• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIKORSiamské a orientální kočky - chovatelé i příznivci netopýrků
    Tento klub je věnován siamským, orientálním kočkám (IV.skupině) a jejich chovatelům, majitelům a příznivcům. Chtěla bych se tu zaměřit na zkušenosti s těmito neodolatelnými ufonky, na výstavy, zkušenosti s chovatelskými stanicemi. Na nástěnku bych chtěla postupně dát seznam chovatelských stanic u nás. Vítané jsou samozřejmě fotky vašich drzounků.

    Siamská kočka je drzá, panovačná, dotěrná, domýšlivá, pyšná, hlučná, něžná a okouzlující. Svým uhlazeným, cizokrajným zjevem, zbarvením a safírově modrýma očima bez vyjímky každého upoutá.

    rozbalit záhlaví
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    SHEALA:
    CORIM:
    Siamka se velikosti, vahou, starim, zkusenostmi ani pocetnosti zastrasit neda :D
    Takze chudinky by spis byly britky ;)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    CORIM: myslela jsem že je to obráceně, že Siamky jsou ty hlučné a asertivní kočky :) Ale zas Britky je pravda převálcují na váhu.
    CORIM
    CORIM --- ---
    IPH: Jeste ze nemuzu mit siamku/orientalku - britky by ho strasne zterorizovaly.
    SARRI
    SARRI --- ---
    zizloun obecny

    SARRI
    SARRI --- ---
    vyraz "to je dost, ze ses doma po tydnu!" :)

    IPH
    IPH --- ---
    tak teda here we go...Aymelec...milacek a porad jeste k maaani.))

    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    Lidi dávejte sem taky nějaké fotky, furt koukám a nic. Půjdu příkladem: Březí Julie

    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    SCHWALBE: Manželka se do Azinky zamilovala. Furt otravuje, jestli jsou další fotky. Jsem rád, že ji budu moct zase potěšit. 8-)
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    SCHWALBE: Dorinka je moje oblíbenkyně :)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    SCHWALBE: jeeee :) Krásná :)
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    AZRETKA: nas blazinec je vyhlaseny :)))

    SCHWALBE: tlustokočce na fotce nevidim. Ma moc peknou barvu oci :)
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    LEENVECKA: :) No Julča by byla v 7 nebi a mě by asi zavřeli do Kroměříže :D I když ty nesiamská koťata jsou o dost klidnější ;)
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    AZRETKA: co si doma udelat depozitum pro kotata? aby julca mela svoje kotata pres zimu a pres leto delala nahradni mamu.
    GIO
    GIO --- ---
    jj tak to je ono:) takze se neomezuje, zda jsou po sobe nebo rozlozene do dvou let, takze je to dost vagni)
    ADITU
    ADITU --- ---
    GIO: 3 vrhy ve 2 letech AFAIK:"...3.3 Chovné kočky
    Kočky nesmějí mít více, než 3 vrhy během 24 měsíců. Výjimka je možná pouze po předchozím písemném
    schválení veterinářem a/nebo chovatelským orgánem člena FIFe. (V podmínkách ČR je výjimka
    vyloučena – pozn. CHK SCHK)...
    "
    Chovatelský řád SCHK + FIFe - Sdružení chovatelů koček ČSCH
    http://www.schk.cz/chovatelsky-rad-schk.html
    GIO
    GIO --- ---
    IPH: ono hlavne myslim, ze chovatelsky rad nejak omezuje pocet vrhu v jednom roce, ne? ale nevim jak je to aktualne, se tim moc nezabyvam a moje kocka od posledniho neuspesneho kryti jeste nemrouskala.)) aspon je doma klid:)
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    IPH: Julie je šílená, Andyho kojila celý rok, až do zabřeznutí ... byla celá nešťastná, když zjistila, že už je neutáhne a nepřemístí ... na mě vyčítavě kouká že ji nezajistím kocoura ... zkrátka bez koťat není spokojená a v pohodě. Kdyby to bylo na ní, má koťata asi permanentně :D
    IPH
    IPH --- ---
    AZRETKA:
    AZRETKA: jeste me napada, co to znamena, ze je nemozna bez kotat?? .)))
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SCHWALBE: tak dokud budou lidi, kterým nebude vadit si zvířata od podobných *chovatelů* kupovat, tak to prostě nezmizí... :-( když jsem hledala chovnou stanici, tak jsem narazila i na takové, kde posílají koťata poštou... samozřejmě po platbě předem...
    IPH
    IPH --- ---
    AZRETKA: no, ja ji ted rozhodne necham se zotavit,i kdyz teda oproti treba moji fene, ktera po prvnich stenatech vypadala jak po navratu z Dachau (velmi obrazne), tak Limuska (matka kotatek) mi prijde ve skvele kondici. Konecne z ni je poradna kocka, az se mi trochu styska po te mlade a nezkusene a hubenoucke slecne.)) i srst ma paradni az na to, ze ji trochu vic vypadava, coz na krase nic nemeni..
    IPH
    IPH --- ---
    SCHWALBE: co se stalo? sver se.)) i kdyz nas to tady asi neprekvapi...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam