• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIKORSiamské a orientální kočky - chovatelé i příznivci netopýrků
    GIO
    GIO --- ---
    ja trosku odbocim, Kordula dneska nebyla doma, a co mylsite, ze delal JOnáš? produciroval se barakem, chudak malej utiskovanej, konecne jeho tryznitelka vytahla paty na chvilku a moh volne dychat)
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    ZUZKAOU: ja bych teda spis Truce doporucil, zvyknout si na zivot pod kocici vladou pod kockou spolubydlici :) a teprve pak resit vlastni ..

    protoze poridit kote pro sebe jen jedno, to i pro nesiamsky kote neni uplne nejlepsi .. a pokud touha poridit papirovou siamku Truce neprejde, tak porizovat siamske kote k dospele kocce taky zadnej med ..

    rikam to jenom proto, aby pak Truce neskoncila s peti kockama jako ja :) teda pardon, jen ctyri sjou vlastni :)
    GIO
    GIO --- ---
    MRNOUS: v tom pripade se omlouvam, jsem paranoidni.))
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Kočka v bytě je týrání, pokud je tam sama a dlouho. Pokud tam má parťáka, dostatek pelechů, hraček, žrádla, pamlsků když přijdeš a místa, kde může škrábat, tak je zcela spokojená.

    A teda tipla bych si, že pokud kočku má spolubydlící a neplánuješ sní zůstat až do smrti, tak to není ideální parťák pro siamku a nebo podobnou povahově složitější kočku, protože při rozstěhování jaksi o parťáka přijde.

    Vezmi si pro začátek nějaké opuštěné, normální kotě a zvykni si na život pod kočičí knutou. A když se případně budeš stěhovat někam jinam bez dalších koček, tak té své dospělé (kastrované) kočce pořiď případného parťáka s papírama.

    (o podpoře nepapírových množitelů neuvažuj a hlavně to sem nepiš :-)

    Jinak tady je moc pěknej manuál na kočku
    http://www.kocky-online.cz/download/navod_na_kocku_20.pdf

    A tady je povinná literatura před pořízením svého chlupatého otrokáře.
    http://uloz.to/xejS2jk/nefalsovana-kocka-doc

    A tady je pak kočičí sámoška.

    http://www.kocky-online.cz/jportal/opustena.phtml
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    GIO: ja nic takovyho teda z toho nevycet :)
    GIO
    GIO --- ---
    TRUCE: no z poslednich dvou prispevku jsem nabyla dojmu, ze si to myslis, ze vlastne nechces moc slyset nejaka proti:))
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    GIO: prosim? :)
    kde jsem takovou vec napsala?
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    TRUCE: no je to o tom, ze je rozdil vedet a zazit :)

    dostal jsem super kote, krasny, vymazleny, nekonfliktni, z dobryho chovu a vsechno .. ale nebyl jsme pripravenej na to, ze trimesicni kote je jako maly mimco, je ho vsude plno, ma spoustu energie, je na tobe dost zavisle (predtim mel mamu a sourozence, u me pak jsem byl jen ja), pres den spi ale v noci radi, ty se nevyspis .. a pak jsem videl, jak trpi tou samotou, ze ja mu proste nemuzu dat to co potrebuje a nahradit kocici spolecnost .. proste to ze zacatku bylo narocny :)

    ale pak jsem si ja zvykl, Jake povyrost, poridili jsme partaka (ale to uz je jina story:)
    GIO
    GIO --- ---
    TRUCE: Jake ale neni siamak, maly siamak je horsi nez Jake.) z Horcha ma mrnous sok dodnes, ale ustal to,zatim))
    GIO
    GIO --- ---
    TRUCE: hele, tak chces proadit, nebo te obtezujeme svymi zkusenostmi?.)
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    MRNOUS: fakt jo? :) a jakej sok? povidej :)
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    GIO: ale tak jako kote jsou vsechny kocky "priserny" :) akorat siamka z toho nevyroste :)

    nejvetsi problem vidim v tom, ze by siamatko bylo samo .. to je pak psycho a nasledky na vsech frontach ..

    ale kdyby vzala dve siamtka (coz je financne narocny, chapu:) nebo siamku a jedno stejne stary (nebo mozna lepe o neco starsi ale poradne svihly) kote, mohlo by to klapnout ..

    sipamatuju, jakej sok jsem ja zazil s Jakem, moje prvni kote, ja totalni zelenac .. sebralo me to vic nez nejaka siamka, to uz jsem byl ostrilenej :))
    GIO
    GIO --- ---
    TRUCE: ja si tak rikam, jestil by sis nechtela natenovat zivot se zviretem, na necem min slozitym, a pak si treba poridit k nemu tu siamu no))
    GIO
    GIO --- ---
    eh, no.. co na to rict.)
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    TRUCE: pro kocku je dobre, kdyz muze byt venku, kdyz muze zit napul venku napul vevnitr, tj kdyz mas barak a zahradu - teda kocka to rozhodne oceni, ale dost to muze jeji zivot zkratit - prejeti autem, otraveni (zly soused nebo jed na krysy), myslivci v lese a td atd .. v pripade papirove kocky hrozi kradez ..

    ale jestli zijes ve meste a v byte, a prochazka by byla jen obcasna a kratka, tak je to spis tyrani, ze kocce ukazes, co muze mit a pak ji to zase dlouho nedoprejes ..

    ja mam pet kocek, vsechny bytove, z toho jedna byla puvodne dlouha leta polovenkovni .. a nevypadaji utrapene, vyradi se dost doma :) takze toho se bat nemusis .. (samozrejme kdybych se odstehoval na venkov, tak by urcite ocenili vybeh do volne prirody)
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    no, ja myslim, ze tu kocku hlavne musim milovat.
    pak nejake tezkosti s povahou jdou do pozadi.
    a za dalsi, precist si, ze je slozita povaha, je jedna vec, opravdu to zazit, vec druha... nj.

    mozna by stacila siamka krizena, do utulku se davaji takove "nepodarky" prej
    GIO
    GIO --- ---
    TRUCE: neni, protoze ji za prve muzes nalakat na ten pobyt venku, pak ji to chybi, a casto to provazi neprijemne chovani v domacnosti/vynucuje si jit ven, s tim se spoji dalsi neprijemne jevy, pokud ji to nedoprejes atp./

    za druhe spoustu zvira to jednou dvakrat bavi,a le jakmile dospeji, stresuje je to, tezce.

    navic nikdy nemuzes na voditko stoprocentne spolehat, stihle kocky, hbite jako siamka, se dovedou vyvliknout z lecceho a je to tedy i dost nebezpecne.
    GIO
    GIO --- ---
    ad introvertnost, ano da.

    ale naopak nikde neni psano, ze kocka, ktera je v kotecim veku tezky extrovert, si to v prubehu zivota nerozmysli, siamky jsou dost slozite osobnosti. vesmes veschny, neznam "bezproblemovou" siamku...kazda si neco vymysli, nic jako konstantni chovani u nich neexistuje
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    TRUCE: aha, takze ji chces brat ven, aby se doma netrapila, ze nema dost podnetu .. no kocka v byte, pokud ma kamose, ma podnetu az az :)

    vyslednou povahu dospele kocky u kotete nesnadno poznat, dulezity ale je, aby kote bylo v pohode .. coz pri papirovem koteti poznas tak, ze si proveris prostredi, ve kterem vyrusta (musi byt milovano a rozmazlovano a vyrustat se sourozenci a mamou dostatecne dlouhou dobu) .. v pripade obycejneho kotete doporucuju poptat lidi tady z nyxu a vzit kote z takzvaneho depozita .. takhle kotata maji sice zacatek zivota tezky (jsou opustena), ale v depozitech se jim to holky snazi vnahradit a porotze maji kotata vicemene individualni peci (maly pocet zvirat na byt), lze to lepe odhadnout ..
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    GIO: tak to neni :) nechci zvire na prochazky.
    ale mela jsem pocit, ze to pro tu kocku muze byt dobre, kdyz se dostane ven.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam