• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIKORSiamské a orientální kočky - chovatelé i příznivci netopýrků
    Tento klub je věnován siamským, orientálním kočkám (IV.skupině) a jejich chovatelům, majitelům a příznivcům. Chtěla bych se tu zaměřit na zkušenosti s těmito neodolatelnými ufonky, na výstavy, zkušenosti s chovatelskými stanicemi. Na nástěnku bych chtěla postupně dát seznam chovatelských stanic u nás. Vítané jsou samozřejmě fotky vašich drzounků.

    Siamská kočka je drzá, panovačná, dotěrná, domýšlivá, pyšná, hlučná, něžná a okouzlující. Svým uhlazeným, cizokrajným zjevem, zbarvením a safírově modrýma očima bez vyjímky každého upoutá.

    rozbalit záhlaví
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    SARRI: A já si myslím, že dělit lidi na jednoduché lopaty a komplikované flákače je trochu... placaté.
    SARRI
    SARRI --- ---
    GENTIANA: ja si to predtavuju podobne jako s lidma .. ti, ktery tvrde makaj rukama nemaj moc cas nad sebou uvazovat a ziji jednodussi (i krasny zivot) stejne jako venkovske kocky .. kdezdo domaci mazlicci maji casu dost pro sebe a na prace toho moc nemaji (jsou krmeny clovekem a rozmazlovany atd.) takze maji vice prostoru na to rozvijet osobnost ;))

    ze skoly si pamatuju, ze domestikovany pes je jedem z mala tvoru, ktery lovi pro zabavu .. coz mi prijde podobne
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    MRNOUS: No, řekněme, že kočky dvorkové, co žily na seníku, svou osobnost nijak výrazně neprojevovaly nám, nehodným.
    GIO
    GIO --- ---
    Hrosik je prave cela maminka,)
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    GENTIANA: zná někdo vůbec nějakou kočku, co by nebyla osobnost?:))

    GIO: neboj, Hrošík bude pokračovat ve šlépějích své matky, co se osobnosti a hvězdnosti týče .. :)
    GIO
    GIO --- ---
    teda mam... mela jsem, uz mam jednom dve:-(
    GIO
    GIO --- ---
    GENTIANA: ale tak, jsou ruzne, mam tri a Kordula proste byla hvezda..
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    GIO: no, zná někdo siamku, která by nebyla osobnost?
    SARRI
    SARRI --- ---
    nezbyva nez prat at to brzy preboli a zarovej at ti na ni zustanou krasne vzpominky ..
    GIO
    GIO --- ---
    ta baba je supr, krasna zenska a mam ji moc rada jako posuzovatelku, je tak nezna,)) a ta jeji prvni siamka asi byla dost osobnost no.)
    GIO
    GIO --- ---
    a Kordulu je strasne tezky nemyslet, ji byl plny barak vzdycky, kam jsem se hnula, tam byla, cel den si se mnou povidala... je to tezky bez ni..achjo
    SARRI
    SARRI --- ---
    oo ten je krasny ..
    byl vzdycky muj velkej sen .. mit cernyho a modreho orientalce

    btw. vtipna je jedna z poslednich fotek na te strance .. baba v plavkach po pas ve vode s kockou v narusi .. haha .. zkusit tohle se suou tak uz mam poskrabany cely telo a kocka je na ceste od more do prahy po vlasni ose ;DD
    GIO
    GIO --- ---
    joj von imporio jsou slovinci, treba muj milacek cerny oriantalec tojflik.)) to je bozsky kocour
    http://www.chssimon.wz.cz/kocky.htm
    SARRI
    SARRI --- ---
    dohledala jsem, ze je ze Slovinska a myslim, ze uz vim jakej kocici storm jim vyrobime .. tenhle v te chovne stanici maji a hodne se mi to libi
    http://www.von-imporio.at/bilder/katzen/FB/IMG_1242-Baum.jpg

    GIO: chapu, ja se na to snazim uz moc nemyslet i kdyz furt jeste nedokazu zmenit mind set a kdym mluvim o kockach tak myslim sutu a redyho

    btw. ptala jsem se Martiny co se stalo s Klimczovymi a chovnou stanici Happyeyes a rikala, ze se nejak rozvadeli a nedopadlo to moc dobre a ze pry i zacali nabizet s rodokmeny jina zvirata .. cili nejaky smecko ..
    GIO
    GIO --- ---
    Leošek je desne jemnounky, krasny.
    GIO
    GIO --- ---
    no ja na ne jeste moc koukat nemuzu, jsem furt strasne namekko, se bez ty kocky asi zblaznim..a le jinou nechci zatim.. to asi potrva..
    SARRI
    SARRI --- ---
    GIO: jinak jsem na tebe dost myslela jak jsem se u ni mazlila se vsema tema bilejma usatcema ;)
    SARRI
    SARRI --- ---
    a zde nas ufon (jinak mu doma nerekneme .. jen kdyz ho chci vylakat tak na nej volam jmenem)
    =^..^= SNAPE =^..^= siamese & oriental shorthair cats =^..^=
    http://www.snape-cattery.wz.cz/foto_leo.html
    dneska jsem se kvuli nemu moc nevyspala teda a rano mi pripravil bojovku kdyz jsem ho pul hodiny hledala po byte abych si byla jista, ze jsem ho omylem nekde nezavrela .. dava mi, ale je bozi .. a suta uz ho jendou i hrave prohnal po byte mi prislo
    GIO
    GIO --- ---
    stavba tela je stejna, ty rasy odlisuji jen barevne variety. tohle je proste podle FIFE bily siamak. a meni to z duvodu, kter episu niz, aby obesli chovatelske nastaveni dane fife a delali si co chtej s tim krizenim
    GIO
    GIO --- ---
    sukura je bozi, ano.
    SARRI
    SARRI --- ---
    a tady jeste galerie Sukury .. o boze to je tak nadherne zvire
    =^..^= SNAPE =^..^= siamese & oriental shorthair cats =^..^=
    http://www.snape-cattery.wz.cz/foto_sukura.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam