• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIKORSiamské a orientální kočky - chovatelé i příznivci netopýrků
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    AZRETKA: nas blazinec je vyhlaseny :)))

    SCHWALBE: tlustokočce na fotce nevidim. Ma moc peknou barvu oci :)
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    LEENVECKA: :) No Julča by byla v 7 nebi a mě by asi zavřeli do Kroměříže :D I když ty nesiamská koťata jsou o dost klidnější ;)
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    AZRETKA: co si doma udelat depozitum pro kotata? aby julca mela svoje kotata pres zimu a pres leto delala nahradni mamu.
    GIO
    GIO --- ---
    jj tak to je ono:) takze se neomezuje, zda jsou po sobe nebo rozlozene do dvou let, takze je to dost vagni)
    ADITU
    ADITU --- ---
    GIO: 3 vrhy ve 2 letech AFAIK:"...3.3 Chovné kočky
    Kočky nesmějí mít více, než 3 vrhy během 24 měsíců. Výjimka je možná pouze po předchozím písemném
    schválení veterinářem a/nebo chovatelským orgánem člena FIFe. (V podmínkách ČR je výjimka
    vyloučena – pozn. CHK SCHK)...
    "
    Chovatelský řád SCHK + FIFe - Sdružení chovatelů koček ČSCH
    http://www.schk.cz/chovatelsky-rad-schk.html
    GIO
    GIO --- ---
    IPH: ono hlavne myslim, ze chovatelsky rad nejak omezuje pocet vrhu v jednom roce, ne? ale nevim jak je to aktualne, se tim moc nezabyvam a moje kocka od posledniho neuspesneho kryti jeste nemrouskala.)) aspon je doma klid:)
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    IPH: Julie je šílená, Andyho kojila celý rok, až do zabřeznutí ... byla celá nešťastná, když zjistila, že už je neutáhne a nepřemístí ... na mě vyčítavě kouká že ji nezajistím kocoura ... zkrátka bez koťat není spokojená a v pohodě. Kdyby to bylo na ní, má koťata asi permanentně :D
    IPH
    IPH --- ---
    AZRETKA:
    AZRETKA: jeste me napada, co to znamena, ze je nemozna bez kotat?? .)))
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SCHWALBE: tak dokud budou lidi, kterým nebude vadit si zvířata od podobných *chovatelů* kupovat, tak to prostě nezmizí... :-( když jsem hledala chovnou stanici, tak jsem narazila i na takové, kde posílají koťata poštou... samozřejmě po platbě předem...
    IPH
    IPH --- ---
    AZRETKA: no, ja ji ted rozhodne necham se zotavit,i kdyz teda oproti treba moji fene, ktera po prvnich stenatech vypadala jak po navratu z Dachau (velmi obrazne), tak Limuska (matka kotatek) mi prijde ve skvele kondici. Konecne z ni je poradna kocka, az se mi trochu styska po te mlade a nezkusene a hubenoucke slecne.)) i srst ma paradni az na to, ze ji trochu vic vypadava, coz na krase nic nemeni..
    IPH
    IPH --- ---
    SCHWALBE: co se stalo? sver se.)) i kdyz nas to tady asi neprekvapi...
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    IPH: No mi Julča začala pořádně mrouskat až půl roku po porodu a znovu nakrýt jsem ji nechávala při dalším mrouskání, tedy v 8m od porodu. Ale to nevyšlo, tak měla jedno mrouskání pauzu a znovu jsem ji jela nakrýt 12m od porodu. Jak to je se zabřezáváním a jeho úspěšností v závislosti na délce odpočinku po koťatech ale nevím. Teď se spíš přikláním k názoru moc dlouho nečekat, ale to spíš proto že Julča je bez koťat dost nemožná :D
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    SCHWALBE: A není to naopak důvod pro pokračování? Aby byly alespoň nějaké kvalitní chovy?
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SCHWALBE: co se stalo?
    IPH
    IPH --- ---
    SCHWALBE: vsak jasne, take nejsem priznivcem vystaveni kocky za kazdou cenu.)) za me samozrejme souhlasim, ze by mela byt ted v klidu...nicmene trochu me prakvapila, ze zacala tak brzo (uz mrouska podruhe od narozeni kotatek). Ted si rozhodne dame pauzu.))
    IPH
    IPH --- ---
    jinak me ta moje matka kocicaku Limuska mrouska zas o sto sest...kdybych nejela na mesic pryc a mela uz udany dva posledni kocourky, tak bych snad uz i premyslela, ze ji zas odvezu ke kocourovi...evidntne se ji to zalibilo, jelikoz mam pocit, ze rve snad jeste vic nez driv.)) btw. nejake zkusenosti se zabrezavanim kocek po porodu? u koni se treba tvrdi, ze idela, kdyz se nechaji hned pripustit, pac pozdeji je mnohem mensi pravdepodobnost...
    IPH
    IPH --- ---
    SCHWALBE: jeee, dik!.)
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    SCHWALBE: se musím juknout, inspirace není nikdy dost!
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    SCHWALBE: já jen že Nomen Omen, jinak v poho ;) Jsem zvědavá co vymyslím já tentokrát :) Na B to ještě půjde ale na C nevím ...
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    SCHWALBE: udělej, v týdnu 33 a 34 mám dovču. Navíc 15,16.8. je v Ově výstava. Asi se tam mihnu, buď s kocoury nebo bez, ještě nevím neb Julča má 19.8. termín ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam