• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    AGOG
    AGOG --- ---
    Ale ŽL je pro mě stejně zbytečný, protože se tím živit nebudu.
    AGOG
    AGOG --- ---
    Kdybych chtěl koupit pár gr. zlatého drátu to mi asi nikdo neprodá bez ŽL co? A musel bych na získání mít vstudovaný nějaký příbuzný odborný předmět, anebo ne?
    JOSLIACKY
    JOSLIACKY --- ---
    AGOG: ...klobuk dole
    AGOG
    AGOG --- ---
    JOSLIACKY: Ne to je ryté. Ocel 12050 cca 76x80mm nebo tak nějak.

    SFUMATO: No to jo, hlavně jak to neubývalo. Ale ev ruce to ještě nemám to ne :-)
    JOSLIACKY
    JOSLIACKY --- ---
    AGOG: ...tyblaho, to je rucne frezovane? ...som myslel,ze odlievane, btw, aka to ma velkost?
    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    AGOG: hmm kvalitka.... koukám že jsi to dostal pěkně do ruky, ten vzor na tsubě musel bejt asi pekelnej na soustředění......krásná práce
    AGOG
    AGOG --- ---
    RODRIGO_: ručně, ještě to musím začistit. Ale do druhé strany se mi nechce tak bude podobný vzor, ale znázorněný zatepaným stříbrným drátkem.
    RODRIGO_
    RODRIGO_ --- ---
    AGOG: děláš to na gravírce nebo růčo?
    MARVEL
    MARVEL --- ---
    AGOG: Pane jo. S tím muselo být sraního! Velmi pěkná práce, Pane!
    AGOG
    AGOG --- ---
    Tohle mám rozdělaný, ale na tsuby se nechci zatím primárně soustředit.
    AGOG
    AGOG --- ---
    Tak hotovo. Patinování to byl porod než jsem přišel jak na to.
    Menuki v originální japonském kiri boxu ze stromu Paulownia.
    Materiál měď, stříbro, černohnědá patina, voskováno.
    Rozměry přibližně 54x19, 52x19
    https://picasaweb.google.com/vlcimor/ForSale?authuser=0&feat=directlink
    DYDY
    DYDY --- ---
    Tyjooo.. strasne dlouho sem tu nebyl.. skoro mi spadly bulvy do klavesnice jak to tady frci.. puvodne sem myslel ze tady najdu svoji dizkuzi prazdnou a opustenou a pritom jsou tady obrazky prispevky a vsechno.. bomba.. moc mi to zvedlo naladu :))) vsechny vas zdravim a preju hodne stesti mily umelci .))
    LAMAL
    LAMAL --- ---
    CHRONOS: tady to mají označený jako nos, jinak to je skoba.
    SWAH - Vybavení zlatnických dílen
    http://www.zlatnici.swah.cz/?node=99&PHPSESSID=143cc3815dff826273cdf94e925c8158
    ZCR
    ZCR --- ---
    MARVEL: ano, Soukenická ulice - www.advantage-fl.cz
    MARVEL
    MARVEL --- ---
    CHRONOS: ...mám pocit, že v Praze, kus od Svatopetrského náměstí je specializovaný obchod pro zlatníky a šperkaře.
    CHRONOS
    CHRONOS --- ---
    zdravím, pořídila jsem si starší zlatnický stůl, je ale potřeba vyměnit dřevěný trn (koník), nevím, jak se tomu odborně říká..na kterém se řeže, piluje aj jemnější práce.. Víte-li někdo jak to nazvat a mate li tip kde to samostatně sehnat, prosím do pošty. Dík
    AGOG
    AGOG --- ---
    Chemie mi na první pár ještě nepřišla tak zatím první kousek z druhého před patinováním. Tohle už bylo trochu složitější a není to uplně jak jsem chtěl, proti originálu jsem se odchýlil na nohách. Navíc jsem je musel předělávat, byl jsem tak napůl mezi tímhle a orig a zjistil jsem, že anatomicky by zadní nohy tak jak jsou na oririnálu být nemohly. Uchycené na těle by byly příliš vzadu. Takže takový kompromis.
    Orig.
    Japanese Sword and Katana shop Aoi-Art
    http://www.aoi-art.com/fittings/menuki/F10110.html


    AGOG
    AGOG --- ---
    ZCR: Jojo určitě se to dělá, ale věci na to jsou trochu drahé. To až jestli tak časem.
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: tohle je asi spíš na pozlacování dřeva, ale třeba tam najdeš něco užitečného...
    amalgámová metoda je známá, ale rtuť je marná sláva hnus. ale mohy by existovat metody chemického zlacení - většina kovů, která přichází v úvahu, bude zlato elektrochemicky redukovat (nemyslím přímo elektrolýzu, ale podobně jako když hodíš hřebík do roztoku modré skalice)... ale jestli to produkuje rozumné a trvanlivé výsledky, to netuším.
    AGOG
    AGOG --- ---
    ZCR: Díky kouknu, zatím jsem zjistil, že na lokální pozlacování hodně malých kovových předmětů moc na výběr nemám. Možná spíše naprašování a pak třeba zlacení v ohni se rtutí což je zase zdraví škodlivé. Experimentovat s bordelem jako je rtuť se mi bez know how nechce.

    Jinak jsem dodělal první pár menuki, ale čekám na chemii na načernění. Tak to sem pak pošlu. Je to fajn, bavilo by mě se tím živit :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam