• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    Pro všechny co ví něco o těchto krasných a starých řemeslech a chtějí se zapojit nebo se jenom pokochat nádherou těchto předmětů.. Nápady, fotky vašich výtvorů, tipy a triky a všechny ostatní zkušenosti vítány. Předem díky za slušné chování .)
    rozbalit záhlaví
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: upřímnou soustrast! :-) živnost, nebo svobodné povolání (v té živnosti je myslím bižuterie myšlena jako sériová výroba atd., čili výroba autorského šperku by měla snad spadat umělecké činnosti; ale oni se na to různě tváří a ptají se po kurzech a tak, je to otravné)
    AGOG
    AGOG --- ---
    Asi si budu muset zřídit živnost pokud takové věci budu dělat častěji. Lidi rádi puncy a bez živnosti mi punc neudělají.
    AGOG
    AGOG --- ---
    No tak se to nějak povedlo. Už to má mouchy, ale fasování dopadlo docela dobře.




    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: já si ty nepodarky dokonce schovávám, je toho celkem hromada, smutné kousky vyžíhané mosazi... a vlatně mě mrzí, že se skoro nikdy neodhodlám udělat danou věc znovu a lépe, radši se pustím do něčeho jiného.
    Takže směle do toho!
    AGOG
    AGOG --- ---
    No už jsem vychladnul a zítra ukusím vyrobit korunku znovu. Já mám takové chutě taky, ale zase si říkám že se musím trochu ovládat :-)
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: když o tom tak uvažuju, možná jsem si měl dávno kromě pidimini serepetiček pořídit ještě stokilovou kovadlinu a pětikilový perlík a každý takový nepodarek z duševne-hygienických důvodů rozmlátit ;-)
    AGOG
    AGOG --- ---
    Myslel jsem, že zešílím. Vše šlo dobře, nedrátoval jsem, ale napájení se povedlo pěkně symetricky, začištění předleštění ok. Když jsem fasoval tak jsem ztabral na jedné krapně z blbého úhlu a ulomil jí. Ikdyž jsem jí napájel zpět tak už to nebylo ono. Teď nemám energii to dělat znovu.
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: symetrie je mrcha - udržet to rovně nebude snadné (pilně drátuj) - a bohužel každá odchylka je vidět...
    Fasování je to myslím i takhle.
    AGOG
    AGOG --- ---
    Tak jsem zvědavý jak to dopadne. Pak to chci narhodiovat, ale bohužel musím bez kamínku. Je to topaz a ten je na kyseliny háklivý. Tak nevím co udělá pokovení až budu kamínek fasovat, nebo jak se tomu říká v tomhle případě?
    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    Je to tak, ale je k tomu třeba i obchodn duch schopnost kvalitní sebeprezentace a taky stěstí na lidi. Takhle to chytnul jeden známej v ameru, ale to byla úplná náhoda a jeho klientela se skládala výhradně z gayů (nikterak to nebagatelizuju, ale podle jeho slov jsou v americe todle lidi, který jsou neuvěřitelným způsobem v obraze a jsou schopni velice dobře ohodnotit kvalitu před kvantitou)
    AGOG
    AGOG --- ---
    Na druhou stranu když má člověk jméno tak si ho zákazníci najdou a práci zaplatí.
    AGOG
    AGOG --- ---
    PROFOR: Složité to není, ale čas na to nemám. Ale dá se sehnat i nový.

    SFUMATO: No to je pravda. Lidi si žádají hezký věci za málo peněz. To je jako odlévání do vosku. I to vyžaduje své a výsledek může být moc pěkný, ale už to považuju za sériovou výrobu. Kdysi jsem četl takové pojednání s názvem profanace luxusu.
    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    AGOG: Celý je to super žádná mechanizace,prostě surový řemeslo ja k má být. Nevim ale v naší společnosti je težký takový hodnoty prodat, když všude je cenová masýrka.
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    AGOG: i v evrope byl pouzivan hodinari. da se obcas najit na aukru nebo vyrobit. ono to neni nic sloziteho. :)
    AGOG
    AGOG --- ---
    AGOG: Ježiš... mi=my :-(
    AGOG
    AGOG --- ---
    SFUMATO: Strašně se mi líbí ten svidřík, ten si musím pořídit.
    AGOG
    AGOG --- ---
    Předfinální stav, teď bude následovat druhý kousek, pak lehce dorýt a otexturovat větvičku. Pak zlacení a patinace.
    AGOG
    AGOG --- ---
    No a mi co učitele nemáme se musíme učit sami.
    AGOG
    AGOG --- ---
    SFUMATO: Jo je to pěkný, pak když se člověk dostane k takovému učiteli jako žák to je čest.
    SALO
    SALO --- ---
    zdravim, rad by som si nechal vyrobit placku na hlavovu trubku (⌀ 36,4mm), na bicyklovy ram stavany na zakazku.
    mam nejaku hrubu predstavu ale som otvoreny pripadnym navrhom a napadom zo strany remeselnika. mali by
    ste niekto zaujem sa na tom podielat a oddychnut si od sperkov a studenych zbrani? :) posta, prosim.
    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    AGOG: Je toho tam hroznej ranec a jde o to to jen zkouknout. Blbý je, že je to těma jejich klikyhákama a musí se to hledat video od videa.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam