• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIKORSiamské a orientální kočky - chovatelé i příznivci netopýrků
    Tento klub je věnován siamským, orientálním kočkám (IV.skupině) a jejich chovatelům, majitelům a příznivcům. Chtěla bych se tu zaměřit na zkušenosti s těmito neodolatelnými ufonky, na výstavy, zkušenosti s chovatelskými stanicemi. Na nástěnku bych chtěla postupně dát seznam chovatelských stanic u nás. Vítané jsou samozřejmě fotky vašich drzounků.

    Siamská kočka je drzá, panovačná, dotěrná, domýšlivá, pyšná, hlučná, něžná a okouzlující. Svým uhlazeným, cizokrajným zjevem, zbarvením a safírově modrýma očima bez vyjímky každého upoutá.

    rozbalit záhlaví
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    GIO: ajaj, to je nemilé :( jakto že zas začaly/a ?

    GENTIANA: já to mám dost podobně, ale sia bych jako kočku pro začátečníka nedoporučovala. ne každý je tak odolný ;)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    MAIKOR: já si siamku vybrala podle toho, že je krásná a protože to byla de facto moje první kočka, tak mi to nastavilo laťku a u každé očekávám, že se bude plést pod nohy i ruce a do všeho držkovat. Nicméně mi přijde, podle té jedné zkušenosti, že siamky jsou inteligentní a schopné uznat rozumný kompromis (moje kytky - shodím a sežeru, tvoje kytky - budu na ně koukat, jak by se daly shodit a sežrat, ale že seš to ty...)
    GIO
    GIO --- ---
    jo jsou to narocne kocky. nase siamske trio ted zas jede chcaci maraton a asi je brzo zabijem:))
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    sice uz byla vedle, ale sem patri hlavne - Elza nestyda ;))
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    PSYCHOPATICK: hledej orientální kočky... ale plně se ztotožunuju s tím, co píše Maikor :) Není kočka, jako kočka.. tohle jsou náročné kočky :)
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    PSYCHOPATICK: jsou krasne, ale to by nemelo byt hlavnim voditkem k vyberu tohoto plemene. nejdulezitejsi a pro mnohe nestravitelna je jejich povaha. jsou velmi aktivni, komunikativni a vsetecne. idealni je poridit si rovnou dve a pripravit se na to, ze ti z bytu mohou udelat kulnicku na drivi :) trava pro kocky muze ale nemusi kvetiny zachranit, protoze jakmile kocka zjisti ze neco nesmi a ze te necim nastve, bude to delat pro svou zabavu ;)
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    O co mám však strach jsou květiny, bylinky a stromečky, mám jich plný byt když bych třeba pořídila kočičí trávu zabráním tomu aby mi je nežraly? :))
    BAGRIX
    BAGRIX --- ---
    Zdravím. Daruji do dobrých rukou 6-letého siamského kastrovaného kocoura. Všechny informace včetně důvodu proč rád sdělím případnému zájemci v poště. Díky.
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    Elza byla slyset v prizemi panelaku. bydleli jsme ve tretim patre. se divim ze na nas nikdo neposlal socialku, ze tam trapime dite.
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    DOMINIQUE01: jo. Vzpomínám si, jak se mi mrouskala Mic a já přicházela k domu a slyšela jsem ji normálně venku...
    DOMINIQUE01
    DOMINIQUE01 --- ---
    APRILMOUSE: šmarjá, fakt to může být ještě horší?? To už si asi nedokážu představit.
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    NO se zkušenostma s mrouskajícíma siamkama, orientálkam a barmama musím zcela jednoznačně říct, že barmy jsou naprosto nejhorší :D To je ještě taková zdvojnásobená siamka
    DOMINIQUE01
    DOMINIQUE01 --- ---
    DOMINIQUE01: A chodila ječet do koupelny, tam byla nejlepší akustika, čůza :))
    DOMINIQUE01
    DOMINIQUE01 --- ---
    SAMGARR: Moje začala v šesti měsících a přešlo ji to vždycky tak na týden. Strašný. Ječela, jako kdybychom týrali nemluvně a byla slyšet až na ulici. Nechápu, jak někdo zvládne mít doma tyhle ďábly nekastrovaný a odchovávat koťata, mě ten cca měsíc a půl než jsme vychytali prostor na to kdy ji vykastrovat málem připravil o rozum .)
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    hehe to me nikdy nenapdo to merit :) ale konec koncu jsem rada, ze jsem prosla skolou siamskeho mrouskani, protoze ted jsem mnohem odolnejsi vuci mimincimu revu ;))
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Vcera jsem nasi orientalni slecne nameril "milostne volani" o sile 86dB. Doufam, ze uz ji to mrouskani brzy prejde.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---

    Китайские акварели с кошками. - Наброски на полях
    http://kissmur.mypage.ru/strana-murlindija/kitayskie_akvareli_s_koshkami_1.html
    VLASKOVAHELENA
    VLASKOVAHELENA --- ---
    Dobry den,rada bych nasla linii orientalnich nebo siamskych kocek,po Arion ETC...orientalni kocour,liloveho zbarveni,pripoustel v devadesatych letech...Mam zajem o kotatko-kocicku,kocour byl chovan v nasi rodine.Srdecni zalezitost....Dekuji za kazdou odpoved....Helena
    GIO
    GIO --- ---
    jsou moc krasni.)
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    ďábelská dvojka!
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Dneska se tem nasim cernym dablum podarilo zpusobit prvni vaznou skodu (potahy, zaclony, pripadne nase koncetiny nepocitame).

    Jakej talir? My zadnej talir neshodily, ten urcite spadnul sam!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam