• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    AGOG
    AGOG --- ---
    To by mohl být problém, protože nemám válcnu na dráty. Leda použít ten přídavný polokulatý profil na bočních kolečkách.
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: nikdy jsem to nedělal, ale imho je ingot po odlití potřeba zkujnit, aby se rozbila krystalová struktura - ploché pro válcování plechů se tepou, jak přesně u drátu, to nevím... možná párkrát projet na valcně?
    AGOG
    AGOG --- ---
    Zeptám se, pokud odliju drát D=3mm jaká další diadura by měla být, Může být 2,8?
    AGOG
    AGOG --- ---
    Textura

    AGOG
    AGOG --- ---
    Chtěl bych docílit trochu jemnější ještě, ale zkoušel jsem dva recepty, pak od jednoho upustil, už to bylo skoro ok, ale pak jsem podělal vypalování oleje a musel nechat karbon průmyslově odstranit, ale některá místa prostě asi zůstala mastná a oxidace se nešířila pak rovnoměrně jako když to bylo před první patinací. Pak jsem to nechal skoro tři dny bez dozoru a tak textura trochu zhrubla. Nicméně ano stále to vypadá dobře.
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: no vypadá to výborně; co je s tou texturou za problém?
    AGOG
    AGOG --- ---
    ZCR: Hehe no dělal jsem to po kouskách skoro dva roky :-) Ale dnes už bych to zvládnul rychleji :-)
    Zatím se mi nepovedlo nafotit. Textura neni ideální jak bych si přál, protože jsem postup pokaňhal, ale nakonec na tu bíde se to nějak povedlo.
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: Ty ses nám chlapče rozryl!
    Byl by detail textur?
    AGOG
    AGOG --- ---
    Tak zase něco.
    Tsuba ocel, 80x74x5mm



    AGOG
    AGOG --- ---
    COLOMAN: Ne je to tepání podobné evropskému jen pouze z přední strany. Takhle je to na začátku a správně vedenými údery vzniká tvar. Já se to teprve učím. Znánka kvalitního provedení je co nejstejnější síla stěny po celém obvodu a žádné stopy po nástrojích zezadu. Mě stěny vyšly, protože jsem to měl zbytečně vysoké.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    AGOG: uchidachi je boj palicou,?, mne gugle nevyhodilo nic kolem tecnologii:)
    vocoGo utoho uchidachi, mnesa zda, jakoby to boli odlitky volaky...
    STU
    STU --- ---
    mam neco vymysleno a potreboval bych probrat realizaci totiz abych mel predstavu jak moc casove a financne narocny to pripadne bude
    AGOG
    AGOG --- ---
    STU: Nevim :-) Třeba by pomohla anketa.
    STU
    STU --- ---
    kolik je tady vlastne lidi kteri aktivne tvori?
    AGOG
    AGOG --- ---
    Tak zase něco.
    Vlastní návrh, technika uchidachi. Délka 30mm, materiál měď. Patinováno, reálná barva je někde mezi.





    AGOG
    AGOG --- ---
    Tak dnes jsem si uvařil svůj první upínací tmel :-)
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: jasně, mně naopak právě tohle advantageovské rozmezí vyhovuje, a možná časem i větší průměry kvůli trubičkám...
    Být tebou bych jim ještě zkusil napsat/zavolat, na prodejně toho mají víc než na webu... značka těch průvlakových desek je O.M.O (http://www.omo.it/english/azienda.htm), v sortimentu mají i 2,0 - F, 31 otvorů - označení 1/H
    Cokoli jenom z dálky smrdí Indií nebo Pakistánem doporučuju nebrat, a cokoli pod takových sedm osm stovek za kus je podezřelé :-)
    AGOG
    AGOG --- ---
    ZCR: Myslím, že ve skutečnosti budou 2mm maximum. Ani na ebay to nevypadá na uplné šunty a vychází levněji než třeba u swah. Advantage má 3-0,5 a to je moc já bych potřeboval i menší.
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: na dodavatele bohužel tip nemám, průvlakovou desku mám a používám (a opět varuju před levným nářadím - mohu srovnat jakési indické šunty s těmi, které má skladem advantage, a ty indické jsou naprosto nepoužitelné - osdtupňování je nepravidelné, vnitřek bez jakékoli povrchové úpravy prostě jen tak vyvrtaný... u nekulatých tvarů je to ještě horší).
    Jinak 2,5-3 mm je opravdu hranice (nebo možná skoro nad hranicí) toho, co jde udělat ručně bez tažné lavice, kor u mosazi, která rychle mechanicky ztvrdne.
    Pokud bys pomýšlel na výrobu drátů se čtvrercovým průměrem z kulatých, poměr kulatý ---> čtvercový vychází myslím něco pod 0,8 (tj. z kulatého 1mm dostaneš čtvercovými průvlaky čtvercový něco pod 0,8 mm)
    AGOG
    AGOG --- ---
    Nemáte tip na online dodavatele měkkých mosazných drátů tak do D=2,5-3mm?
    Používáte protahovací desku?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam