• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    Pro všechny co ví něco o těchto krasných a starých řemeslech a chtějí se zapojit nebo se jenom pokochat nádherou těchto předmětů.. Nápady, fotky vašich výtvorů, tipy a triky a všechny ostatní zkušenosti vítány. Předem díky za slušné chování .)
    rozbalit záhlaví
    STQ
    STQ --- ---
    CHRONOS: bohuzel, tohle jsou vsechno kusy co vznikly pro nekoho na zakazku a uz jsou pryc, fotku zadni strany jsem taky nedelal.
    CHRONOS
    CHRONOS --- ---
    Za kolik to prodáš, a prodáš to ? :)
    konkrétně mě zajímá ten kousek s miliony hodin prořezávání.
    STQ
    STQ --- ---
    Zralok

    18kt zlato, stribro, diamanty



    STQ
    STQ --- ---
    dalsi svesticka z nasi zahradky :)

    18kt zlato, stribro, diamanty a milion hodin prorezavani

    STQ
    STQ --- ---
    ECLECTICA: jojo, to je ono, nesehnal jsem je v cechach, takze jsem si je nechaval poslat z thajska, akorat tomu rikali chakri cut :)
    ZCR
    ZCR --- ---
    ECLECTICA: jenom aby nedošlo k "synekdochickému zmatení" - routa je typ výbrusu obecně
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    STQ: routy jsou hruběji opracované diamanty (méně facet, i nepravidelný tvar).
    STQ
    STQ --- ---
    ECLECTICA: jj, celyho pavouka. co jsou routy bohuzel nevim?
    STQ
    STQ --- ---
    ZCR: ja to resim takhle...:) ty tajou podobne jako zlaty pajky, takze vpohode...
    akorat ta prvni panika kdyz ji clovek musi zahrat uplne do bila aby se pajka roztekla a boji se ze mu to cely roztaje byla fakt zazivna
    Platinum Solder - Silver Solder | Silver Soldering | Jewellery Solder - Cookson Gold
    http://www.cooksongold.com/Solders/-Alloy=Platinum_Solder/-Type=0/&prdsearch=y
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    STQ: díky, myslela jsem celého pavouka. Ty diamanty jsou všechno routy?
    ZCR
    ZCR --- ---
    STQ: no mechanicky jsem myslel třeba nýtováním apod... a právě, že vím, že pájení Pt není jen tak, proto jsem se ptal...
    STQ
    STQ --- ---
    ZCR: platina se spojuje mechanicky? to jsem nevedel, ja to delal platinovou pajkou (ktera je pekna svine, chova se uplne jinak nez zlata a stribrna a navic je trochu videt)...ale je fakt ze granulaci mi platina delat nechtela, az jsem zjistil jakej ze to ma bod tani :))
    ZCR
    ZCR --- ---
    STQ: platina je spojovaná mechanicky, nebo drsňácky pájená? ;-)
    STQ
    STQ --- ---
    ECLECTICA: u pavouka myslis? cerny diamanty jsou 1.5mm, telo ma v prumeru asi 6mm, celej pavouk se vejde i s nohama na petikorunu...
    jj, vsechno uplne sam :) teda krom diamantu, ty si netezim a nebrousim pac to (zatim) neumim :))
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    STQ: jaká je skutečná velikost? Děláš si všechno úplně sám?
    STQ
    STQ --- ---
    už jsem tu dlouho netapetoval, takže něco z vlastní zahrádky:

    náušnice, 18kt zlato, bílé a černé diamanty. pavoukovy nožičky jsou hýbaci



    snubní prsten, 18kt zlato, platina, diamanty



    přívěsek, stříbro, 18kt zlato, fragment trupu první islandské ocelové lodi, ručně pletený řetěz

    NATALIE
    NATALIE --- ---
    Ahoj,
    ve dnech 13. a 14. 12.2014 se bude konat předvánoční akce zaměřená na kreativní tvorbu, předvádění řemesel a prodeje výrobků. Akce se uskuteční ve vnitřních prostorách historického špejcharu v Praze-Dubči. Cena za pronájem místa pro vlastní stánek činí 1200kč za oba dny.Pokud byste měli zájem se zúčastnit, napište na natalie.halmanova@seznam.cz, popř. zašlete ukázku svých prací. Děkuju
    POOWL
    POOWL --- ---
    STQ: koukam na to jeji slozeni...jen ag+cu tak to by jsi si mohl teoreticky nalegovat i sam. konkretne tuhle leguru hned tak mit nebudu.uvidis jak s tim praskanim ale je fakt ze zluty na to trpi min nez bily,kór kdyz je to ryzost 22ct. kdyz budes poradne a radsi casteji zihat nemusel by byt spatnej vysledek.drzim palce a dej vedet jak to dopadlo
    AGOG
    AGOG --- ---
    Tak hodně štěstí ať Ti to nepopraská.
    STQ
    STQ --- ---
    POOWL: super! tohle mi moc pomohlo, vubec me nenapadlo ze se delaj rovnou smesi a ze jsou navic jeste rozdeleny podle toho jak to pak budu zpracovavat, myslel jsem ze si to budu muset michat sam a prisypavat z ruznejch banek. tohle se mi zda jako presne to co potrebuju, jeste jednou dik :)
    PROCONS 2
    http://94.102.143.157/public/detail/375
    POOWL
    POOWL --- ---
    STQ: ja mam zkusenost jen s legurama od italsky firmy legor tak zkus mrknout na jejich web a proklikat se na legury a jejich vlastnosti,je to jen v anglictine. ted z hlavy nevim ktera je pro tvuj ucel nejlepsi.kdyby se postestilo ze zrovna tu leguru budu mit v praci tak bych ti mohl kousek opatrit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam