• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIKORSiamské a orientální kočky - chovatelé i příznivci netopýrků
    SARRI
    SARRI --- ---
    SCHWALBE: kdyz me vsechny tyhle veci prijdou strasne obri a nevkusny .. muj smysl pro minimalismus se bohuzel neslucuje s kocicimi zahaneci nudy ;(
    bojuju i se skrabadly, bus to nic nevydrzi nebo je to hrozna opicarna pres pulku bytu
    dlouho jsem planovala, ze si vyrobime strom, ale kdyz uz se k tomu 9ty rok nemame tak si ho necham vyrobit od sikovneho pana a necham k tomu vyrobit asi i par dalsich prolejzadel na miru .. tady ma pomerne hodne fotek toho co dela
    https://www.sbazar.cz/loscicinos/detail/27071831-kocici-stromskrabadlo
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SCHWALBE: měla jsem rozhodnuto, jak asi by mělo kotě vypadat, tedy vytoužená barva a kresba, ale pak byl celkem problém najít CHS, která měla nějaká koťata ve vhodném věku a byla vůbec ochotna mi je ukázat, ale byla jsem rozhodnuta nevzít kotě z množírny, nebo z chovu, kde to nevypadá dobře...
    samozřejmě vzdálenost hrála roli, protože kotě jsme byli okouknout dvakrát, než jsme se rozhodli, že to je to pravé... zjevně nemocné zvíře bych si nevzala v žádném případě a vzhledem k tomu, že nechci chovat, tak podmínka kastrace není žádný problém...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SCHWALBE: Přijde mi, že z toho děláš moc velkej byznys. Což je v pořádku, to je čistě tvoje věc.
    Ale to využívání klubu příznivců ušatých koček k pseudomarketingovému průzkumu a věčnému defilé jedné chovky mě tak nějak už nebaví.
    SARRI
    SARRI --- ---
    SCHWALBE: proto rikam oddelit plexisklem :)
    SARRI
    SARRI --- ---
    libi se mi spis to kolo, jen bych to oddelila plexisklem nebo necim podobnym
    SARRI
    SARRI --- ---
    SCHWALBE: ty jooo .. to by slo vyrobit!!
    SARRI
    SARRI --- ---
    SCHWALBE: treti kocka neklapne .. dva lidi vs. dve kocky nam staci ..
    jinak jako nas hlavni ucel dome je byt cat holder. Jakmile jsme jeden nebo oba doma tak se taky od nas nehnou, taky pomerne dost spej, ale proste kdyz nedelaj ani jednu z predchozich veci tak se oba nudej kdyz zrovna neprudej jeden druhyho .. zkusim podumat nad nejakym tim "kocicim kinem" vic ..
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    jako naše kočky jsou dost líný, i Pocina většinu dne chrápe. Pokud je vzhůru, tak 90% doby vymýšlí, jak se co nejvíc tisknout na mě, a jinak se tak třikrát za den se Sněhulí pohoní po bytě sem a tam. O hračky zájem nulový.

    Jinak nežere pytlíky, ale je úchylná na takový ty síťky, jak v tom bývaj brambory, nebo cibule. To před ní musím totálně schovávat, žvejká to s naprosto extatickým výrazem.
    SARRI
    SARRI --- ---
    MAR_TINA: hmm tak to je jina .. tu zahradu tvym kockam zavidim i ja ;D
    maji vyhled do ulice, ale uznavam, ze mit neco ve vyssi poloze tak lip vidi ven ..
    ptacci asi neklapnou, vsechny moje nastrahy s jidlem ignorujou
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SARRI: my máme zahradu, to je jiná. Vypustím okšírovanou kočku, jsem s ní na zahradě, za 15 minut zaženu domů. Žádný transport, nic. Hned ze zimy do tepla.
    Mají pozorovatelny na oknech? Jde u vás venku krmit ptáčky, aby létali kolem oken a dělali kočkám kino?
    SARRI
    SARRI --- ---
    byt jeste jeden dotaz .. cistite kockam zuby? jak predchazite plaku, zanetum atd.?
    zkousela jsem co se dalo (krom primeho cisteni zubu) a nic nezabralo .. kocka uz prisla o dva zuby a kocourovi jich vezmou nejspis vic (a to je jim 6 let zhruba)
    SARRI
    SARRI --- ---
    kdyz ja mam v praze strach je vencit v parku jen tak. Obcas je bereme do stromovky na odlehle misto kvuli psum, ale v zime vubec
    Parkrat jsme to zkouseli a vzdy do tydne zacali kejchat. Mozna bych jim mohla zkusit nejak posilit imunitu a pak je vzit ven, ale ani na balkon ted nechteji .. tak nevim
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SARRI: rusku venčím doteď. Sice dává venku jasně najevo, že je mu zima na tlapky, ale usilovně pozoruje ptáky a běhá za nima. 15 minut venku nebo doma tři hodiny otravného mňoukání u dveří? Jasná volba ;)
    SARRI
    SARRI --- ---
    VODOMERKA: jednou se kocka vytrestala sama ... vzala utokem muj sklad igelitek (schovanej za dvermi pod drezem kam se sproste vloupala) .. prisla jsem z prace a nsala jsem ji s malou H&M igelitkou jak chodi smutne po byte .. ucho z te igelitky mela v pase mezi prednima a zadnima packama a nemohla se z toho dostat ven .. musela v tom byt hodiny .. jeji vyraz byl k nezpalaceni .. malem jsem se pocurala smichy .. od te doby si dava velky pozor jak je kouse, ale kouse je furt
    SARRI
    SARRI --- ---
    SCHWALBE: na ponozky je zatizenej kocour pro zmenu .. a jen na moje a jen na vlnene ;DD .. taha je po celem byte jako ulovky a rve u toho jak kdyby ho na noze brali ..

    btw. podezrivam oba z toho, ze se proste nehorazne nudej .. a kocka se natolik nudi, ze nam obcas pripomina tygra v kleci v zoo ... chodi po celym byte sem a tam podel sten a rve ... letos jsme ji bohuzel pred nastupem zimy nestihli vzit do lesa (ted uz to nejde, moc velka zima) a je s ni nevydrzeni ... zvazuju, ze jim necham vyrobit prolejzacky po stenach temer u stropu abych je zabavila, ale nejsem si jista zda to k necemu bude ...

    pritom maji spoustu hracek
    - mysku, z ktere lovi odmeny (to kocku zabavi asi tak na 5 minut, pak z toho vynda denni davku odmen a zase se nudi)
    - sustici pytel s aktivnim hejbatkem na baterky (to je zabavi asi na 20min a po tydnu ot ztrati zajem, musim to schovat a vyndat to zas za dva mesice)
    - drevene kulicky na podstavci, ktere honi po byte (taky zabama max na tyden par minut denne)
    - nejvic frci hackovane mysky a tkanicka z mikiny ... jsou schopny aportovat, ale taky jen chvili)

    jeden z druhym se bitkujou pomerne casto. litaj po byte, ale fakt vyzadujou pozornost neustale ..

    jakou zabavu pro svoje ori/sia tygry mate vy?
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    SARRI: u nás taky vedou rozkousaný iglitky. naštěstí je Django jenom rozkouše a nežere
    SARRI
    SARRI --- ---
    SCHWALBE: krade igelitky? ta nase cuza je na nich zavisla .. vycmucha je uplne vsude a rozkouse je .. v satne mi rozkousala i igelitovy obal na saty z cistirny ..
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    SCHWALBE: má nádhernou kresbu!
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SCHWALBE: tak ale musí to být v nějaké harmonii ne? třeba to co se chová v siaalicia je druh netopýra, který se mi líbí, protože ta zvířata jsou (pro mne) estetická na pohled, ten obrázek dole už pro mne estetický není...
    CORIM
    CORIM --- ---
    SCHWALBE: Bohuzel to same je i v jinych plemenech - napr. u perskych a exotickych kocek. Nastesti u toho co chovam ja tech problemu neni tolik.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam