• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    AGOG
    AGOG --- ---
    NARSI: Jo ten mi byl taky doporučený.Musím ho pořídit, protože pidi věci se s boraxovým tavidlem opravdu dělají hůře.
    NARSI
    NARSI --- ---
    AGOG: Rozhodně Fluoron, Borax se moc nafoukne a pájka ráda odskakuje, nebo na jemné věci je prý dobré smíchat oba :)
    AGOG
    AGOG --- ---
    Jaké tavidlo používáte na drahé kovy?
    AGOG
    AGOG --- ---
    SFUMATO: Nebylo, ale znám to. Pro prezentaci je použit slabší plech. Tvarovat třeba 1,5 už je náročnější. Do slabého plechu se nadají udělat rytiny a intarzie. Dá se to i bez předchozího prvotního vypoulení, to je jen kvuli rychlosti. JInak pokud člověk nechce následovat tradiční japonskou cestu tak je jednodušší to formovat zezadu a pak dopracovat.
    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    Uchidashi - A Traditional Japanese approach to manipulating sheet metal.qt - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=JkbS38gSy4g&feature=channel&list=UL

    nevim jestli bylo, kdyžtak pro připomenutí...jednou se k tomu taky snad dostanu
    AGOG
    AGOG --- ---
    Kladiva pro mě na zakázku :-)
    AGOG
    AGOG --- ---
    Já si poradím
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    AGOG: máš valcovačku jenom na plechy? z pohledu výroby drátov je to asi prúser:)
    AGOG
    AGOG --- ---
    COLOMAN: Tak říkají na Swahu protahovací desce. Teoreticky bych mohl předválcovat nějaký zhruba válcový tvar a zbytek doprotahovat. Válcovačka stejně nemá průměry co potřebuju.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    AGOG: co znamena "diadura"?:)
    -po odliti ingot sa popouští, aby sa vazby v kry.štrukture uvolnili a nasledne aby slo dál opracovavat bez praskania...
    -pokud chces vyrabat drát, tak odleješ ingot v podobe tyče; pokud chceš vyrabat plech, tak si odlejes ingot ve tvaru plotny...
    -vyrabat drát z ingotu bez valcovacky asi nelze, resp. asi masaker,,,,
    AGOG
    AGOG --- ---
    To by mohl být problém, protože nemám válcnu na dráty. Leda použít ten přídavný polokulatý profil na bočních kolečkách.
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: nikdy jsem to nedělal, ale imho je ingot po odlití potřeba zkujnit, aby se rozbila krystalová struktura - ploché pro válcování plechů se tepou, jak přesně u drátu, to nevím... možná párkrát projet na valcně?
    AGOG
    AGOG --- ---
    Zeptám se, pokud odliju drát D=3mm jaká další diadura by měla být, Může být 2,8?
    AGOG
    AGOG --- ---
    Textura

    AGOG
    AGOG --- ---
    Chtěl bych docílit trochu jemnější ještě, ale zkoušel jsem dva recepty, pak od jednoho upustil, už to bylo skoro ok, ale pak jsem podělal vypalování oleje a musel nechat karbon průmyslově odstranit, ale některá místa prostě asi zůstala mastná a oxidace se nešířila pak rovnoměrně jako když to bylo před první patinací. Pak jsem to nechal skoro tři dny bez dozoru a tak textura trochu zhrubla. Nicméně ano stále to vypadá dobře.
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: no vypadá to výborně; co je s tou texturou za problém?
    AGOG
    AGOG --- ---
    ZCR: Hehe no dělal jsem to po kouskách skoro dva roky :-) Ale dnes už bych to zvládnul rychleji :-)
    Zatím se mi nepovedlo nafotit. Textura neni ideální jak bych si přál, protože jsem postup pokaňhal, ale nakonec na tu bíde se to nějak povedlo.
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: Ty ses nám chlapče rozryl!
    Byl by detail textur?
    AGOG
    AGOG --- ---
    Tak zase něco.
    Tsuba ocel, 80x74x5mm



    AGOG
    AGOG --- ---
    COLOMAN: Ne je to tepání podobné evropskému jen pouze z přední strany. Takhle je to na začátku a správně vedenými údery vzniká tvar. Já se to teprve učím. Znánka kvalitního provedení je co nejstejnější síla stěny po celém obvodu a žádné stopy po nástrojích zezadu. Mě stěny vyšly, protože jsem to měl zbytečně vysoké.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam