• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MJUGENFTTH-FTTB/Fiber to the home-building
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    STORM: co to hlásí?
    STORM
    STORM --- ---
    nedaří se mi to dobře stáhnout :(
    STORM
    STORM --- ---
    2 KAPPI: jo fakt nepovídej su jedno velký ucho :)
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    pas: optikaknihy
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    Knihy.z01 - LeteckaPosta.cz Rapidshare Posílejte své soubory leteckou poštou - Poslání souboru - Zde nahrajte svůj soubor
    http://leteckaposta.cz/946890631
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    Knihy.zip Knihy/, Knihy/Broadband Optical Access Networks and Fiber to the Home Sep.2006.pdf, Knihy/Cabling Copper and F - LeteckaPosta.cz Rapidshare Posílejte své soubory leteckou poštou - Poslání souboru - Zde nahrajte svůj soubor
    http://leteckaposta.cz/186825188
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    jsem nějak usnul u ntb takže nahazování knih až dnes :-)
    KAPPI
    KAPPI --- ---
    STORM: možná bych ti od nich mohl získat nějakou slevičku :-)
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    toto dnes nahodím na leteckaposta.cz
    pokud máte něco jiného (nebo novější edice), tak házejte sem ;-)


    Broadband Optical Access Networks and Fiber to the Home Sep.2006.pdf
    Cabling Copper and Fiber1.pdf
    cisco press - optical network design and implementation.chm
    Enabling Optical Internet with Advanced Network Technologies.pdf
    Fiber Optic Installers Field Manual.pdf
    Fiber Optics Illustrated Dictionary.pdf
    Fiber.Optic.Essentials.pdf
    fiber.optics.technician_27s.manual.pdf
    Fibre Optics Handbook (McGraw-Hill-2002).pdf
    Handbook Fiber Optic Data Communication 2E.pdf
    Intro_to_Fiber_Optics_2E.pdf
    Morgan Kaufmann Publishing - Network Recovery. Protection and Restoration of Optical, SONET-SDH, IP
    and MPLS.pdf
    OPTICAL FIBER TELECOMMUNICATIONS IIIB.pdf
    Optical Fiber Telecommunications V A Fifth Edition - Components and Subsystems.pdf
    Optical.Fiber.Telecommunications.V.Volume.B.Systems.and.Networks -Academic.Press 2008.pdf
    Planning Fiber Optics network.pdf
    Springer.Fiber.Optics.Engineering.Oct.2009.eBook-ELOHiM.pdf
    Troubleshooting Optical Fiber Networks.pdf
    STORM
    STORM --- ---
    tento týden du kupovat GPONa od Profiberu ... sem zvědav jak to pofrčí, a v únoru se chystám na WDM-PON. snad to povalí slušně hodně si od toho slibuji. Budeme mít napojení přímo do CESNETu. Knížky na FTTx mohu zde napostovat nějaký mám.
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    NIZZER: jj tuhletu mám
    3. edici také nemůžu sehnat
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    NIZZER
    NIZZER --- ---
    MJUGEN: celkem sikovna je tahle, ale bohuzel jenom druha edice (2000 :( ) vysla treti, ale nedari se mi najit

    http://rapidshare.com/files/38981774/FOTM2Ed.rar


    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    NIZZER: Díky za knihu. Dnes v noci uploadnu všechny knihy o Optice co jsem zatím nahrabal. Bude toho kolem 240MB. Stále mi ale chybí nějaká co by popisovala přímo v praxi samotnou implementaci sítě. Nebo něco takového někde je?
    KAPPI
    KAPPI --- ---
    MJUGEN: optiku jsem dělával, takže spíš bych si rád osvěžil paměť nějakýma novinkama v oblasti FFTx :-)
    S úspěchem jsem používal SP2515A od Micronetu (třeba tady, ale kupoval jsem je za cca 1000,-) a zásuvky na zeď od 3M
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    PANTARIL: nahoď ty odkazy po netu ;-)

    "Co se tak divam po netu tak multimode SFP modul + sitovka se daji dohromady poridit za neco kolem 1300kc"
    PANTARIL
    PANTARIL --- ---
    presne parametry ti nereknu, zajimam se o to ve firme spis okrajove, nakupy dela nekdo jiny. Vim ze ty single-mode SFP moduly kupujem za cca 3k / kus. Je problem ze mnozi vyrobci switchu (mozna i sitovych karet) vyzadujou do svych zarizeni svoje SFP moduly, ktere jsou napr 1.5x drazsi nez srovnatelne OEM (todle se nam stalo s switchem od Hawlet - Packard).

    Co se tak divam po netu tak multimode SFP modul + sitovka se daji dohromady poridit za neco kolem 1300kc coz neni moc ale my vsude mame single-mode vlakna a s tema by to asi nebylo kompatibilni. Je pravda ze na tech poslednich par metru od rozvadece / sklepa do bytu by asi stacilo i levnejsi multimode reseni.

    Co to je PON?^_^;
    MJUGEN
    MJUGEN --- ---
    A síťovka s SFP portem by měla vyjít nějakých 700,-? Nebo se pletu? Jaký HW máš konkrétně na mysli + odkaz na parametry a jaký propojení kabelů (PON?). Díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam