• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: pěkné, ale tys tu valcnu kupoval, ne? nebo ta byla jen na plech? Jinak jo, technologie výroby průvlaků s karbidem wolframu je imho trochu složitější, takže takové ty nejlevnější indické šmejdy, o kterých jsem se rozepisoval, asi člověk nepotká tak často... co je tam za výrobce?
    AGOG
    AGOG --- ---
    Výroba stříbrného drátu z hranatého ingotu. Nic nového pod sluncem, ale bavilo.
    Koncový průměr na fotkách 1,8mm teď jsem protáhnul dál na 1mm a průvlaky z eBay fungují dobře, neškrábou, povrch je pěkně hladký a blýskavý. Tedy pouhým okem.






    AGOG
    AGOG --- ---
    Poslušně hlásím, že Advantage má nový web konečně :-)
    AGOG
    AGOG --- ---
    MIKEONE: Díky, pak ti napíšu. Ale ještě teď dělám dvě specialitky které chci mít na webu než se do něčeho pustím.
    MIKEONE
    MIKEONE --- ---
    AGOG: :) lidi kteri cvici dlouho a o mecich (nebo obecne o tom, s cim to vlastne cvici) neco vedi, takovouhle praci urcite ocenit dokazi, ale jak rikas, financne na tom povsechne nejsou buhvi jak dobre :). Inu klidne obesli kluby v czech-kendo.cz (nebo mi dej nabidku, rad rozeslu :) ), nikdy nevis co z toho bude... Prace je to krasna.
    AGOG
    AGOG --- ---
    MIKEONE: Díky, byla to fuška :-)
    Je to pro potomka samurajského rodu, pro jednoho jeho syna.
    Je učitelem v Havajském Kendó Klubu a ještě něco podniká s iaidó. Byl docela nadšený tak mám šanci na kšeft až doroste do meče další syn :-)
    Jinak do ČR jsem zatím nic neprodal. Ikdyž až něco přibyde na web tak obešlu pár klubů aby se o mě vědělo. Nicméně tomu moc velké naděje nedávám, lidi u nás nedokážou takovou práci finančně ohodnotit. Jednak asi ani ty peníze nemají a pak veškeré dění se soustředí okolo čepelí. Náročnost výroby takových věcí nedokáží posoudit. Navíc je to prťavý tak to musí být levný :-) třeba se povědomí časem změní.


    MIKEONE
    MIKEONE --- ---
    AGOG: Krasa :), zakaznik byl z nasich kraju, nebo zahranici?
    AGOG
    AGOG --- ---
    obrázky jsou klikací
    AGOG
    AGOG --- ---
    Tak zase něco.
    Souprava fuchi kashira pro dva meče.
    Rodový znak zákazníka z 14k zlata s motivem Papírové moruše.

    Menuki z čistého stříbra a šakudó tepáno technikou učidaši.
    jedná se o "znak" ichi z konceptu Ichi-go ichi-e (一期一会 "one time, one meeting")



    FRAPE
    FRAPE --- ---
    rio
    grande na zadne dohody nehraje
    kdyz kupuju kdekoli po svete od soukromniku nebo malych firem tak mi na balik napisi co chci
    ale tyhle vetsi firmy to jedou cele na bilo :)
    Tak ze 5% clo a 21% DPH ok tak ja to zkusim na nejake male polozce a uvidime jak to dopadne..diky
    SOUKYHO
    SOUKYHO --- ---
    AGOG: to je také pravda .... ale pořád to odesílá člověk ..., jde jen o to, co tam zatrhne ...
    dokud se to nevyzkouší tak se neuvidí :)

    za motorku z USA jsem například platil jako blázen ... vlastně víc, než mě motorka stála...protože to clo a DPH počítali z ceny+ dopravy. Doprava byla 2x dražší než motorka ... ale i tak se to vyplatilo :)
    HD z r.1976 za 50 000kč tady nekoupíš :)
    AGOG
    AGOG --- ---
    SOUKYHO: Nojo...jenže Riogrande neni žádný eBay ani soukromý prodejce, ale velká firma. Tam není nikdo kdo by něco takovýho udělal protože i oni to potřebujou do účetnictví a doklady přikládají ke zboží.

    Další věc je že pokud je zásilka pojištěná na skutečnou cenu tak nemůže být udávaná nižší.
    SOUKYHO
    SOUKYHO --- ---
    3x jsem si teď nechával posílat věci z číny... a neplatil jsem clo ani DPH ani jednou .... byli to věci hodnotově 400-1000kč.
    asi hodně záleží co ti tam prodejce napíše. Stejně jsem to měl z USA. Když je tam zaškrtnuto "gift" a napsaná nějaká rozumná cena.... Jako mě tam pokaždé napsali 5USD ...
    AGOG
    AGOG --- ---
    Ne pokud to zadrží na celnici a pošta zařídí proclení tak zaplatíš + 5% clo + 21%DPH + 180Kč za proclení :-(
    Teď nevím jestli je to z celkové částky nebo jen za zboží bez shippingu. Ale třeba to ani není 5%. 5% bylo kkdysi na cvičném meči co jsem kupoval z japonska. Nakonec to přišlo bez cla i DPH a to to bylo za 15000 :-)
    Dneska ti pitomci clí každou blbost včetně antikvariátních knih :-( Fakt ústav.
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    ok diky no DPH by melo byt 21% a tech 5% to je to procleni od posty?
    Jde mi o to kolik asi bude ta finalni cena kdyz je nakupka v usa 47 USD....
    AGOG
    AGOG --- ---
    Už jsem to psal a nyx spadnul. Cla bych se nebál to je neznatelný. objednával jsem kdysi pilník v podobné hodnotě a clo jsem nějak ani nezaznamenal. je to asi okolo 5%. Je na to sazebník někde u celní správy asi. Fakt bych to neřešil. Horší je to DPH no. I to proclení od pošty by stálo víc.
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    objednavate nekdo z rio grande?
    potreboval bych vedet kolik zaplatim navic kdyz si tam objednam naradi za 47 dolaru
    tedy kolik mi tady z toho vypocitaji clo
    dph nejspis 21%
    ale to clo by mne zajimalo...
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    Souprava na zasazování / fasování kamenů / Zboží prodejce Frapernik | Fler.cz
    http://www.fler.cz/zbozi/souprava-na-zasazovani-fasovani-kamenu-4251638
    AGOG
    AGOG --- ---
    Ode dneška mi říkejte pan podnilatel :-)
    Zatím živnost volná a snad se mi to povede povýšit na řemeslonou.
    AGOG
    AGOG --- ---
    To se omlouvám, já je znám a neoslovují mě. Už bych nějaké jinak měl. To staré má trochu jiné proporce, ale stejně má pořád malé čelo. Skvělé kladívko měl jeden učitel v umělecké škole v Turnově. Německé cizelérské na tenoučké dlouhé násadce. Mít soustruh tak si je vyrobím. Ale mé nejlehčí kladívko má asi 19g a tam už na velké čelo stejně není místo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam