• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIKORSiamské a orientální kočky - chovatelé i příznivci netopýrků
    Tento klub je věnován siamským, orientálním kočkám (IV.skupině) a jejich chovatelům, majitelům a příznivcům. Chtěla bych se tu zaměřit na zkušenosti s těmito neodolatelnými ufonky, na výstavy, zkušenosti s chovatelskými stanicemi. Na nástěnku bych chtěla postupně dát seznam chovatelských stanic u nás. Vítané jsou samozřejmě fotky vašich drzounků.

    Siamská kočka je drzá, panovačná, dotěrná, domýšlivá, pyšná, hlučná, něžná a okouzlující. Svým uhlazeným, cizokrajným zjevem, zbarvením a safírově modrýma očima bez vyjímky každého upoutá.

    rozbalit záhlaví
    GIO
    GIO --- ---
    GIO: jo a k tem ocim, ma v tom mem prispevku asi radsi byt slovo "mohou" mit.. abych byla presna v te specifikaci.. nic vic nez osobni vyjadreni posuzovatelu v tom neni, proste pomale posunovani standardu, stejne jako posouvani nasazeni usi a jejich velikost napr..,) a jsme zase u toho osobniho pohledu toho ktereho posuzovatele.. kdyz se jich pak delsi dobu schazi vic s podobnym nazorem, ten standard se sune nekam jinam.. pro mne teda stale jeste v pohode smerem, i kdyz na ty nejextremnejsi ufony s usima sklopenyma skoro k zemi teda nejsem..
    GIO
    GIO --- ---
    tak ale ja spis mluvim o tom, ze ori maji mit trochu jiny tvar oci nez sia. siamky maji mit obecne uzsi vic mandlovitejsi oci, ori kocky mohou mit vetsi otevrenejsi oci. je fakt, ze mi vzdycky chvalili, ze Kordula ma pekny mandlovy oci, Aurora je ma pres pul hlavy a urcite by to ted bylo uspesnejsi. toz tak. spsi zkusenost, nez hltani "pravidel", ktera nikdo nedodrzuje.)
    GIO
    GIO --- ---
    AZRETKA: mam presne opacny nazor, na svetovce byli obri. a normal je ze a siamka kolem 3,5 kg, tudiz je mala spis, mala drobna co nejstihlejsi... a me prave prekvapilo co vyhravalo za hovada.

    SARRI: jj tez mam zkusenost ze pohlavni dimorfismus je dost patrny, kocoura mam velkeho hodne nasvaleneho, kocky vzdycky male drobne, i Aurora, ac mi puvodne prisla velka, je doma v porovnani s Kordulou taky spis prumer, mensi.) ale hlas ma jako zvon.)

    CORIM
    CORIM --- ---
    AZRETKA: Koukam, ze jsi mne predbehla - uz sem to chtel sem dat.
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    A něco speciálně pro SCHWALBE: Chyby, vylučující certifikaci(ocenění): u ORI: Barva očí, která je více žlutá než zelená ;)
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    Stran očí: tvar: střední velikosti, mesmí bát ani vystouplé, ani zapadlé. Madlové a lehce sešikmené směrem k nosu tak, aby byli v harmonii s linií klínového profilu hlavy. Barva: Pro SIA/SYL/SYS/BAL: hluboká intenzivní modrá. Pro ORI: živě zářivě zelené - u bílých ORI: živě zářivě zelené nebo hluboce modré nebo nestejně barevné : jedno hluboce modré, druhé zelené)
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    SCHWALBE: Tak snad tu všichni známe standard pro SIA a ORI :)
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    GIO: obe maji mit mandlovy tvar, kulaty tvar je u Thajek :)
    SARRI
    SARRI --- ---
    GIO: mno kdyz do me Izzina v noci tak prumerne 3x stoucha packou abych se moc nehejbala v posteli a vidim jeji hlavu jako prvni kdyz otevru oci tak mi na ni proste neprijde nic moc uslechtilyho ;DD

    jinak my mame velkeho orientalne a malou orientalku ..
    i kdyz ona proste vypada porad jak kote, imho se zasekla nekde v puberte a uz nevyrostla ..
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    GIO: Já jsem za jedno se Schwalbe, já moc nemusím ty malé chcípáky, siamka i orientálka by měla být spíš větší. Menší, když je dobře stavěná a osvalená mi nevadí, ale na té světovce byli fakt chcípáci a poráželi krásné velké kočky a to zase vadí mě ;)
    GIO
    GIO --- ---
    na ten standard ted nemam cas, zkusims e pak mrknout
    GIO
    GIO --- ---
    to je uslechtily od pohledu.)
    moproti takove exotce se zarazenym nosem obzvlast.)
    SARRI
    SARRI --- ---
    SCHWALBE: ta velka fotka .. prej "moderni typ s uslechtilym tvarem hlavy.." .. normalni ufon to je a ne ze ne.. ;)
    by me zajimalo kdo urcuje ze tenhle tvar ma privlastek uslechtily?
    GIO
    GIO --- ---
    no akorat je to z roku 2007
    GIO
    GIO --- ---
    LEENVECKA: jeste nevim. mozna to tak udelame nez pujde kocka na kastraci.
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    GIO: takze budes mit dalsi kotata?
    GIO
    GIO --- ---
    ja douafam, ze tahle brzo domrouska teda, je uplne stejna jako Kordula, jecak jak cip a uz ctvrty den dneska.)) idealni cas na kotata:-))
    GIO
    GIO --- ---
    SCHWALBE: Ori kulate oci mit muzou, sia ne..
    TYRKYS2
    TYRKYS2 --- ---
    GENTIANA: A jak se snášej s původní siamkou?
    GIO
    GIO --- ---
    SCHWALBE: hodne velci... ale neumim to popsat. ja jak mam ty svoje kocky vesmes spis mensi, tak mi prisli obri, no nas Jonas neni malej a kocour mel o tretinu delsi nohy nez on a na delku byl tez delsi. takze itpuju klidne pres sest kilo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam