• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    AGOG
    AGOG --- ---
    ZCR: Nápad s důlky je dobrý to můžu zkusit, ale jinak ani Japonci si se zadní stranou nikdy hlavu obzvláště nedělali. Oni to dělali tedy trochu jinak ještě, ty čtverečky okolo byly kařdý zvlášť. Hlavně se na zadní stranu nesahá žádným nástrojem. Maximálně ten plíšek s čepem které jsou připájené k sobě můžu očistit. Ono se to přidělá na rukojeť, oplete a pak to tak x až xx let zůstane. Má to funkci podpěrnou a aretační. Čep zapadne do díry v rejnočí kůži.
    Jinak díky oběma.
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: souhlas se SFUMATO... jenom snad - na těch fotkách to není pořádně vidět, ale jak je připájené to očko na zadní straně? zdá se mi, že tam vidím rozteklou pájku - myslí, že při tvých ryteckých dovednostech by neměl být problém spoje upravit tak, aby byly víceméně neviditelné - pájka má tendenci stárnout jinak, a zpravidla ošklivě (už se mi to párkrát vymstilo...).

    (a jinak jeden profík kdysi radil, že když člověk pájí dvě plochy k sobě (myšleno třeba malý čtvereček plechu naležato na větší), tak na jednom z nich udělat pár drobných důlků, třeba vrtáčkem - jak se pájka mezi plechy kapilárně roztéká, tyhle drobné prohlubně do sebe vtáhnou přebytek pájky, která by se jinak roztekla kolem spoje... nikdy jsem to pořádně nezkoušel u obecných kovů a měl bych u nich trochu obavu z koroze nevymytým tavidlem, ale u klenotnických slitin by to fungovat mělo...)
    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    AGOG: Smekám za čistotu provedení....patinace do saténovýho lesku taky přesně sedí

    AGOG
    AGOG --- ---
    A další specialitka. Popravdě se mi to nezdá pořád dost abych s tím vyrazil "mezi lidi".
    Menuki
    http://www.tosogu.cz/menuki.html




    AGOG
    AGOG --- ---
    Poslední specialitka, více fotek na stránce v galerii.
    Tsuba
    http://www.tosogu.cz/tsuba.html
    AGOG
    AGOG --- ---
    Já mám formičku vyrobenou nastavitelnou maximální rozměr je 60x42x4mm a docela se daří bez bublin.
    Dělám hlavně slitiny mědi. Je to na cca 80g a k lití je to tak za 12-13 minut.
    Akorád mosaz když jsem chtěl snížit obsah zinku a přidal 50% mědi tak je to hodně náchylné k praskání.
    Ale dělal jsem zatím jen jeden ingot a když jsem opatrný a kovu a žíhám tak z toho nějaký ten plíšek taky dostanu.
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    v takovy ty klasicky forme na taveni...
    placka a z jedny strany se daji odlit asi 3 ruzne prumery dratu tedy polotovaru pro drat a z druhe strany se da odlit desticka myslim asi 4mm silna ktera se pak musi valcovat na pozadovanou silu...
    Ale jak rikam pod 2mm se tam vzdy zacaly objevovat kazy..tedy bubliny..
    Tavil jsem to normalne takovym silnejsim horakem a borax do toho pridaval take..
    jak dlouho se to tavi zalezi na tom jak velke kusy tavis
    taky na sile plamene a idealni je postavit si ze zaruvzdornych cihlicek nejakej ochranej budnik ve kterym rychleji stoupa teplota protoze neunika tolik jako kdyz tavis na volnem prostranstvi :)
    AGOG
    AGOG --- ---
    FRAPE: Plech z čeho a jak velká byla forma? Jak dlouho se to tavilo?
    Dával jsi do kelímku borax, nebo dřevěné uhlí pro zamezení přístupu kyslíku?
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    jo to mne taky bavi
    v irsku jsem si odleval i plech
    ale ten kdyz se po odliti zacal valcovat z tech 4 mm dolu
    tak na dvou milimetrech vypadal jeste ok
    ale pak se tam zacaly objevovat bubliny ktere se po dalsim valcovani roztahly po cele delce toho plechu...
    To jde bez odstredivky jen velmi tezce a s minimalni uspesnosti ..
    odstredivka jde sice v nekterych pripadech nahradit i starym dobrym prakem
    ale tam se obavam ze bych si to mohl vylejt za krk :)
    FRAPE
    FRAPE --- ---
    jo to mne taky bavi
    v irsku jsem si odleval i plech
    ale ten kdyz se po odliti zacal valcovat z tech 4 mm dolu
    tak na dvou milimetrech vypadal jeste ok
    ale pak se tam zacaly objevovat bubliny ktere se po dalsim valcovani roztahly po cele delce toho plechu...
    To jde bez odstredivky jen velmi tezce a s minimalni uspesnosti ..
    odstredivka jde sice v nekterych pripadech nahradit i starym dobrym prakem
    ale tam se obavam ze bych si to mohl vylejt za krk :)
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: připomnělo mi to, jak mi kdysi bratránek dovezl z Číny zelený čaj, na sáčku jen nápisy v čínštině... tak jsem se zeptal kamaráda-sinologa, a on že prý je tam napsáno, že je to čaj :-) ... pokud neškrábe a netrhá, pak samozřejmě - ať slouží :-)
    AGOG
    AGOG --- ---
    ZCR: Nějaký Hwang Zeng nebo co, to jen jak si pamatuju :-) Ale vypadalo to docela solidně na obrázkách tak jsem risknul a docela to jde. Jen ty nejmenší díry byly se šponama, ale když jsem to vyčistil tak to vypadá ok, i kulatě.
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    Kdyby to bylo uplne OT, tak se smazu, ale nemel byste nekdo zajem o kyslikovodikovou svarecku? Kdyby ano, tak info (fotky odkrytovane svarecky i manual) mohu poskytnout. Cena by byla kolem 12k.
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: pěkné, ale tys tu valcnu kupoval, ne? nebo ta byla jen na plech? Jinak jo, technologie výroby průvlaků s karbidem wolframu je imho trochu složitější, takže takové ty nejlevnější indické šmejdy, o kterých jsem se rozepisoval, asi člověk nepotká tak často... co je tam za výrobce?
    AGOG
    AGOG --- ---
    Výroba stříbrného drátu z hranatého ingotu. Nic nového pod sluncem, ale bavilo.
    Koncový průměr na fotkách 1,8mm teď jsem protáhnul dál na 1mm a průvlaky z eBay fungují dobře, neškrábou, povrch je pěkně hladký a blýskavý. Tedy pouhým okem.






    AGOG
    AGOG --- ---
    Poslušně hlásím, že Advantage má nový web konečně :-)
    AGOG
    AGOG --- ---
    MIKEONE: Díky, pak ti napíšu. Ale ještě teď dělám dvě specialitky které chci mít na webu než se do něčeho pustím.
    MIKEONE
    MIKEONE --- ---
    AGOG: :) lidi kteri cvici dlouho a o mecich (nebo obecne o tom, s cim to vlastne cvici) neco vedi, takovouhle praci urcite ocenit dokazi, ale jak rikas, financne na tom povsechne nejsou buhvi jak dobre :). Inu klidne obesli kluby v czech-kendo.cz (nebo mi dej nabidku, rad rozeslu :) ), nikdy nevis co z toho bude... Prace je to krasna.
    AGOG
    AGOG --- ---
    MIKEONE: Díky, byla to fuška :-)
    Je to pro potomka samurajského rodu, pro jednoho jeho syna.
    Je učitelem v Havajském Kendó Klubu a ještě něco podniká s iaidó. Byl docela nadšený tak mám šanci na kšeft až doroste do meče další syn :-)
    Jinak do ČR jsem zatím nic neprodal. Ikdyž až něco přibyde na web tak obešlu pár klubů aby se o mě vědělo. Nicméně tomu moc velké naděje nedávám, lidi u nás nedokážou takovou práci finančně ohodnotit. Jednak asi ani ty peníze nemají a pak veškeré dění se soustředí okolo čepelí. Náročnost výroby takových věcí nedokáží posoudit. Navíc je to prťavý tak to musí být levný :-) třeba se povědomí časem změní.


    MIKEONE
    MIKEONE --- ---
    AGOG: Krasa :), zakaznik byl z nasich kraju, nebo zahranici?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam