• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    AGOG
    AGOG --- ---
    POOWL: Ty máš takovou možnost? Píšu si :-)
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    POOWL: Je to Fimo, mosaz je zbytečný přepych podle mě (a zbytečně to zvedne cenu). měl by to být kov který je brousitelný, a opracovatelný skalpelem - v případě nějakých následných úprav potencialním zákazníkem/modelářem.

    Ale mosaz bych bral ale cca 20 kusu.
    POOWL
    POOWL --- ---
    HE11_KNIGHT:mosaz by byla ok? v jake je to podove ted? 3d model z vosku/plastu? modurit?
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    Ahoj mam dotaz, sháním někoho kdo by mi odlil toto (přiložený obr.). Chtěl bych to namnožit na 100 kusu .. kvalita odlití je stěžejní, bude se to malovat atd.. Velikost je 29mm.

    Kov by měl být tvrdší (ne moc), aby nekorodoval atp. Něco jako mají Warhammer figurky.

    https://i.nyx.cz/...e02b44de2cecb8edec7.jpg?name=11295926_1630726600478815_3235942979601988264_n.jpg
    AGOG
    AGOG --- ---
    ZCR: Jojo tohle mě bavilo :-)
    ZCR
    ZCR --- ---
    AGOG: no pěkně ses nám rozkudrlinkoval! ;-)
    AGOG
    AGOG --- ---
    Tak po delší době něco. Japonský damascening.

    Více na
    Higo nunome tsuba
    http://www.tosogu.cz/higonunome_foto.html
    AGOG
    AGOG --- ---
    STQ: Ne, je to víc chemikálií a ještě se to zahřívá. Ale podle mě je 24ct pěkný jak je takže to zkusím až výhledově. A popravdě ani moc nevěřim tomu, že to je to co mou práci odliší od ostatních (bude jako japonská) jak mi bylo řečeno :-)
    AGOG
    AGOG --- ---
    STQ: Údajně je to Japonská specialita která má dodat zlatu sytější barvu.
    STQ
    STQ --- ---
    AGOG: no vzhledem k tomu ze (cisty) zlato patinovat nejde neb s nicim nereaguje tak bych to chtel docela videt :) stejne jako patinaci platiny...:))
    AGOG
    AGOG --- ---
    STQ: No budeš se divit, mám i tajný recept na patinaci zlata aby mělo lepší barvu, ale zatím jsem to nezkusil :-) Ale já myslel patinaci slitiny.
    STQ
    STQ --- ---
    AGOG: patinaci zlata? wtf? :)
    AGOG
    AGOG --- ---
    STQ: Já si říkal že je to moc tvrdý. A tím pádem jsem šidil slitiny na mý věci a možná to taky dělalo ty problémy s patinací. No ještě mám kus plechu, ale příště dám tedy víc raději. Ale už stejně dochází :-)

    TOHU_2003: No musí to být stejná ryzost aby se to dalo dobře stavit. Taky pájka může slitinu degradovat atd. Jinak starý nebo nový je uplně jedno.
    STQ
    STQ --- ---
    TOHU_2003: resp kazdej zlatnik si dokaze vzit zlato a nechat si ho v Safine nebo nekde vymenit za material a z toho udelat novy prstynky. pokud bys trval na tom ze novy prstynky budou presne z toho konkretniho roztavenyho zlata tak to muze bejt lehkej problem, protoze treba zubni zlato je slitina ktera se na tvorbu sperku nehodi (je tvrdy a blbe se ohyba neb se lame), ale asi by to taky slo.
    STQ
    STQ --- ---
    TOHU_2003: to umi kazdej zlatnik
    TOHU_2003
    TOHU_2003 --- ---
    Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli víte kontak na někoho kdo pracuje se starým zlatem? Věc se má tak že máme nějaké zlato, to bychom chtěli roztavit a vyrobit z něj prstýnky. Díky moc za případné info
    NATALIE
    NATALIE --- ---
    Ahoj,
    pokud by se někdo chtěl přidat na prodejní výstavu, posílám odkaz www.umenivdubci.webnode.cz :)
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    STQ: nádhera
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    CHRONOS: na tvém místě bych možná zkusila kontaktovat nějakého faséra a pochytit něco od něj.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam