• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    AGOG
    AGOG --- ---
    Rozpracováno.

    AGOG
    AGOG --- ---
    Tady e tutorial pro odléváni formou ztraceného vosku. To by tě mohlo zajímat.
    http://www.followingtheironbrush.org/viewtopic.php?f=9&t=3120#p31259
    TAILA
    TAILA --- ---
    ERGOSUM: Díky moc, na sádru jsem samozřejmě taky narazila =) Nicméně v budoucnu mám v plánu odlévat mosaz a na to už sádra nestačí. =(
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    TAILA: Hledej
    sádrová forma cín
    TAILA
    TAILA --- ---
    AGOG: Bohužel, modeláři si dneska většinou vystačí s tim lukoprenem.
    AGOG
    AGOG --- ---
    TAILA: Myslím, že cínové vojáčky odlévali do sádry. Určitě by poradili na nějakém modelářském diskusním serveru. Tím se stále lidi zabývají a zrovna ty postavičky jsou hodně členité a detajlní. Dnes je taky moderní odlévání pomocí ztraceného vosku a silikonové formy ale je to náročnější na přípravu. Třeba ještě někdo poradí.
    TAILA
    TAILA --- ---
    Zdravím. Nemáte někdo zkušenosti s odléváním? Internet se mi zdál na toto téma poněkud skoupý. Mám v plánu odlévat z cínu. Na což by mi teoreticky měl stačit lukopren, ale radši bych vyzkoušela i jiné možnosti. Vyčetla jsem ještě hliněnou formu, ale nikde není popsané, jak by se měla vyrábět případně z jaké hlíny, aby brala detaily. Napadl mě ještě grafit, ale opět nevím, jak to bude zvládat detaily. Nějaké zkušenosti? Případně jiné vhodné materiály?
    AGOG
    AGOG --- ---
    Na http://www.silver-components.cz mají Vallorbe jehlové pilníky s #4 sekem za pěknou cenu. Doporučji.
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    Dik moc obema - bal jsem se totiz, ze lepidlo je hereze... :)
    ZCR
    ZCR --- ---
    PROFOR: je to prosté: musí se pracovat (hodně) přesně, každá chyba je vidět. (A pak se to lepí, ale přesnost je nutná i tak, jinak je ta nepravidelná linka kolem většinou dobře vidět a je ošklivá)
    AGOG
    AGOG --- ---
    PROFOR: Co jsem zaznamenal tak třeba perleť klasicky moc dobře zatepat nejde, protože snadno praská tak se často spíše lepí.U dřeva bych to udělal stejně. A rybina se nějak moc výrazná nadělá. Možná trochu občas, ale nějaký zázrak s rozpínáním do stran se často nekoná, nabo ta možnost z technologických důvodů není.
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    Ahoj, nevim, jestli to sem patri, ale nedelal jste nekdo neco podobneho jako je zde?
    Nordic Knives New - The Leader in Custom Knives - Solvang California
    http://www.nordicknives.com/show/solvangshow-window.php?galid=2&n=17&pause=Y
    Jde mi o zasazeni dreva (na obrazku je nejspis kamen) do kovoveho podkladu.
    Ted se mi dostala do ruky kniha o umelecky ztvarnenych nozich (do klubu o nozich to ale nepatri) a tento a par dalsich od Steva Hoela se mi docela libi - neni to preplacane. V knize byl popsan zpusob, jak se "pasuje" kovovy ornament do podkladu - udela se vybrani a ve stene je vyryta rybina, do ktere se zatemuje vkladana kovova soucast.
    Ale u materialu, ktere se nemohou zatemovat mne (krome lepeni) nenapada, jak udelat takove hezke zasazeni. Drevo prece jen neroztepu do te rybiny.
    Zatim mne opravdu napadlo jen vyfrezovat (vyryt) vybrani a presne ve stejnem tvaru si pripravit drevo a to do toho vybrani vlepit.
    Dalsi vec, ktera mne napadla, je tu rybinu prece jen udelat a drevo upravit tak, aby melo zkoseni po okrajich a rybinu vyhnout smerem nahoru, abych drevo mohl vlozita potom ten okolni kov utemovat kolem toho dreva a pak cele zbrousit a vylestit.
    Nenapada vas nejaky "spravny" zpusob, jak by se to melo delat?
    KOUMA
    KOUMA --- ---
    Ahoj,děkuji za tip na knížku. Jsem kousek od Brna,tak kdyby byl někdo ochotnej mi ještě poradit,tak mě tam manžel doveze .
    AGOG
    AGOG --- ---
    KOUMA: Ahoj, tohle asi přes internet nejde, nejsem fasér, ale koupil jsem si pár pěkných zahraničních knížek o výrobě šperků, opravách a fasování. Tam to bývá pěkně popsané. Na fasování třeba: http://jewelrymaking.about.com/od/Book-Reviews-Metal/fr/Gemstone-Settings-The-Jewelry-Makers-Guide-To-Styles-And-Techniques.htm

    A neni vůbec drahá na to kolik tam toho je v barvě na pěkném papíru.
    KOUMA
    KOUMA --- ---
    Ahoj, mám prosbu. Jsem mamina se 4dětmi po 15leté mateřské ,,dovolené“ a chci se částečně vrátit ke zlatničině. Uvědomila jsem si, že bych chtěla hodně pracovat s kamenama, ale ve škole nás naučili jen fasovat do krapen a carglí, ale nenaučili nás rýt a fasovat kameny rýdlem. Potřebovala bych, proto poradit z nástrojema a principem tohoto fasování.
    AGOG
    AGOG --- ---
    AGOG
    AGOG --- ---
    ERGOSUM: Jasně že zkusím, tavidlo mám, mám i borax. Dík za tip každopádně.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ERGOSUM: A nebo zkusit borax.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    AGOG: Vyskoušej. Pokud by to nestačilo, tak koupit ve Svaně tavidlo.
    AGOG
    AGOG --- ---
    ERGOSUM: Hmm je to použitelné i na "větší" věci jako je fuchi?
    Je to dlouhé 41,5mm tak to musím ohřát pořádně dokola. Je to proužek plechu 2mm silného. A měděný plech 1,5mm
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam