• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    AGOG
    AGOG --- ---
    Tak na stříbro to jde jak jsem se dočetl, jen se musí vychytat zdroj tepla kvůli oxidaci. Mluví se ale o rovných plochách. Mě by zajímalo jestli je možné o použít i na reliéfu.
    AGOG
    AGOG --- ---
    Nevíte jestli je možnafůze zlaté folie bez pájky na měď podobně jako u keumboo ale větší tloušťky? Řádově v setinách až 0.1mm cca?
    AGOG
    AGOG --- ---
    STQ: Ah ah já tě miluju!! :-D Dneska mu píšu!
    AGOG
    AGOG --- ---
    ZCR: A tak to jo :-) Zvědavost na použité technologie je velká.
    ZCR
    ZCR --- ---
    a tohle je taková pěkná tečka za debatami o tažení jemného drátu.

    Giovanni Corvaja's Amazing Golden Fleece and Fine Gold Wire Jewelry Collections ~ The Beading Gem's Journal
    http://www.beadinggem.com/2014/08/giovanni-corvajas-amazing-golden-fleece.html
    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    CHRONOS: Hele taky to může bejt klidně vymodelovný z art clay silver. Je to stříbrnej prach s pojivem, který se po vymodelování sline. Takže to teoreticky ani model nemuselo mít.
    TANAKI
    TANAKI --- ---
    talisman s runou a akvamarínem - kamenem cestovatelů
    je to cín s malou příměsí stříbra, nejdřív se udělá drátová kostra a pak se to pájí cínem, postupně se přídávají další dráty, jak je třeba



    JVCNC
    JVCNC --- ---
    muze to byt klidne i 3d tisk, fotopolymerove 3d tiskarny se ve sperkarstvi k tomuhle ucelu pouzivaji dneska uz docela bezne.

    tenhle prsten konkretne je morova krysa, (Plague rat ring) k dostani vsude mozne po internetu, takze hromadna produkce. tedy je mozne ze puvodni original byl skutecne ryt rucne, neb v hromadne vyrobe se naklady na rytce rozpusti v poctech kusu. v CR stal prsten 349kc. V kusove zakazkove vyrobe by cena byla znacne vyssi.
    STQ
    STQ --- ---
    CHRONOS: taky bych rekl ze rucne
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    CHRONOS: tohle je i podle ty malinky fotky rucni prace, rendering (kdyz by se s tim nekdo modeloval) by byl o dost nudnejsi, pravidelnejsi v detailech.
    CHRONOS
    CHRONOS --- ---
    voskovej model určitě! Spíše mě zajímalo, jestli je to sochaný ručně, nebo se to dá tisknout na 3D tiskárně.
    STQ
    STQ --- ---
    CHRONOS: ryty to urcite neni, takze voskovej model a pak odlitek.
    POOWL
    POOWL --- ---
    tipuju ze to bylo nejprve vysochany z vosku a pak odlity
    CHRONOS
    CHRONOS --- ---
    Co myslíte, jak byl vyrobený model pro tenhle prsten?
    tisk na 3D / ručně?.díky znalým za objasnění.

    AGOG
    AGOG --- ---
    ZCR: Ty jo můj šálek kávy to není. Je o takový "bachratý".
    ZCR
    ZCR --- ---
    technologicky žádné terno, ale třeba aspoň pobaví... drobná plastika
    Velmi velmi nemocná lžíce v kartézské soustavě souřadnic
    (mosaz, měď, alpakovaná mosazná lžíce, pájeno natvrdo; 85×125×135 mm, cca 2013)



    Z mé dílny XL
    ZCR
    ZCR --- ---
    ZCR: jinak koukám, že na Ganoksin.com těch videí je pořád docela dost, mám dojem, že je jednu chvíli úplně promazal, už nevím...

    Ganoksin - BenchTube - Jewelry Making Videos
    http://www.ganoksin.com/benchtube/users/skilman/videos/public
    ZCR
    ZCR --- ---
    a co takhle trocha poctivé práce s lupenkovou pilkou:

    SWEET’N HOT ! | Art & Heart
    https://hollowjewelry.wordpress.com/sweetn-hot/

    Jinak Giacomo by si asi zasloužil čestné místo na nástěnce, je to taková proměnlivě jasná stálice, zachytil jsem ho před mnoha a mnoha lety ve fázi, kdy na web naskládal docela velké množství naprosto parádních mnohadílných videí pracovních postupů a výroby značně komplikovaných šperků... pak to tak různě promazával, migroval z platformy na platformu a vůbec... poslední dobou bohužel produkuje videa jen sporadicky a většinou hodně stručná. Taky mě trochu mrzí, že se věnuje spíš takovým skoro kýčovitým věcem, ale jednak asi není snadné se v Rumunsku uživit, druhak je to tak čistá, precizní a perfektní zlatničina, že je to vlastně jedno.

    Tohle asi mluví za vše

    The Fairy Project | Art & Heart
    https://hollowjewelry.wordpress.com/songs-from-the-wood-the-fairy-project/


    POOWL
    POOWL --- ---
    AGOG: napada me rybarsky vlasec
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam