taky jsem to dopoledne četla - a je pod tím výživná diskuse...
  AKI_NO8
  AKI_NO8 --- ---
  Zas mě jednou ráno něco pobavilo
  Kolik pohlaví lidé vlastně mají? – Zdraví – Žena.cz
  http://zdravi.centrum.cz/zivotni-styl/2011/7/10/clanky/kolik-mame-pohlavi/#utm_source=centrumHP&utm_medium=stylebox&utm_content=B
  MIKATCHOU
  MIKATCHOU --- ---
  děkuji za debatu která se tu strhla a kterou jsem bohužel příliš nesledovala, protože mi dost lidí posílalo náměty přímo do pošty. Nicméně zatim jsme stále nic nevybrali.
  PRVOZRAVA: to myslíš jako udělat nějakou koláž?
  PRVOZRAVA
  PRVOZRAVA --- ---
  no jo... 99,9% obyvatel žije v dost hloupých stereotypech. co se s tím dá dělat... ale tohle je spíš téma k pivu, než sem .)
  KAWALSKI
  KAWALSKI --- ---
  PRVOZRAVA: tak pokud skinhead neni rasista ( coz v dnesnim uziti slova je mysleno jako rasista u 99,9% obyvatel ), tak pak to smysl dava ;-)

  imho staci zagooglovat a nejakou tu fotku si najit, ne? ;-)
  PRVOZRAVA
  PRVOZRAVA --- ---
  KAWALSKI: to nesrozumitelné spojení se snaží poukázat na kontrast a různost subkultur, o to v té knize pravděpodobně jde. mimochodem, skinheadi (původně - v dnešní době se dřívější názory, postoje, etc. překrucují a mění...) rasisti nejsou.

  MIKATCHOU: můžu nějakou fotku stvořit, poslat na ukázku, případně pak přetvořit, záleží ale na termínu...
  KAWALSKI
  KAWALSKI --- ---
  SPLIFFBOY: na žádosti nic, však píši, že mi je nesrozumitelné to spojení ;-)
  SPLIFFBOY
  SPLIFFBOY --- ---
  KAWALSKI: ja ti nevim, ale co konkretne ti prijde nesrozumitelne na zadosti o tip na ilustrativni prebal k tematu subkultur? spolecnym znakem je tedy logicky prislusnost k subkulture.
  KAWALSKI
  KAWALSKI --- ---
  MIKATCHOU: pořád nad tím přemýšlím...jaké společné znaky má spojení "technař-pankáč" a "hiphoper-skinhead" ??? moc neznám ty hiphopery, ale nevěděla jsme, že jsou to rasisti...
  AKI_NO8
  AKI_NO8 --- ---
  MIKATCHOU: Zajímavé, ale nějak si to neumím představit, aby to vypovídalo o tom co má, nebylo to zavádějící a zároveň se to nikoho nedotklo. Taky nevím, jestli by někdo byl z podobných kruhů zrovna pro, aby se jeho fotka objevila na přebalu knihy, případně v knize. Ale tak lidi jsou různí, takže určitě i takových bude hodně.
  Jenom spíš bych přemýšlela jestli se to nedá nějak obejít. Počítačová grafika v tomhle třeba může pomoct a člověk se nemusí bát nějakého nařčení, když třeba udělá fotku na ulici....a nebo třeba vypíchnout x zásadních prvků a ikonických věcí por dané subkultury a udělat z nich nějakou koláž coby obrázek přebalu. Asi bych to osobně brala spíš takhle. Ale jenom jako návrh.
  MIKATCHOU
  MIKATCHOU --- ---
  LUBOB: no, dík, to fakt ne
  LUBOB
  LUBOB --- ---
  MIKATCHOU: dejte tam stareho homolku nebo pantatu skopka ze slunce, seno, ... to je subkultura jak remen :-)
  MIKATCHOU
  MIKATCHOU --- ---
  chápu že je to možná trochu OT, ale mezi queers je velmi zajímavá směsice lidí, takže svůj dotaz/poptávku položím i zde!


  Prosím prosím!!! Urgentně sháním nějakou pěknou fotku na obálku knihy o subkulturách, která nám letos vyjde v nakladatelství Slon. Měly by na ní být příslušníci různých subkultur - alespoň dvou, třeba punkáč s technařem, nebo hiphoper se skinheadem... je to důležité!! Vaše fotka se může proslavit na obalu knihy!!! Díky za jakékoliv typy!!!
  ELWARA
  ELWARA --- ---
  ECLECTICA: není možná!


  ANICASE: já si myslím, že právě jak to říká Aki, lidi prostě mají tendenci vždycky rozlišovat "my" a "oni", ať už oni jsou kdokoliv, takže tu vždycky budou nějaké skupiny lidí, které to budou mít kvůli tomu těžší než ostatní. Člověk nemusí být podle mě nutně hrdý třeba na svou sexuální orientaci, kterou si stejně nevybral sám, ale měl by se snažit vždycky přijmout svoji situaci tak, jak je, a vykřesat z ní to nejlepší :-) já jsem sice hetero, ale třeba zrovna včera jsem měla dost ostrou debatu s kámošem, který mi trvdil, že ženské by neměly být političky nebo ředitelky, protože to prostě je "proti přírodě"...takže si asi nevybereš, hlavní je nenechat se odradit...
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam