• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAGGIE3D PHOTOS
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    HONZA911: nebudou rovnobezne, jen s nima budu mirit nejakym ostricim bodem v hledacku na stejny bod na pozadi, a zkusim je umistit tak, aby v takovem pripade byly co nejlepe rovnobezne.. on si spm poradi celkem s dost zajimavyma vecma..
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    VERLIBA: ted koukam ze ta vzdalenost ohnostroju muze byt az 300 metru..
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    jakou stereobazi byste zvolili na foceni ohnostroju na novy rok? Me kabely mi dovoli maximalne cca 4 metry pocitam, ze se psotavim na most legii, takze budu cca 100m az 150m od nejblizsiho ohnostroje, pricemz odraz na vode bude nejbliz asi 50m a pozadi bude zhruba no, asi nekolik kilometru az nekonecno, tezko rict.. Ja predpokladam, ze 1-3m by melo byt ok.. Dik za tipy.
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    VERLIBA: prvni focenicko s novou sestavou

    vice na http://stereofoto.cz/alba/lea01 mam z toho dobry pocit, je to lepsi oproti predchozi sestave, nicmene musim, jak se zda jeste zamakat na vzdalenostech od fotaku
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    HONZA911: tak prednasku co jsem planoval na 30 min se nakonec natahla na o neco malo vice jak hodinu :-) tak doufam, ze jim po te hodine i neco zustalo v hlave :-) dik za tu dvojici snímků
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    Pred par dny mi konecne prisel fotak, takze mam ted alespon dva stejne fotaky i skla, slibuju si od toho mene prace pri zpracovani jakoz i kvalitnejsi stereo. Spatna zprava je, ze jsem si pri jejich zkouseni silou urval kus tisktaku, ktery je oba synchronizoval, ale mam jeste jeden, a s tim to pujde taky.
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    HONZA911: dik. hodim to do StereoPhoto Maker a vyzkousim to sesadit, ve stredu mam prednasku na tema moznosti prezentace stereofotografii tak bych to tam rad zahrnul, pokud se dostanu k digitalni projekci ;-)
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    HONZA911: No ideál by bylo, kdyby to bylo na bílém pozadí :-) popravdě chci ve škole jednak to vyzkoušet hodit na LG televizi s pasivní 3D (ježiš jak já ten termín nemám rád - ale když oni to tak označují u všech produktů a lidi na to slyší) správně stereo televizi, ale to jen za předpokladu, že by se dal získat pravý a levý obrázek zvlášť (ne už složené do anaglyfu) popř. to vyzkoušet promítnout na plátno polarizovanou projekcí
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    HONZA911: nemáš někde originály? Myšleno ty dva snímky ze kterých je ten anaglyf složený?
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    kdyz uz tu mame slecinky, tak si dovolim jednu ze svych - format cross view
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    DANIEL: tady uz to u tech nohou neni tak znat, ale zase je videt, ze se na kazde fotce diva slecna nekam jinam, jednou nekam nahoru a jednou na fotografa
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    DANIEL: i ja to vidim, zetvrdim, ze se mi to casto podari lepe, ale v pravem dolnim roku kuprikladu je dobre videt nekolik svetlejsich elementu ktery jsou nad sebou nikoliv vedle sebe- jestli se na to nema koukat v leze na boku treba?
    DANIEL
    DANIEL --- ---
    AZAZEL1MZ: Díky za komentář. Vím, že to zatím zdaleka není ideální, spíš s tím experimentuji.
    Nicméně, možná je to mýma očima, ale u druhé fotky problém nevidím.
    Tedy alespoň ne pokud si ji zobrazím alespoň v o něco málo vyšším rozlišení:
    http://darksome.eu/images/phocagallery/Verca101012/3d/DSCN0169%20kopie.jpg
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    DANIEL: jo tak už jsem je v tom nepořádku na pracovním stole našel a:
    ta první mi něčím vadí, je to takové rozsypané ten obraz, druhá hodně duchuje, hlavně kolem nohou slečny, nevím čím to ale možné je, že to je kompresí, u třetí má pro jedno oko oči zavřené a pro druhé otevřené, navíc se mezi snímky pohnula, takže v místě jejího levého ramena je to dost nepříjemné na oči,
    no a ta poslední :-) na vystrčeném pozadí nevidím nic špatného
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    DANIEL: no nahe zeny jsme tu dlouho nemely ;-) az budu mit po ruce bryle tak to zkouknu ;-)

    jo jinak progres z moji strany :-) vcera jsem zkompletoval stereo-promitacku a chce to jeste doladit nejake detaily, takze koncem tydne bych mel byt stereo-projekcne sobestacny ;-) tak to jen abych se podelil o radost
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    HONZA911: ze jsem tak smely, jaky vyznam ma 12 hodin renderovat neco ne zas tak uzasneho jako tento pohled na mandelbulb, kdyz existuji triliony mnhomem estetictejsich zoomu na tento objekt..? K cemu je treba tak vysoke rozliseni budes z toho tisknout na billboard? Fakt jsem uplne nepochopil vyznam.
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    AZAZEL1MZ: nesypes to zbytecne, ja se tam tak nejak chystal, az na to ze mi to pak nevyslo, tak se zas asi budu chystat na nejakou pristi
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    Byl někdo na té akci v Praze? a nebo to sem sypu zbytečně ty pozvánky?
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    jo jinak jsem pokrocil s resenim stereo-promitani, slozil jsem navrzeny ram + usadil platno


    ted jeste rozchodit projektor a muze se zacit promitat :-)
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    jo jinak pozvanka pro lidi z Prahy a okoli popr. pro stejne blazny jako ja, kteri ac z opacne strany CR si udelaji vylet, aby se taky jednou za cas pokochali i jinou nez svoji praci :-)

    - úterý 16.10.2012 - stereoskopické cestopisné promítání - Španělsko, promítá Jenda Kříženecký od 19:30 hod. v klubu Válec, http://www.klubvalec.cz/
    - úterý 23.10.2012 - veřejné stereoskopické promítání - cestopis Turecko, Čajovna v Síti, Praha, http://www.ecajovna.cz/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam