• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MJUGENFTTH-FTTB/Fiber to the home-building
    HW, optické kabely, návrh topologie sítí a jejich implementace. Sdílení zkušeností s provozováním optických sítí, HW a rady/doporučení.
    rozbalit záhlaví
    NETWORK
    NETWORK --- ---
    SKVORICEK: skoda zes nenapsal drive.... dneska jsem dodelal par propoju na optice - mohl ses prijet podivat - mel sem pujcenou svarecku, lamacku a pouzivalo se vsechno kolem optiky (pigtaily, vany, kazety, spojky, prevodniky .... ) jinak

    SKVORICEK
    SKVORICEK --- ---
    Ahoj vážení, můj příspěvek bude pro někoho trošku OT, ale věřím, že z určitého úhlu pohledu sem patří:

    Rád bych totiž sdílel zkušenosti s optikou. Jsem studentem CVUT a sháním firmu, živnostníka nebo vlastně kohokoliv, jehož prostřednictvím bych se mohl dovědět více o problematice optické komunikace obecně.
    Teď tedy otázka přímo na vás, " nevíte o někom takovém?"
    díky moc :)
    STORM
    STORM --- ---
    jaký kdo natahujete vlákna pro vnitřní rozvody G.657?
    NETWORK
    NETWORK --- ---
    MJUGEN: zdravicko, nene, zatim ne - hdpe je v zemi, ale chybi nam jeste kousek trasy a proto jsme to nechali vsechno na jaro...
    ten 24vlaknovy samsung maji v pente, pokud budes potrebovat, mam tam znameho obchodaka, muzu domluvit cenu ;)
    maji tam tusim 5km klubo ;)
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    NETWORK: zdar, už je zafouknuto? :-)

    1) ten Samsung 24x jsi zakoupil kde?

    2) Sháním cenu Juniper fiber router MX80... neví někdo?

    3) Cenu Edge-Core nebo jiný (HP/Alliedtelesis/....?) 16port SWITCH vše single link(WDM?) (přímo optika bez SFP!!)

    NETWORK
    NETWORK --- ---
    MJUGEN: Tak ono po celé trase výkopu je to soukromý pozemek, takže nějaké extra povolení není třeba (je to ski areál, povolení je na vodovodní trubky pro zasněžování, které budou ve stejném výkopu). Co se týče technologie - zvolil jsem chráničku o rozměru 40/33 (cena cca. 15,- Kč/m), kabel zatím koupený nemám, ale určitě pujdu do single modu - něco od Samsungu asi 24vlákno (cena cca. 17,- Kč/m). Uvažuju ještě o zafouknutí 1 mikrotrubičky jako rezervu. Záfuk budu dělat někdy na podzim, tak až budu hotov, tak tu můžu hodit info.
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    a vlastně taky kde to zakopáváte? legální problémy (povolení k výkopu, věcná břemena atd...)
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    NETWORK: snad Ti tu někdo pomůže. Byl bych ale rád, kdybys ses (pokud to půjde) podělil o zkušenosti z onoho zákopu (kdo půjčoval kompresory/záfuk, jaký ty chráničky byly použity/jaká vlákna a jaký systém- multi mode?)
    NETWORK
    NETWORK --- ---
    Zdravím Vás - mám dotaz - hodláme teď zakopat cca. 600m optiky (je to náš první zákop) a chci se zeptat ohledně chrániček... bylo mi doporučeno rozměr 40/33 (vnější/vnitřní).. Mám kamaráda, který umí velmi levně sehnat HDPE s rozměrem 32/26... myslíte, že pokud tuto HDPE použiji, tak bude nějaký problém se záfukem, nebo ten 40/33 je takový "standard" a měl bych ho dodržovat?

    Díky za info ;)
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    má někdo informace o projektu GOOGLE s 1Gbit do domu?
    STORM
    STORM --- ---
    já teda tak velký znalec nejsem .. ,ale myslím že cisco má hezký hračky, ale kur ... drahý :)
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    máme novou anketu (nástěnka) o tom kdo má lepší HW (Cisco nebo Juniper?)

    Díky za Vaše hlasy!
    STORM
    STORM --- ---
    toť otázka, ale já se těším na hraní si s GPON sítí a WDM-POn :)
    to budou časy ...
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    Netuší někdo na čem bude stavět svou Gbit/s síť Google?
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    STORM: nevím, neznám, ale až to budeš vědět, to sem taky hoď, myslím že sledování sítě sem také patří ;-)
    STORM
    STORM --- ---
    já vím že to sem nepatří, ale potřebuji radu ... potřebuji si zabezpečit dokonale server.chci mít všechno pod kontrolou a reporty.tzn, kdo se napojit, kdy, odkud, co dělal apod. víte někdo o nějaký softu ??
    díky a sorry, že to dávám sem :(
    STORM
    STORM --- ---
    hm tož to je mazec hochu ... a u nás t-šrot taky vybudoval mazec optickou síť, mají to postavení na Alcatel-Lucent Technologies něco úžasnýho :)
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    Google Fiber for Communities: Think big with a gig
    http://www.google.com/appserve/fiberrfi/
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    tak i Google se pouští do FTTH s rychlostí 1Gbit/s.

    http://www.google.com/appserve/fiberrfi/public/overview
    STORM
    STORM --- ---
    ooo děkuji moooc !
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    Přepínače - Allied Telesis ceny, hodnocení & specifikace
    http://www.shop-mania.cz/koupit~online-switche~tridit-znacka-allied-telesis.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam