• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIKORSiamské a orientální kočky - chovatelé i příznivci netopýrků
    Tento klub je věnován siamským, orientálním kočkám (IV.skupině) a jejich chovatelům, majitelům a příznivcům. Chtěla bych se tu zaměřit na zkušenosti s těmito neodolatelnými ufonky, na výstavy, zkušenosti s chovatelskými stanicemi. Na nástěnku bych chtěla postupně dát seznam chovatelských stanic u nás. Vítané jsou samozřejmě fotky vašich drzounků.

    Siamská kočka je drzá, panovačná, dotěrná, domýšlivá, pyšná, hlučná, něžná a okouzlující. Svým uhlazeným, cizokrajným zjevem, zbarvením a safírově modrýma očima bez vyjímky každého upoutá.

    rozbalit záhlaví
    GIO
    GIO --- ---
    AZRETKA: mno to mi povidej, dkyz pro mne je ideal klasicka odznakova siamka.)) ale nejak mne uchvatil, jeho tatinek je prenadherny..
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    GIO: Tak já těm malovaným teprve přicházím na chuť, a i přes aktuální počet 6 tabíků v domácnosti asi dávám pořád ještě přednost celobarevným a odznakovým :)
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    GENTIANA: Já z toho takovou radost nemám, malým jsou jen 2 týdny, ještě se to sotva batolí, byla bych radši, kdyby to bylo ještě v krabici, ale kočku nepřeperu ;)
    GIO
    GIO --- ---
    AZRETKA: jo černoty jsou chic, ale ten pruhatec,to je nádhera..,)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    AZRETKA: uíííííí!
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    GENTIANA: tak už jsou siamčata i orientálčata sjednocená :(

    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    GIO: jé, ti kominíci jsou super!
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    GIO: ale já to netvrdila, já ho jen jako otce navrhovala :-D
    GIO
    GIO --- ---
    CHIMERA: no a takhle vznikaji famy.)
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    AZRETKA: je to úplná věda, přesně něco pro mě na důchod :-D
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    CHIMERA: b24 je čokoládový tečkovaný s kresbou viz EMS kódy koček.
    Bílá barva, stejně jako bílá skvrnitost a podobně jako červená pouze kryje původní geneticky danou barvu srsti.
    Laicky řečeno:
    Je to jako by si černá kočka navlíkla bílý kabát, ale co je pod ním se může ukázat zase na dětech nebo holt podědí po jednom z rodičů i ten bílý kabát.
    S červenou /EMS kód je d, gen označení O/ je to tak že je nesena jen na chromozomu X, proto je většina červených koček kocourů (OY), málo koček je ale OO, protože by musely být ze spojení červeného kocoura OY a červené kočky OO nebo želvy Oo, kde želva je taková princezna koloběžka, která má po jednom z rodičů zděděný gen O a po druhém ne a tak má přes svou původní barvu přehozený jen takový poloviční poloprůhledný pláštík ...
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    GIO: myslela jsem, že tvoje bílá a ten světlý/krémový kocour... ve vyhledávači mi na odkaz osh b24 vyjel ten Simon. tak teď vůbec nevím, jakou barvu má váš tatínek. ale snažila jsem se poctivě :-D
    GIO
    GIO --- ---
    moje kocka neni kremova, ale bila siamka.
    GIO
    GIO --- ---
    CHIMERA: ne, to neni tatinek.
    ADITU
    ADITU --- ---
    CHIMERA: http://www.kotatko.net/index.php?view=genetikaKocek je dobrý začátek, kudy se do tématiky barev u koček podívat.
    U povídání o červené/želvě máš třeba "...Proto pokud je kočka červená, nebo krémová, schovává pod červenou další barvy..."
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    GIO: tatínek je Sweet Dream of Simon? Jak dva krémouši dostanou tmavé dětičky? :-D
    to je docela dobrodrůžo, ta chovná stanice... začíná se mi to líbit :-D
    GIO
    GIO --- ---
    minule mela s tim samym dve bile holky..
    GIO
    GIO --- ---
    tatinek je osh b24
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    GIO: jakou barvu měl tatínek? přijde mi, že na koťátka bílé maminy jsou sakramentsky tmavá :-D
    DOMINIQUE01
    DOMINIQUE01 --- ---
    GIO: smarja, to je krásný :)
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    GIO: a jak to linkuješ z FB, mohla bych nějaké obrázky přihrát až budu doma, v práci nám FB samozřejmě blokujou ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam