• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAGGIE3D PHOTOS
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    DANIEL: i ja to vidim, zetvrdim, ze se mi to casto podari lepe, ale v pravem dolnim roku kuprikladu je dobre videt nekolik svetlejsich elementu ktery jsou nad sebou nikoliv vedle sebe- jestli se na to nema koukat v leze na boku treba?
    DANIEL
    DANIEL --- ---
    AZAZEL1MZ: Díky za komentář. Vím, že to zatím zdaleka není ideální, spíš s tím experimentuji.
    Nicméně, možná je to mýma očima, ale u druhé fotky problém nevidím.
    Tedy alespoň ne pokud si ji zobrazím alespoň v o něco málo vyšším rozlišení:
    http://darksome.eu/images/phocagallery/Verca101012/3d/DSCN0169%20kopie.jpg
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    DANIEL: jo tak už jsem je v tom nepořádku na pracovním stole našel a:
    ta první mi něčím vadí, je to takové rozsypané ten obraz, druhá hodně duchuje, hlavně kolem nohou slečny, nevím čím to ale možné je, že to je kompresí, u třetí má pro jedno oko oči zavřené a pro druhé otevřené, navíc se mezi snímky pohnula, takže v místě jejího levého ramena je to dost nepříjemné na oči,
    no a ta poslední :-) na vystrčeném pozadí nevidím nic špatného
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    DANIEL: no nahe zeny jsme tu dlouho nemely ;-) az budu mit po ruce bryle tak to zkouknu ;-)

    jo jinak progres z moji strany :-) vcera jsem zkompletoval stereo-promitacku a chce to jeste doladit nejake detaily, takze koncem tydne bych mel byt stereo-projekcne sobestacny ;-) tak to jen abych se podelil o radost
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    HONZA911: ze jsem tak smely, jaky vyznam ma 12 hodin renderovat neco ne zas tak uzasneho jako tento pohled na mandelbulb, kdyz existuji triliony mnhomem estetictejsich zoomu na tento objekt..? K cemu je treba tak vysoke rozliseni budes z toho tisknout na billboard? Fakt jsem uplne nepochopil vyznam.
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    AZAZEL1MZ: nesypes to zbytecne, ja se tam tak nejak chystal, az na to ze mi to pak nevyslo, tak se zas asi budu chystat na nejakou pristi
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    Byl někdo na té akci v Praze? a nebo to sem sypu zbytečně ty pozvánky?
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    jo jinak jsem pokrocil s resenim stereo-promitani, slozil jsem navrzeny ram + usadil platno


    ted jeste rozchodit projektor a muze se zacit promitat :-)
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    jo jinak pozvanka pro lidi z Prahy a okoli popr. pro stejne blazny jako ja, kteri ac z opacne strany CR si udelaji vylet, aby se taky jednou za cas pokochali i jinou nez svoji praci :-)

    - úterý 16.10.2012 - stereoskopické cestopisné promítání - Španělsko, promítá Jenda Kříženecký od 19:30 hod. v klubu Válec, http://www.klubvalec.cz/
    - úterý 23.10.2012 - veřejné stereoskopické promítání - cestopis Turecko, Čajovna v Síti, Praha, http://www.ecajovna.cz/
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    HONZA911: jj to znam :-) byl o tom nedavno clanek v casaku mezinarodni stereoskopicke unie :-)

    International Stereoscopic Union: Stereoscopy - the publication of 3D image-makers
    http://www.stereoscopy.com/isu/stereoscopy-journal.html
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    juu to me ba
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    to joe hezky, a umis z toho udelat i dvojici pro cross view s peknyma barvickama? ty anaglyfy se mi obecneji uz tak moc nelibi, co jsem se naucil silhat
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    HONZA911: to nejsou fotky, vid? pokud ano, tak coze je to na nich? zrnicko pylu snad?
    VERLIBA
    VERLIBA --- ---
    snad uz to mam dobre sestavene (zkousel jsem si davat pozor), samozrejmne dokonalost to neni..

    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    HONZA911: chyba, ono oci funguji v realu trochu jinak nez kdyz cuci na stereo ale mrkni sem
    http://www.ohio3d.com/MACRO3D-OSPS.pdf
    slajd 17 myslim, osi objektivu pri foceni sterea musi byt rovnobezne, pokud je to jinak je to blbe
    nenajdes na trhu jediny fotoaparat, ktery je urceny pro stereo, ktery by mel jinak osy objektivu nez rovnobezne (viz http://www.stereoscopy.com/cameras/index.html)
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    HONZA911: ano, ono všechny důležité informace podchytili kluci ze stereoklubu a hodili je v přehledné formě na své stránky

    větší báze - vzdálenost mezi objektivy - vytvoří tzv hyperstereo viz odkaz
    klub stereofotografie
    http://klub.stereofotograf.eu/ortho_hyper_hypo.php
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    HONZA911: no tak pokud to chapeme stejne tak je uhel nula, pokud fotis stereo tak ze mas dva objektivy (at uz na jednom fotoaparatu a nebo dva sprazene) tak jejich osy jsou vzdy rovnobezne (tim padem uhel mezi nimi je 0°), pokud ne tak zavadis do obrazu dalsi cyhbu
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    AZAZEL1MZ: to jsem s těma 10cm celkem ulítl, odhadoval jsem tak vzdálenost očí od sebe :) ale jinak vidím, že se nepletu
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    HONZA911: úhel mezi pohledem očí? co si tím měl na mysli?

    obecně platí, že pokud fotíš stereo (vzdálenost os objektivů je cca 6,3cm, nepamatuji si kolik to přesně je, osobně fotím na Kodak Stereo a na Belplascu a nemůžu si vybavit, jaká vzdálenost objektivů tam je, ale bude se to pohybovat kolem této hodnoty, vycházím z textu ze stránek International Stereoscopic Union - viz PS pod prispevkem) a máš ve snímku nekonečno, tak by si neměl mít v záběru objekty blíže než 2m

    pokud zněkolikanásobíš vzdálenost mezi osami objektivů, tak musíš ponásobit i minimální vzdálenost mezi tebou (jakožto fotografem) a nejbližším objektem, který bude na fotce, tzn. máš li mezi objektivy fotoaparátů 10x větší vzdálenost tak musíš dodržet i to, že nejbližší objekt v záběru od roviny filmu na který fotíš je např 20m

    PS:
    The distance between adult human eyes (interpupillary separation) varies between possible extremes of 55 mm and 75 mm, with an average of around 63.5 mm, and it is this latter measurement on which most stereo taking and viewing is based. Since the viewing of stereographs requires the brain to carry out the same processes as in normal vision, it is essential that the information supplied to it matches so far as is possible normal binocular vision. Any excessive separation or misalignment of the two images during viewing causes the brain great problems, which manifest themselves as double vision (diplopia) eyestrain and headaches.

    Conversely, all viewing of stereographs in which the rules of stereo geometry have been observed should produce a result indistinguishable from normal vision. It is for this reason that the maximum separation of homologues on the two film chips when mounted for direct viewing should not exceed 63.5 mm and the spacing of the viewing lenses in a hand viewer should also be 63.5 mm.
    AZAZEL1MZ
    AZAZEL1MZ --- ---
    tak "Realist - Red Button -stereo slide viewer " je konečně doma :-) konečně důstojné pokoukání na stereo fotografie ;-) ještě jej mírně poupravit aby šly promítat 7p fotky z Belpasky a bude to uplne ok. Proces upravy planuji nafotit a hodit do blogu tak sem pak postnu odkaz, ale nejaky cas to zabere, mam toho ted docela dost ;-)
    tak jsem se chtel jen podelit o radost
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam