• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIKORSiamské a orientální kočky - chovatelé i příznivci netopýrků
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    AZRETKA: je to úplná věda, přesně něco pro mě na důchod :-D
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    CHIMERA: b24 je čokoládový tečkovaný s kresbou viz EMS kódy koček.
    Bílá barva, stejně jako bílá skvrnitost a podobně jako červená pouze kryje původní geneticky danou barvu srsti.
    Laicky řečeno:
    Je to jako by si černá kočka navlíkla bílý kabát, ale co je pod ním se může ukázat zase na dětech nebo holt podědí po jednom z rodičů i ten bílý kabát.
    S červenou /EMS kód je d, gen označení O/ je to tak že je nesena jen na chromozomu X, proto je většina červených koček kocourů (OY), málo koček je ale OO, protože by musely být ze spojení červeného kocoura OY a červené kočky OO nebo želvy Oo, kde želva je taková princezna koloběžka, která má po jednom z rodičů zděděný gen O a po druhém ne a tak má přes svou původní barvu přehozený jen takový poloviční poloprůhledný pláštík ...
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    GIO: myslela jsem, že tvoje bílá a ten světlý/krémový kocour... ve vyhledávači mi na odkaz osh b24 vyjel ten Simon. tak teď vůbec nevím, jakou barvu má váš tatínek. ale snažila jsem se poctivě :-D
    GIO
    GIO --- ---
    moje kocka neni kremova, ale bila siamka.
    GIO
    GIO --- ---
    CHIMERA: ne, to neni tatinek.
    ADITU
    ADITU --- ---
    CHIMERA: http://www.kotatko.net/index.php?view=genetikaKocek je dobrý začátek, kudy se do tématiky barev u koček podívat.
    U povídání o červené/želvě máš třeba "...Proto pokud je kočka červená, nebo krémová, schovává pod červenou další barvy..."
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    GIO: tatínek je Sweet Dream of Simon? Jak dva krémouši dostanou tmavé dětičky? :-D
    to je docela dobrodrůžo, ta chovná stanice... začíná se mi to líbit :-D
    GIO
    GIO --- ---
    minule mela s tim samym dve bile holky..
    GIO
    GIO --- ---
    tatinek je osh b24
    CHIMERA
    CHIMERA --- ---
    GIO: jakou barvu měl tatínek? přijde mi, že na koťátka bílé maminy jsou sakramentsky tmavá :-D
    DOMINIQUE01
    DOMINIQUE01 --- ---
    GIO: smarja, to je krásný :)
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    GIO: a jak to linkuješ z FB, mohla bych nějaké obrázky přihrát až budu doma, v práci nám FB samozřejmě blokujou ;)
    GIO
    GIO --- ---
    linkuju z fb, protoze mi nejede galerie no..
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    GIO: No já se tradičně na obrázky juknu až doma, v práci mi některé blokujou :(
    GIO
    GIO --- ---
    oni maji vnoci zhasnuto, pres den denni svetlo, ale pristineno, protoze kos je pod kreslem a to je oblozene rucniky aby tam mela sero..
    GIO
    GIO --- ---
    a prvni a treti jsou černoty, kluk a holka..s nejvetsi pravdepodobnosti..
    GIO
    GIO --- ---
    tak ja to teda risknu a zverejnim je)


    prostrednak osh b24
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    GIO: To oni vesele koukaj a pak nekoukaj, protože se jim to zalepí :D Zhruba tak do těch 2 týdnů je dobré jim moc nesvítit a jak říkáš leštit tím oftalem :D U mě se tak jako střídaj, jednou má zelepené oko žlutá gumička, pak zelená gumička, oranžová byla taky zalepená, bílá i fialová, žlutá taky, tak myslím že jen růžová gumička se mi za celou dobu nezalepila :D Ale už mají 19 dní, tak už teď všichni opravdu vesele koukaj oběma očima.
    GIO
    GIO --- ---
    AZRETKA: jo tak nase predesla kotata taky koukala driv, ale rozhodne ne tak brzo:)) tihle se loudali v brise tak spechaji venku.. holcicka ma trosicku prischle jedno oko, tak uz lestim ophtalem. kluci oba mzouraji, ten cokoladak jeste teda poradne ani jednim, ale cernoch uz kouka vesele obema.)
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    Ha, tak se mi asi podařilo přeci jen ty koťata nakazit :( Naštěstí ne ta mimina, ale ta odrostlejší od Julčy. Takže jsme zrušili dnešní focení a léčíme se. Naštěstí to nevypadá na nic vážného, jen dvěma klukům teče z očí a nosu, tak snad už bodou zítra OK.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam