• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIKORSiamské a orientální kočky - chovatelé i příznivci netopýrků
    Tento klub je věnován siamským, orientálním kočkám (IV.skupině) a jejich chovatelům, majitelům a příznivcům. Chtěla bych se tu zaměřit na zkušenosti s těmito neodolatelnými ufonky, na výstavy, zkušenosti s chovatelskými stanicemi. Na nástěnku bych chtěla postupně dát seznam chovatelských stanic u nás. Vítané jsou samozřejmě fotky vašich drzounků.

    Siamská kočka je drzá, panovačná, dotěrná, domýšlivá, pyšná, hlučná, něžná a okouzlující. Svým uhlazeným, cizokrajným zjevem, zbarvením a safírově modrýma očima bez vyjímky každého upoutá.

    rozbalit záhlaví
    SARRI
    SARRI --- ---
    GIO: vsak jeho vyjimecne geny se nezaprou ..
    jsem vdecna i za jeho dceru, neuveritelna kocka to je .. neznam sebevedomejsi primadonu :)
    GIO
    GIO --- ---
    jo subura, jojoooo vidisto, muj milovany krasomil.)

    SARRI
    SARRI --- ---
    GIO: josh je na urovni brachy spis ... tata je subura (kterej uz plodi kotatka v australii, fnuk)
    GIO
    GIO --- ---
    SARRI: jeji tata je taky Joshik?.) asi ne vid, ona je starsi
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SCHWALBE: mě to taky zajímá :-))) proč je zločin dovézt chovnou kočku z ciziny?
    SARRI
    SARRI --- ---
    GIO: uz podruhy (poprve na fb) jsem si rikala kdo kde vyfotil nasi izzinu, ze o tom nevim ;)
    GIO
    GIO --- ---
    krasne se ji dobarvilo oko do jantarova.)
    GIO
    GIO --- ---


    ja tu mam jednu zrnitou fotku Tečky, aehm Lórien Snape.))
    TESAY
    TESAY --- ---
    SCHWALBE: proč? Je to diskuze o siamských kočkách a jejich chovu, tak to sem patří. Přeci tady nemusíme jen koukat na fotky.
    TESAY
    TESAY --- ---
    GIO: teď jsi uhodila hřebíček na hlavičku.

    SCHWALBE: já ti věřím, ale jak jsem psala, žít bych tak nechtěla - to je konstatování faktu. Nikdo se tu do tebe nenavážel, nerýpal, ale zjevně jsi na toto téma dost přecitlivělá. Proč? Nevím, ale třeba nám prozradíš s čím se setkáváš a co tě k tomu "výpadu" vedlo. Ráda si to přečtu.
    GIO
    GIO --- ---
    ale to je hlavne tim, ze ja na nejake chovatelske ambice rezignovala, nemamto zapotrebi ani ja, ani ma zvirata..a stykat se s nekam z chovatelskeho sveta, to uz mne taky preslo, chatra je to.))
    GIO
    GIO --- ---
    to ale nic nemeni na tom, ze ac je to dobre pro chov obecne, vetsinou to neni moc dobre pro tu kokretni skupinu kocek , kdyz je jich tolik... i kdyz se clovek pro ne rozkraji...
    GIO
    GIO --- ---
    TESAY: a o tom to tu cele bylo, ne o tom vycitat Klare, ze je ma, ale ze MY bychom to tak nechteli.. holt jsme zustaly/i nepochopeny/i.))
    TESAY
    TESAY --- ---
    TESAY: opravdu mám reálnou představu o tom, co ta smečka dá práce. V tomhle množství koček už prostě koníček značně ovlivňuje chod rodiny. Což nic nemění na tom, že je máš všechny ráda a zvolený způsob života vám vyhovuje. Já bych tohle nechtěla. Ale přiznávám, že když si bratr odvezl smečku to ticho mi vadilo a bylo nám po nich smutno. Blaží mě, že se všechny mají dobře a na FB sleduju jejich fotky z nových domovů.
    GIO
    GIO --- ---
    GIO: jinak mozna proto to sem tahas, ze vis, ze mam kocku od Martiny ze, to od tebe taky neni moc hezky.)
    TESAY
    TESAY --- ---
    SCHWALBE: já ti věřím, že s nimi trávíš veškerý svůj čas, protože v tomto množství ti na jiné pokud chceš mít všechno v pořádku ani čas nezbude.
    Loni jsem se tři týdny starala o vrh bengálských koťat (4+1) a nedělala jsem nic jiného, než že jsem mazlila, čistila záchody, vytírala a krájela maso.
    GIO
    GIO --- ---
    a nevim proc sem tahas moji domovskou chovku, snape, Martina ty kocky vsechny nema doma,)) a zrovna u ni se kocky maji taky jako prasata v zite, takze nesud, kdyz jsi tam nebyla.) kdyz mame merit stejnym metrem, ktery jsi nasadila.
    GIO
    GIO --- ---
    no necerti se, lidi maji ruzne nazory, nikdo nerika, ze se o ne nestaras.))
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    jé to je sranda :D
    TESAY
    TESAY --- ---
    těch zvířat tam je mi líto.
    TESAY
    TESAY --- ---
    SCHWALBE: předně jsem se tě nechtěla dotknout. To že se mi tvoje kočky líbí jsem tu psala několikrát, ale fakt si nedokážu představit soužití takto velké smečky.
    A za sebe musím říct, že ze stanice, kde mají víc než čtyři chovné kočky, bych si mazlíčka prostě nekoupila a to z důvodu, které jsem napsala níže - to pro mě nejsou chovatelé, ale množiči. V takovém množství zvířat dle mého názoru není možné udržet hygienu a o nějakém mazlení a pozornosti nemůže být ani řeč.
    S takovými tě teda rozhodně nesrovnávám. To srovnání bylo 2+1, pokud jsi četla pozorně - tohle je úplně jiná liga. A
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam