• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIKORSiamské a orientální kočky - chovatelé i příznivci netopýrků
    Tento klub je věnován siamským, orientálním kočkám (IV.skupině) a jejich chovatelům, majitelům a příznivcům. Chtěla bych se tu zaměřit na zkušenosti s těmito neodolatelnými ufonky, na výstavy, zkušenosti s chovatelskými stanicemi. Na nástěnku bych chtěla postupně dát seznam chovatelských stanic u nás. Vítané jsou samozřejmě fotky vašich drzounků.

    Siamská kočka je drzá, panovačná, dotěrná, domýšlivá, pyšná, hlučná, něžná a okouzlující. Svým uhlazeným, cizokrajným zjevem, zbarvením a safírově modrýma očima bez vyjímky každého upoutá.

    rozbalit záhlaví
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    GIO: Hele Firuše to nedělá. Minimálně to neudělala za cestu k nám... tak uvidíme :)
    GIO
    GIO --- ---
    tyjo to jepekna prepravka.. az na to , ze ja mam teda dost s kockama zkusenosti, ze se cestou nekam podelaji..Kordula to nedelala, ale jinak to dela snad kazda kocka, kterou nekam vezu:) Takze mam plastovou prepravku...
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    SCHWALBE: Ani neee :-) ale uz je objednana,tak pak poreferuji ;-)
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    BESTIEVSAMETE: u nás to teda máme oddělené :) Tse-Tung spí zásadně jen a jen se mnou, většinou je natlačený na můj obličej, ale během dne se intenzivně mazlí s partnerem :) asi se mu na něm lépe válí, nebo co. Mě vždycky jen překročí a uvelebí se na něm, a to ho přítel neustále otravuje, tahá za uši, packy, směje se mu a tak vůbec :D
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    Co kočkaři tahle přepravka? :)
    Cest.taška MAXIMA s extra lůžkovým prostorem 33x32x54 cm :: DogDreams-eshop
    http://dogdream-eshop.webnode.cz/products/cest-taska-maxima-s-extra-luzkovym-prostorem-33x32x54-cm/

    - Je to pouze na cestu k vetovi, případně na hory (zkusíme Firušku po konzultaci s majitelkou zvyknout na to, že na víkendy jezdíme na chatu - nemůže tam odtud utéct nikam ven)
    - Příští týden se stěhujeme, tak na stěhování, abychom ji mohli v klidu převézt a pak ji tam chviličku nechat, než se nastěhují všechny věci nahoru a ona měla pohodlí.
    - Nikdy bych ji nedala do kufru, ani k ní nic, co by na ní mohlo spadnout.

    Jinak ji teda klidně koupím tuhlehttp://www.zoohit.cz/shop/kocky/doplnky_na_cesty/prepravky/154665, ale je hnusná.

    Našla jsem více pěkných variant, překrásné jsou tašky do letadla, ale převážně malé a Firuš není úplně malá Kočka :)
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SCHWALBE: a nina má jen jedno kotě? to s tím bíbrem? :-)
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    Koukej uz vstavat a krmit!! :-D

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Jakože dobrý ráno s Pocinkou :)

    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    Je to dobrý, ta Kočka prostě akorát není blbá.. :-D Že u mě dosáhne mazlení snáz a že spíš já jsem ochotná jí přenechat kus svý části postele, to si spočítala rychle. Ale když já usnu a tedy nejsem už vhodná ani pro mazlení, ani pro uhejbání tak, aby se Princezně leželo co nejlíp, hned se běží za mužem.. A aby jí náhodou nehladil tou svojí špinavou tlapkou, tak mu ji celou umyla :-D
    Jinak teda nežňoušt děsnej, fakt.. :)
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SCHWALBE: kolik těch koťátek máte? :-)
    OPI
    OPI --- ---
    SCHWALBE: polštářky a závěsy jsme si museli pořídit taky :)
    SARRI
    SARRI --- ---
    SCHWALBE: aaa dalsi kitler! ;)
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    SCHWALBE: no to je pusinka
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    Mimo to teda prej Firuška šikanuje s oblibou hloupý kočky, ty chytrý nechává napokoji.. Možná si k ní přiberu maminčinu Želvičku :-D
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    SCHWALBE: Řešili jme tu možnost i s Allou, ale Firuše je kočkobijec :( a sama vypadá velmi spokojeně :-)
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Obe nase kocky se v noci taky spis lepi na pritelkyni, na me skoro vubec. A taky nejsou zdaleka tak kontakni jak tu popisujete. Prikladam to tomu, ze jsou od malicka spolu a vystaci si s telesnym kontaktem mezi sebou, prakticky se od sebe nehnou.
    GIO
    GIO --- ---
    nevim, vsechny siamky byly a jsou temer porad nalepene na mne, vnoci kdyz s nama spi obcas, tak spi u mne, na mne a pod moji perinou, ke kubovi si maly holky(mimochodem uz jim bude rok, je to fofr!) lehnou vecer u telky na klin..Aurora , predtim Sophie a vlastne i Kordula, se temer striktne mazli/ly takhle duverneji jenom se mnou

    Soph byla specificka, nejdriv Kubu nesnasela, leta letouci, a pak kdzy se narodil Jachym, zanevrela na mne a kamaradila vic s nim.) cvok..
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    Včera večer muž říká kočce - a můžu ti dát alespon pusu na hlavičku?
    Mnaaau, neee!
    NO tak alespon drbat bříško...
    Mnaaau - to by šlo.
    ......
    Za nějakou dobu ho to přestane bavit a kočka zaujme oblíbenou spací polohu - nažížaluje se ke mně a začne předení..
    Tak za 20 minut muž prohlásí, že se na to může vykašlat, že co máme kočku, už se mazlím jen s ní a uraženě se mi alespon přižížalí na záda...
    A tak začla bitva. Kočka, kdykoli se vzbudila a zjistila, že není úplně na mě, začla mnoukat a lepit se zpátky. Muž to vzdal a odlepil se s tím, že ho to mnoukání sere.
    Tak se kočka navalila mezi nás (no ne abys na ní zas pokládal ty svoje divný tlapy, ta je moje) a začla mu pod nos strkat ocásek..
    .....
    V pět ráno zaznělo - ježíš kočko, strč si už ten svůj ocas někam do hajzlu a nestrkej mi ho do xichtu..
    Na což kočka reagovala mazaným intenzivním tulením k němu :-D

    A já se ptám - jak ji přesvědčit, aby občas spala u něj? mám je spolu nechat doma samotné?
    GIO
    GIO --- ---
    jo mavatka nam taky nosi, obcas se navzajem napichujou, ale je to oblibeny. ovsem vcera mi aurora vytahla klubko prize a rozjela s nim osobni souboj.. no klubko nevyhralo:)
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    Tak nám Princezna začala aportovat mávátko. Celý to vzniklo nevinně - po dvou hodinách mávání už nás to nebavilo a tak muž mávátko vzal a hodil co nejdál od postele do chodby... No a miláček běžela a mávátko čapla a přinesla... a tak další asi hodinu :-)
    Teď se snažím, aby mi raděj nosila měkkej míček, ale prej nééé, mávátko je lepší :)

    Jinak teda má taky posun ve společným spaní - už ji nestačí být jen přilepená, teď musí vyloženě do náručí. Když tak tak není, mňoučí a strká mi čumák k nosu. Zvednu ruce, kočka se mi natáhne podél těla s ušima do mýho nosu a hlavičkou k bradě a tam si usne... Akorát muž trochu žárlí :)
    SARRI
    SARRI --- ---
    mno .. me staci odjet na tejden na dovolenou a kocour uz me nezna a trva tak hodinu nez si mylostive prijde pro pohlazeni aspon .. kocka vita i cizi lidi obcas (teda nez zjisti ze jsou cizi ;DD)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam