• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    Pro všechny co ví něco o těchto krasných a starých řemeslech a chtějí se zapojit nebo se jenom pokochat nádherou těchto předmětů.. Nápady, fotky vašich výtvorů, tipy a triky a všechny ostatní zkušenosti vítány. Předem díky za slušné chování .)
    rozbalit záhlaví
    ZCR
    ZCR --- ---
    COLOMAN: já s vytlačováním zkušenosti nemám, ale tady je každá desetina mm fakt znát, 0,5 je ještě normální plech, u 0,1 už moc ne. Ale co zvládnou děti, to netuším.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    prosimVás,
    mate volakdo skusenosti s "vytlačováním" Cu plechu?
    Viem, že je to technika spíš pre deti, ale rád by som vedel, či ešte 0,10-0,15 žíhaný Cu plech by zvládali deti spracúvat, respektíve aké detaili sú možne z neho vyhotovit...?
    Bežné také folie pro deti sú 70mikronové (0,07mm).. https://www.chamber.cz/hlinikova-folie-a4-protlacovaci-3ks-medena/
    Žial, nemám možnost to odskúšat pred objednaním...
    _VYKUTALENA_
    _VYKUTALENA_ --- ---
    POOWL: Díky za odpověď :)
    POOWL
    POOWL --- ---
    _VYKUTALENA_: asi ti nezbude nic jineho nez ty levne objednat a odzkouset aby byly dostatecne silne. Popřípadě vrátit po odzkouseni.
    Urcite se pri jejich vyrobe nepouzivaji takove komponenty jako u tech profi. - muze byt slabý a nečistit a může se časem udelat dirka ve vaně a začít protékat
    _VYKUTALENA_
    _VYKUTALENA_ --- ---
    Když už jsme u těch leštiček. Poradíte mi prosím co si pro začátek pořídit za ultrazvukovou čističku? Zatím bych pořídila něco levnějšího a na webu jsem našla nějake basic čističky okolo 2.000,- vyplatí se do toho vůbec investovat, nebo je lepší rovnou našetřit na něco profi?
    POOWL
    POOWL --- ---
    CHRONOS: Jestli myslíš magnetickou lešticku s jehlickama tak tu používám na surové odlitky-prečistí to cely povrch včetně nepřístupných míst.
    Nebo i jako finální povrch šperku.

    Bubnova lesticka- používá se s tělískama z lestene oceli např. kuličky nebo jine tvary.
    Tam to leští do pěknýho lesku (treba na opravy uplne dostacujicimu).
    Používá se jako předlestění, zároveň někdy jako vytvrzeni treba u stribra protoze to zatlouká povrch
    CHRONOS
    CHRONOS --- ---
    Ahoj, máte v dílně magnetickou /bubnovou leštičku? můžete prosím vysvětlit rozdíl co se týče výsledku? V jaké fázi pracovního procesu leštění s používají?
    AGOG
    AGOG --- ---
    COLOMAN: Ne to možné není.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    díky,
    a ešte jeden divný dotaz:
    pokud by ste chceli spájkovat olovo k olovu, ako by ste postupovali? ,,spájka, tavidlo,,, je to vubec možné?
    POOWL
    POOWL --- ---
    COLOMAN: nenarazil jsem na vosk který by dělal problém při vypalování
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    Aké vosky sú vhodné na výrobu stratených forem?
    https://auren.cz/291-vosky okrem uvedených, bežne dostupné...
    Poznáte v Brne prodejny na takéto vosky?
    vBrne nenachádzam ani Advantage ani Auren...
    díky
    NARSI
    NARSI --- ---
    BYDK: Díky moc! Já zatím jen vyřezala vosk (pomocí rýtek, pilníčků a smirku) který jsem si nechala odlít.
    Chtěla bych to ale brzo zkusit sama :)

    Na YouTube je spoustu videí jak na to
    Casting Tutorial
    http://www.youtube.com/watch?v=H4vSYcYwdNU
    BYDK
    BYDK --- ---
    NARSI: A jak se to dela? Mam tu taky kousek stribra na taveni. :) Jinac opravdu pekne.
    NARSI
    NARSI --- ---
    NARSI
    NARSI --- ---
    Ahoj, musím se pochlubit se svým prvním voskem. Odlito ze stříbra.

    CHRONOS
    CHRONOS --- ---
    Zdravím, odléváte doma Ag/Au nebo cokoli jiného do pískové formy? Byli byste ochotni mi to za úplatu zaučit/ ukázat, vysvětlit?
    AGOG
    AGOG --- ---


    _VYKUTALENA_
    _VYKUTALENA_ --- ---
    COLOMAN: Nevím co tím myslíš lidovější cena, vše se odvíjí od hmotnosti výrobku. Moc šikovný je pan Kallup. PM
    _VYKUTALENA_
    _VYKUTALENA_ --- ---
    COMODOR_FALKON: http://primak.cz/ Tady pan se věnuje výrobě přímo odznaků a mincí.
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    Zdravim, mal by som pár otázok, dával by som ich sem postupne:
    -najprv by som sa chcel opýtať, či by ste vedeli poradiť dachde vPrahe-kolemPrahy, kde by šlo dajak za lidovejšie ceny pozlatit-postriebrit dajaké medené výrobky (3kusy, 15x15x1cm) ??
    -kde vPrahe-kolemPrahy je volaká veliká predajňa na polodrahokamy, kde by mohli mať aj nebrúsené šeckomožné ??
    díky
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    Možná ne úplně dobře formulovaný dotaz, ale:
    Nevíte o někom, kdo se zabývá výrobou drobných přívěsků, ideálně ze stříbra (tj. má nějakou kolekci vzorů) a na přání přetvoří mi je předělá na odznáčky do klopy.

    Něco takového - tenhle odznáček (a pár dalších) mi dodal Leonard Medek
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam