• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    Pro všechny co ví něco o těchto krasných a starých řemeslech a chtějí se zapojit nebo se jenom pokochat nádherou těchto předmětů.. Nápady, fotky vašich výtvorů, tipy a triky a všechny ostatní zkušenosti vítány. Předem díky za slušné chování .)
    rozbalit záhlaví
    AGOG
    AGOG --- ---
    SOUKYHO: Nojo...jenže Riogrande neni žádný eBay ani soukromý prodejce, ale velká firma. Tam není nikdo kdo by něco takovýho udělal protože i oni to potřebujou do účetnictví a doklady přikládají ke zboží.

    Další věc je že pokud je zásilka pojištěná na skutečnou cenu tak nemůže být udávaná nižší.
    SOUKYHO
    SOUKYHO --- ---
    3x jsem si teď nechával posílat věci z číny... a neplatil jsem clo ani DPH ani jednou .... byli to věci hodnotově 400-1000kč.
    asi hodně záleží co ti tam prodejce napíše. Stejně jsem to měl z USA. Když je tam zaškrtnuto "gift" a napsaná nějaká rozumná cena.... Jako mě tam pokaždé napsali 5USD ...
    AGOG
    AGOG --- ---
    Ne pokud to zadrží na celnici a pošta zařídí proclení tak zaplatíš + 5% clo + 21%DPH + 180Kč za proclení :-(
    Teď nevím jestli je to z celkové částky nebo jen za zboží bez shippingu. Ale třeba to ani není 5%. 5% bylo kkdysi na cvičném meči co jsem kupoval z japonska. Nakonec to přišlo bez cla i DPH a to to bylo za 15000 :-)
    Dneska ti pitomci clí každou blbost včetně antikvariátních knih :-( Fakt ústav.
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    ok diky no DPH by melo byt 21% a tech 5% to je to procleni od posty?
    Jde mi o to kolik asi bude ta finalni cena kdyz je nakupka v usa 47 USD....
    AGOG
    AGOG --- ---
    Už jsem to psal a nyx spadnul. Cla bych se nebál to je neznatelný. objednával jsem kdysi pilník v podobné hodnotě a clo jsem nějak ani nezaznamenal. je to asi okolo 5%. Je na to sazebník někde u celní správy asi. Fakt bych to neřešil. Horší je to DPH no. I to proclení od pošty by stálo víc.
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    objednavate nekdo z rio grande?
    potreboval bych vedet kolik zaplatim navic kdyz si tam objednam naradi za 47 dolaru
    tedy kolik mi tady z toho vypocitaji clo
    dph nejspis 21%
    ale to clo by mne zajimalo...
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    Souprava na zasazování / fasování kamenů / Zboží prodejce Frapernik | Fler.cz
    http://www.fler.cz/zbozi/souprava-na-zasazovani-fasovani-kamenu-4251638
    AGOG
    AGOG --- ---
    Ode dneška mi říkejte pan podnilatel :-)
    Zatím živnost volná a snad se mi to povede povýšit na řemeslonou.
    AGOG
    AGOG --- ---
    To se omlouvám, já je znám a neoslovují mě. Už bych nějaké jinak měl. To staré má trochu jiné proporce, ale stejně má pořád malé čelo. Skvělé kladívko měl jeden učitel v umělecké škole v Turnově. Německé cizelérské na tenoučké dlouhé násadce. Mít soustruh tak si je vyrobím. Ale mé nejlehčí kladívko má asi 19g a tam už na velké čelo stejně není místo.
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    pidi kladivkovou sadu mam v nabidce tady
    Sada 6ks šperkarských kladívek / Zboží prodejce Frapernik | Fler.cz
    http://www.fler.cz/zbozi/sada-6ks-sperkarskych-kladivek-3707841
    je tam i to co mas na fotce rika se mu rivetovaci kladivko a pouziva se ve sperkarstvi na rozklepavani nytu a nebo na rozklepavani cepu ve stezejkovem pantu kde se ten cep z dratu na obou koncich rozklepe do houbicky aby z pantu nevyjel...
    pokud nekdo nepotrebuje celou sadu jsem schopen obstarat i jednotliva kladivka ktera ta sada obsahuje ale jelikoz tady v cesku stoji jedno takove kladivko kolem 2 stovek tak se ta sada za tyto penize docela vyplati...
    AGOG
    AGOG --- ---
    Na chemii jsem poměrně hloupej ale chápu jak to myslíš :-)
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: to je naopak dost běžné, že se vlastnosti takových systémů vpodstatě nedají přímo snadno odvodit z vlastností složek - totiž i mezi kovy existuje něco jako sloučeniny, které mají stálou stechiometrii, a nejsou to tedy směsi (týká se to jak systému Cu-Zn, tak Cu-Sn, resp. vlastně skoro všech :-)... no a pak nastává takové to peklo, kdy jedna dvě takovéhle sloučeniny vykrystalizují v matrici prostého ztuhlého roztoku a chová se to zase úplně jinak, pak se do toho přimíchají ještě nějaké krystalové modifikace... vždycky mě mrzelo, že jsem do téhle oblasti materiálové chemie nikdy pořádně nepronikl...
    Těm sloučeninám se říká intermetalické, a naprosto skvělý případ je tzv. fialové zlato (purple gold), AuAl2, což je tvrdá fialová křehká látka, se kterou se spíš než jako s kovem pracuje jako s divným druhem drahého kamene, a přitom je to složením víceméně 18k zlato...
    AGOG
    AGOG --- ---
    Kdo by to řekl takové dva měkké kovy.
    Ale co se týče praskání tak třeba do některých japonských slitin se přidává malé množství olova a pak to praská taky. To bude spíš tím, že to naruší vazbu ostatních kovů.
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: ty dva nejběžnější činelové, cínové CuSn8 a CuSn20, jsou každý úplně jiný - ten s nižším obsahem cínu se dá normálně tvarovat, ohýbat atd. a je ještě relativně měkký, ten žlutý CuSn20 je hodně tvrdý a křehký, tvarovat se nedá, okamžitě praskne... a jinak do těch dalších jsem se nikdy nepouštěl, ale je jich hrozná zoo...
    Moc jsem toho s nimi taky nedělal, ale barevně se mi líbí moc... zde v kombinaci s alpakou:
    http://zcrzcr.files.wordpress.com/2012/06/prsten_bronz_alpaka.jpg?w=549

    jj, já mám ze začátků obcování s kovem (a pak se dřevem) dost zničené šlachy na předloktí, a zrasoval jsem si to hlavně při pilování jehlovými pilníky a prací s řezbářským nožíkem...
    AGOG
    AGOG --- ---
    ZCR: S broznem nemám moc zkušeností jen co do strojního obrábění. Ale tak dělaly se i meče že :-) Jo přestávky jsou dobré jinak si člověk koleduje o nějaký problém. Já si zablokoval ruku zaškrabáváním až doktor mi pomohl. To jsem x hodin dělal jeden pohyb abych to měl hotový a pak jsem další týdny nemohl pořádně nic udělat.
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: jj, trochu se to vleče :-) ... a bronz je opravdu nefalšovaně tvrdý, mosaz je proti tomu máslo, jakkoli jsou taky různé mosazi... zároveň se ale bronz "nemaže" jako měď, ta se řeže špatně zase jiným způsobem. ... jinak pokud si dobře pamatuju, ten CuSn20 kdysi byl cca 1,3+mm plech a řezná rychlost cca 1 cm/min, řezal jsem to listem hrubosti 2 nebo 3... tady u toho CuSn8 to bylo při srovnatelné tloušťce cca 2x rychlejší, i tak s přestávkami celkem něco ke 2 h... (vždycky po kousku zastavím, odmetu piliny z řezu a říznu do včelího vosku, a tak po třetinách obvodu dávám pauzu)
    AGOG
    AGOG --- ---
    160cm je poměrně dost :-)
    Tvrdý? Spíš hodně kluzný ne? Mosaz taky někdy klouže ne se do ní pořádně zaříznout. Ale pořád je měkčí než ocel.
    ZCR
    ZCR --- ---
    jenom tak pro zasmání - zase jsem jednou ořezával lupénkovou pilkou prasklé činely, narodily se dva, jeden s průměrem 22 a druhý 28 cm, řezná dráha dohromady cca 160 cm... a byl to teda činelový bronz B8, což je CuSn8, kdysi jsem pižlal i ten klasický CuSn20 (tuším je to on), a to už je nechutně tvrdý materiál...
    AGOG
    AGOG --- ---
    ZCR: Jojo to je, ale s velikostmi je to podobně. Všechno velké unifromní. Už ta násadka je parádní u tohohle.
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: tohle je imho přímo kladívko hodinářské, ale firmy v branži neznám...
    AGOG
    AGOG --- ---
    Anebo něco takového
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam