• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIKORSiamské a orientální kočky - chovatelé i příznivci netopýrků
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    Nemáte prosím někdo zkušenost s přípravky phosprenyl a maxidin?
    SARRI
    SARRI --- ---
    tak schvalne jak dlouho si udrzi tvar ... u nas to trvalo jen par dni .. nez ho jedna z kocek zalehla a uz to nedrzelo tvar ... snazili jsem se to vystuzit, ale nakonec jsem to poslala dal do sveta pac uz v otm nikdo nechtel lezet .. jen na tom vzdy ;D
    M_IKE
    M_IKE --- ---
    Ten žralok je boží!
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    ADITU: já jakmile vytáhnu foťák, tak se kocour zvedne a jde si ho zblízka prohlídnout, takovéhle fotky u nás fakt nehrozí...
    ADITU
    ADITU --- ---
    YENNEFER: podle odrazu v oku (a podle toho, co bych dělala já) je to mávátkem nad foťákem nebo vedle něj ;)
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SCHWALBE: jak to děláš, že ti tak krásně pózujou?
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    SAMGARR: mi to připomnělo tuhle moji starou s Piškotou :)

    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Okousana kytka? O nicem nevim...
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    Tak náš mrňousek jde ve čtvrtek na rhinoskopii, CT a u toho kastraci. Prozatimní diagnoza chronická hnisavá rýma, výhled po vyšetření a všech testech 50%x50%... Buď se ukáže že má bacila kterého nezabila ani měsíční atb a který nemá na druhou kočku vliv, anebo má trvalé změny v nose a budeme mít chrchlací kočku forever... Ach jo.
    Nicméně krom toho roste nad všechna očekávání, hraje si a vyřvává na kočky :-)
    ENKATT
    ENKATT --- ---
    krapet offtopic, ale vy se tu vyznáte ve vystavování

    neznáte český ekvivalent těchto výrazů?
    key card - má posuzovatel a stanovuje, co může posuzovat za plemena a kategorie
    hair category - jako jasný, kategorie podle typu srsti, ale něco, co se reálně česky používá by nebylo?

    předem díky!
    IPH
    IPH --- ---
    GIO: jojo, libil se nam obema, tak jsme to vymyslely takhle :-)
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    GIO
    GIO --- ---
    IPH: ja si rikala, ze toho kocourka poznavam, a on je ve spolecnem vlastnictvi s Martinou.))

    IPH
    IPH --- ---
    SCHWALBE: diky :-) tak nejak jsi me vlastne nakopla, abych si sehnala vlastniho kocourka, jelikoz s tim krytim tady to neni proste nic moc...ja jsem starej pejskar a myslela jsem, ze to funguje s krytim podobne i u kocek..no, tak uvidime co tohle zviratko :-) jinak je z Ruska
    ZONIVENTRIS
    ZONIVENTRIS --- ---
    Nevite o nekom, kdo ma na prodej kotatka? Vcera v noci nam umrel kocourek a nechceme toho druheho nechavat dlouho bez kamarada.
    IPH
    IPH --- ---
    a je doma :-)

    TESAY
    TESAY --- ---
    BESTIEVSAMETE: bratr to má tak, že chce odborný posudek a prezentovat svoji stanici. Nemluvě o tom, že všechny tři jeho svěřenci se rádi předvádí a pozornost si užívají.
    Můj kocour by výstavu absolvoval s radostí a líbilo by se mu tam, ale účastnit se výstavy s kastrovaným kocourem i když je hezký v typu a společenský ze svého hlediska vidím, jako ztrátu času (pro chov je ztracený).
    GIO
    GIO --- ---
    dneska neni paradoxne potreba ani jedna vystava..jsou kocky co si to uzivaji a ty co to neenasi no..
    BESTIEVSAMETE
    BESTIEVSAMETE --- ---
    Jaká je vůbec motivace tahat kočky pravidelně na výstavy? My se byli podívat teď v Diplomatu, vydrželi jsme tam 15 minut a pak jsme šli pryč. Tolik vystresovaných, vyděšených a strachy schoulených koček jsem nikdy v životě neviděla. Jestli jsme před tím zvažovali jít se vytahovat s Bofem (Firu je jednak už stará a jednak to absolvovala s chovatelkou jednou a málem dostala psotník), tak to okamžitě padlo. Dokonce od té doby muž povolil s "budeme kastrovat", když jsem mu vyhrožovala, že jinak by to malej musel alespon jednou absolvovat (ale nejsem si jistá, že je to pravda :-D ).
    Každopádně, pokud má někdo pěknej chov a ty kočky to normálně snášej, tak proč ne. Pokud jde o umístovací výstavu útulku, jasně... ale jinak to fakt nechápu, o vyděšených ušaticích se mi zdálo ještě týden :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam