• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIKORSiamské a orientální kočky - chovatelé i příznivci netopýrků
    Tento klub je věnován siamským, orientálním kočkám (IV.skupině) a jejich chovatelům, majitelům a příznivcům. Chtěla bych se tu zaměřit na zkušenosti s těmito neodolatelnými ufonky, na výstavy, zkušenosti s chovatelskými stanicemi. Na nástěnku bych chtěla postupně dát seznam chovatelských stanic u nás. Vítané jsou samozřejmě fotky vašich drzounků.

    Siamská kočka je drzá, panovačná, dotěrná, domýšlivá, pyšná, hlučná, něžná a okouzlující. Svým uhlazeným, cizokrajným zjevem, zbarvením a safírově modrýma očima bez vyjímky každého upoutá.

    rozbalit záhlaví
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    MAIKOR: co nejakou dietni rybu? treba tresku nebo tak neco?
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    SCHWALBE: na takovy moje pokusy mi z vysoka prdi :(( uznava leda grancle nebo kapsicky. Ani syrovy ani vareny doma nezere.
    GIO
    GIO --- ---
    tyjo ja mela kastratky siamky a do jidla jsem je musela vylozene nutit...
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    Seniory mela pred tim, ted jsem zkusila light. Rozdil nepozoruju. Jidlo dostava rano a vecer, pres den drobnosti. Zvraci zpravidla rano a pritom vece kdyz jdu spat (cca kolem 23), tak nejake zbyle grancle od vecere v misce byvaji.
    Pristi tyden jdeme s venkovkou Gaspesii na kastraci, tak se asi poptam doktora i na Elzu.
    Jako resenim by asi bylo, kdyby byly grancle k dispozici furt, ale to by se za chvilku opravdu neunesla. Jak je kastrat, tak zere pokazde, kdyz jde kolem.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MAIKOR: citlivka na jídlo je habešák. Zatím to vypadá, že mu vyhovuje čerstvé (syrové nebo vařené) jídlo 3x denně. Po vyladění dávky má dostatatečný hlad, aby žral i nepopulární věci a vyluxuje misku za pár minut. Pak chvíli chodí, že by chtěl ještě, ale plné bříško ho do 15 minut uspí a je po loudění.

    Pokud nevydrží 12 hodin bez jídla, dávám večeři na dvě části - větší někdy večer a menší těsně před tím, než jdeme (my lidi) spát. Snídaně je za 8 hodin od té chvíle.

    Nepomohlo by to?
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    MAIKOR: no, na zvracení šťáv mám lansoprazol, ale já jsem člověk s refluxem, ne kočka....
    GIO
    GIO --- ---
    a kdyz ji das granule vecer, do rana ji nevydrzi..?
    GIO
    GIO --- ---
    light? a co zkusit seniory?
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    Tak jsem se Elze podívala do tlamky a teda opravuju, nemá všechny zuby, chybí jí dva spodní řezáky. Jinak má vše. Na osmiletou kočku z podivného chovu dobrý :))
    Ale co mě trápí je její citlivý žaludek. Jak má chvilku hlad, tak zvrací šťávy, pravidelně každé ráno. Misku mít plnou nemůže, protože by se za chvilku neunesla. Dávám jí light granule, aby toho mohla snízt jakože víc, ale efekt nula. Achjo :/
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    YENNEFER: ti vypadá, že by si spíš ryba dala kočku ty jo :)
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SHAMPOO: krásný zvíře, kolik váží?
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    pobavilo :-))))

    GIO
    GIO --- ---
    Tak jedno dite je z domu no ... Jesteze si dve nechávám )
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    Přišel nákup :) nakonec tašku odnesl pod postel a hoví si v ní :)
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    SCHWALBE: no zrovna protlačování tohoto plemene se mi moc nelíbí. A upřímně jsem ráda, že není zas tak moc oblíbené. Nejsou to kočky pro každého. Raději ať vedou britky a spol a siamy jsou někde na chvostě. Žádné populární plemeno nedopadlo slavně.
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    GIO: jj, to souhlasim.
    GIO
    GIO --- ---
    MAIKOR: presne tak. neni to o plemeni/rase ale o konkretnich kusech vhodnych..
    GIO
    GIO --- ---
    ja nemluvim o jejich kockach, moje byly hodne a mirne taky. ale obecne je ctyrka co vim co se vzteklounu a zraneni tyce dost povestna. nemluvim konkretne o kusech pani stenickove a moje kocky to taky snasely dobre, ale ze bych je doporucila(ty svje) jako felinoterapeuty, to ani smykem.))
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    GIO: jo, ty to myslíš obecně, tak to jo. Jako já si spíš myslím, že se prostě u žádné zooterapie nedá brát žádné plemeno, vždycky to musí být o povaze daného jedince a hlavně taky o tom, aby majitel dokázal poznat, jestli je na to to dané zvíře vhodné, jeslti ho to baví a jestli ho to příliš nevyčerpává. Prostě dbát v první řadě na pohodu zvířete.
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    GIO: tak to jsem teda nikdy nevidela. Jeji kocky byly vzdycky i v rukou stewardu jako beranci.
    GIO
    GIO --- ---
    btw ke mne byla take vzdy velice mila.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam