• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIKORSiamské a orientální kočky - chovatelé i příznivci netopýrků
    IPH
    IPH --- ---
    SCHWALBE: no, myslim, ze by to slo...jenze havanku si vcera zamluvil jeden saramantni mladik.))

    MAIKOR: tak vsechny kotatka najdes tady: http://kuceraiva.wix.com/amorphy-thiarry
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    Gio, nepsalas bakalarku na tema kastrace? Nemas info o tech casnych kastracich? Taky me to zajima.
    GIO
    GIO --- ---
    Pravda asi vlastne je to uz skoro ono )
    GIO
    GIO --- ---
    MAR_TINA: pokud dobre počítám tak ne nebot chovatelské regule říkají 13-14 týdnů ...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SCHWALBE: tak aspoň jsou dost stará
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    IPH: filtruju, jestli jsem něco nepřehlídla a vypadá to, že asi nepřehlídla. Chceme fotky i ostatních miminek!!! :) Tahle je nááádherná, dobrá volba.
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    naše dvě modroočka :)
    IPH
    IPH --- ---
    SCHWALBE: no, ja jsem prave dost vahala, zda si nechat ji nebo hnedou (protoze hneda je fakt krasna)..ale jelikoz uz jednu hnedou mame, tak jsem nakonec zvolila ji...no a teda myslim, ze ona si hlavne zamilovala me...je totiz porad u me a pomalu ke me nepusti jine kote.))

    AZRETKA: diky.)
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    IPH: krásné zelené oko :)
    IPH
    IPH --- ---
    tak ja se taky pridam s fotkama miminek..teda oni uz jsou velci.)) tuhle holcicku si nechame doma..

    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    GIO: obě holčičky ňuňu :))
    SARRI
    SARRI --- ---
    GIO: flek na nose .. to zname moc dobre ;)
    GIO
    GIO --- ---
    tady mate jednu pecovatelku s nekonecnyma nohama.) a ten flek na nose nevim kde si zas vytvorila,a le jde to videt jenom z boku.) asi zas hrabala morcata.)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    SHEALA: a podle statisticky asi nereprezentativního průřezu koček mých emerických známých soudím, že v USA je víc genu pro odznaky. Ale britská známá onehdy hlásila, že k ní do zahrady prostě přišel veliký krásný kocour s krémovými odznaky, nečipovaný, a v celém šírém okolí se k nikomu nehlásil. Tak ho pojmenovala Trouble a má ho dodnes.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    GENTIANA: v anglii je modrokočkovatost víc obvyklá, aspoň to tak znám z fotek... ale jinak kolem mě se vyskytují jen kočky černé, mourovaté, občas nějaký želvy s bílou nebo celé oranžové.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    SHEALA: Já k asi devátým narozeninám dostala knihu Kočky, kocouři a koťata, kde je kapitola o genetice, takže vím, že neředěné barvy jsou dominantní nad příslušnýma ředěnýma a mají mendelovskou dědičnost, ale třeba oranžová s černou jsou kodominantní, ergo vznikají želvy, bílá skvrnitost je dominantní nad vším, a tak. Ale ke skořicové autor nedošel.
    A tyhle recesivní barevnosti se tu a tam vyskytnou, v Libni jsem chodila kolem zahrádek, kde matku rodu ojelo něco s krémovýma odznakama nebo co, protože kočičí populace měla hodně zvláštní barvy.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    GENTIANA: co se týče modré a černé, tak černá je dominantí nad modrou. Sem kdysi dávno přečetla knihu o kočkách a nějak mě to poznamenalo, a spíš jsem se styděla za to, že vím, že černá a modrá kočka budou mít buď samá černá nebo půl napůl černá a modrá koťata.

    Pokud je kočka heterozygot - má geny pro černou i modrou barvu - tak je černá. Nicméně za svůj život jsem viděla jednu jedinou modrou toulavku.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    CORIM: čokoželvu mám doma a je to taková ani krémová, ani echt oranžová.
    AZRETKA: Aha. Akorát ještě zjistit, jestli je černá dominantní nad hnědou atd. a výskyt genu v populaci, aneb proč mezi toulavkama je málo odznakatých, modrých atp. Pak budu moct klidně zemřít :D
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    GENTIANA: Ono je složitě jen vypadá: černá se ředí na modrou, hnědá na lilovou, skořicová na plavou a červená na krémovou. Takže neředěné želvy (černá, hnědá, skořicová) jsou s červenou (zrzavou) a ty ředěné (modrá, lila, plavá) s krémovou.
    CORIM
    CORIM --- ---
    GENTIANA: Cokoladova zelva je klasicky cokoladova a cervena - ne kremova (kremova = redena cervena)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam