• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIKORSiamské a orientální kočky - chovatelé i příznivci netopýrků
    GIO
    GIO --- ---
    proste stravovat siamky, to je loterie, muj muz rika, ze jsou to proste princezny a tak si musi nalezite vymyslet.)
    GIO
    GIO --- ---
    ony mi syrove moc nechteji, maximalne ty vnitrnosti, ale budu to zkouset..
    TESAY
    TESAY --- ---
    GIO: kocour žere jen syrové, přemrazené maso. Maso dostává k večer : jednou týdně má játra z králíka, 1x jehněčí maso a zbylé večeře obstará hovězí.
    GIO
    GIO --- ---
    MAR_TINA: jo a s tim jazykem to mam stejne.. uuuu
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GIO: játra jsou loterie. Přijde mi, že je žerou méně a méně s přibývajícím věkem, spíš z malého zvířete (vepří a kraví ani náhodou) a musí být mezi podáním tak 5-7 dní. Prostě jsou chytré a ví, že je nesmí denně kvůli nabytku vitamínu A nebo kterého.
    GIO
    GIO --- ---
    TAPINA: jo vidis to, ji tučný od šunky.))
    GIO
    GIO --- ---
    TAPINA: no ty hubeny by mohly, pravda.))
    GIO
    GIO --- ---
    MAR_TINA: jo to jo obcas a malinko,a le teda, kocek jsem mela hodne a jatra nezrala a nezre skoro zadna.) ty venkovni to teda z musu sporadaji.)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    GIO: Kočky ale tučný jíst mají, na rozdíl od psů a lidí :o)
    GIO
    GIO --- ---
    SCHWALBE: aujezskyho chorobu neresim, ale veprove j proste tucne, kockam to nedavam,)) asi nejaky blok.. ale tak uvidim, kam mne az domanevruje, potvora vybirava.))
    GIO
    GIO --- ---
    LEENVECKA: hovez srdce se u nas podava docela casto,a le maly ho nechteji:-(zustane to tam vysuseny a dozvykaji to po nich kocouri..
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GIO: max jednou týdně a krůtí nebo kuřecí. Nebo spíš dělám knedlíčky do polévky, prostřed s flaksou házím do kočičí misky, čisté laloky do mixéru :)

    Mám tu připravený vepřový jazyk a sbírám odvahu ho jít nakrájet. Brrr.
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    GIO: jestli ti jedla kureci srdicka tak zkus hovezi srdce.
    GIO
    GIO --- ---
    jatra ja kockam moc nedavam - srajda..
    GIO
    GIO --- ---
    TESAY:jj kralicka dostala, posledne, co nedojedla dcera, to jsem obrala kocce.) jakztakz tim vzala za vdek.. obca sji ho naserviruju
    TESAY
    TESAY --- ---
    GIO: a co králík? Kocour nežere nic drůbežího - jen hovězí a králíka (králičí játra jsou nej).
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    z mléčných jsem ho ukecala až na krémový kozí sýr (ty válečky). Ale nechci to dávat často, je tam sůl. Je to dobré na obalení menších léků, když je třeba.

    Prodávají i krůtí a kachní srdíčka, je-li to bez kuřecí bílkoviny. V makru je měli.
    Hovězí čerstvé nebo přemražené, ale krájené až před jídlem. Pár hodin nakrájené hovězí mi nežere snad žádná kočka, i když bylo v lednici.
    Hubeňourům tuk nevadí a v kýtě a plecku ho moc není.
    GIO
    GIO --- ---
    hovezi mi nezere zatim:-) zatim jsem zkousela varene a syrove mlete... zkusim od reznika prinest neco jineho a podat ji to premrazene cerstve taky.. rybu obcas pozre, tu krutu varenou bastila, kdyz jim tam dam vyvar, obzvlast.. tak snad priere, jinak nic nechce,mlecne vyrobky a pod.. zloutek tez nic
    GIO
    GIO --- ---
    a my mame po srdickach... bo jak to mala nemuze, nechce se mi ji zatim oddelovat, tak to nedavam ani ostatnim netopyrkam. a veprove, to jsem jeste envymekla, na me je to pro kocky moc tucne...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GIO: ona jako kotě žral hodně a teď už je dospělý a na optimální váze (trochu přes 4 kg). Jenže jakmile sežere moc oblíbeného jídla (vepřové, srdíčka), další dvě tři dávky je sytý a dělá potíže. Takže max 120g masa nebo vnitřností denně, rozdělených do 2-3 dávek. A velmi nerad příměsi. A nacpi do 3x40g jídla dvě půlku obří žluté tablety (antihistaminikum na tu kůži) a gram rybího tuku. To pak klečím vedle kočky a podávám jí kousky masa a překonávám svoji trpělivost.

    Asi jí budeš muset připravovat jídlo doma. Hovězí, vepřové (pro lidskou spotřebu), další masa, vnitřnosti.
    Je krůtí srdce a játra napadenou kuřecí bílkovinou nebo to je něco jiného?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam