• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIKORSiamské a orientální kočky - chovatelé i příznivci netopýrků
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    GIO: je mi to jasne. Ale jak spravne podotkla Schwalble, dokud neotestujes nevis co mas doma.
    GIO
    GIO --- ---
    ja nic ja to ani neockuju visjak, rovnou to posilam balikem.)
    SARRI
    SARRI --- ---
    mno ja mam dve zkusenosti ...

    k prvni "varce" kocek jsem mela smlouvy s mnoha podminkami, ale chovatele ve skutecnosti ani nezajimalo jak se maji, ani mi neodpovidali na emaily, naprosta ignorace .. po case jsem to zvdala

    a druha zkusenost je takova, ze pri prvni navsteve chovatelky jsem odchazela rovnou s kocourem a pujcenou bednickou bez jakekoli uhrady za porizeni zvirete, ale po 3 tydnech u nas byla inspekce (na vlastni naklady kocoura nechala vykastrovat a zarizovaly jsme to spolu) a kdyz jsem k ni sla pro druhou kocku tak uz si kocka vybirala nas, a po nejake dobe probehla zas inspekce .. a nedavno mi bylo nabidnuto treti zvire (ale pritel mi ho zakazal .. nastesti ;))

    ale ja si vzdy rala dospela zvirata vyrazena z chovu ci ta, ktera z jineho duvodu hledala novy domov
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    GIO: mimochodem zrzavy neni ani jeden, 2 jsou kremovi, 2 lilovi a jeden je plavy
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SCHWALBE: to je :-))) a je to děsnej mazel a při posledním vážení měl pět kilo...
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    GIO: mikrobiologicke stery. Co ty?
    GIO
    GIO --- ---
    AZRETKA: koukala jsem na Fb, ze prodavas ty zrzouny, jake testy jim delas, nez je posles dal..?
    AZRETKA
    AZRETKA --- ---
    SARRI: jedna vec je to mit ve smlouve, druha se toho domoci v pripade, ze se vyskytne problem a druha strana na smlouvu nereflektuje
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    trochu nám to vyrostlo :-)))))

    GIO
    GIO --- ---
    SARRI: no neivm ejstli prvni,a le asi prvni orientalka, ono je to pro lili spis vyhoda, ze bude jedna kcoka, i kdyz ted uz se zacli vyjadfovat, ze si poridi jeste sphynxe..
    GIO
    GIO --- ---
    no mam ve smlouve predkupni pravo, pokud by zvire nabidli treti osobe nebo utulku, tak maji nejdrive kontaktovat mne, pokud to udelaji bez meho vedomi a ja se zvirete dopatram, tak tam jsou nejake sankce a odebrani.
    SARRI
    SARRI --- ---
    GIO: jejich prvni kocka, ze? nebo nevedi jaky to je zmenit prostredi kocce uplne?

    btw chodite jako chovatele na kontrolni navstevy treba a nechavate si nejaka prava ve smlouvach na odebrani zvirete? nektery lidi tohle povazujou za sikanu ze stran chovatelu, ale v dnesni dobe je to imho temer nutnost ..
    GIO
    GIO --- ---
    no...ja se snazim to radsi moc nesledovat... protoze to by mihrablo a jeste bych si to brala osobne:) my jsme ji tady totiz tejrali a oni ji zachranili, to tak zatim vypada.)

    ajo a jednu noc byla zalezla za vanou, no tragedie, uz druhy den psali jak se od nich nehne a leze po nich,a le ta prvni noc.. jako lidi nemaji zadou trpelivost, pritom jsme jim to asi tricetkrat opakovali, at ji daji aspon den dva uplne klid a nestresuji ji velkym zajmem, nez se sama rozkouka, no... neposlouchali asi.)
    SARRI
    SARRI --- ---
    ja bych tem lidem normalne davala quiz jestli vedo co si berou za plemeno nez si je vezmou

    furt se divej jak jsou hubeny,
    ze jsou ukecany a ze rvou kdyz nemaj kociciho partaka
    ze jsou kontaktni atd
    GIO
    GIO --- ---
    asi hodne luxuju, dite leze po dome))

    jinak pani, co ode mne ma Lili, napsala na FB, ze konecne kocicka po jeji peci nema kozich jako bahno, a le je krasne leskla, no ehm.. ode mne odchazela leskla jak psi kulky.))) kdo je vidi, rika, ze jsou jak nalestene kremem na boty.)) no lidem se nezavdecis asi..

    jo a ze ji mmusi poradne vykrmit.. no my jsme ji totiz asi vubec nekrmili.) ony jsou proste stihle, to jen tak nevykrmi, nebo z ni udela vytahany brich tak akorat:-(
    GIO
    GIO --- ---
    SCHWALBE: jo to se pokusi vydyndat z mamky, ale ted je u nas, tak nemuze do sveho archivu.)) to byl megakocour proste, ale foto bude jen cernobile.)
    GIO
    GIO --- ---
    Lota je ma zelenejsi, novejsi fotku nemam, ale mam je v planu dneska fotit
    GIO
    GIO --- ---
    ale mslim ze uz tu byla
    GIO
    GIO --- ---
    GIO
    GIO --- ---
    hehe no tentokrat jsme nenechali nci nahode a byly do nich vpraveny tablety.. protoze dostat do nich pastu to je nadlidsky vykon a jeste to bylo vsude, na mne, na zdech na zemi, poplivaly se navzajem, doufam, ze to ze sebe pak aspon trochu umyly.))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam