• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    QUITEwordpress
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    GREGI, PULKA: taky jsem u par klientu "uhnul" z toretu, pac tohle se tvarilo, ze umi to same a bylo o neco levnejsi.

    v dosavadnim vysledku mi to prijde takove, ze nevim, kdo je "lepsi". na toretu taky pisou do supportu nesmysly (resil jsem treba u zasilkovny cenu zdarma od vysky objednavky pri pouziti kuponu a nefunguje to, jak pisou. dneska jsem posilal sledovani zasilek, ktere mi nabourava mazani objednavky v seznamu - tzn objednavku smazu jen z detailu... na webu maji v changelogu posledni verzi 1.2.3, na webu mam 1.2.4... atd atd). polemiku proc ma shop manager videt nejake server logy, ale neumi si prenastavit cenu dopravy, byla tez vyzivna (ventiloval jsem tady [ MRTVY_KENNY @ wordpress ] )


    a druhy borec "wordpress moduly" - s nim jsem resil problemy se zasilkovnou, kdy mi poradil, ze mam aktualizovat odberna mista kazde 2h. a jednak mu ten plugin v interfacu generuje adresu do cronu, ktera nedela nic (to jsem s nim resil 2x a skoncilo to tim, ze mi napsal, ze jede na dovolenou a pak se ozve) a druhak na zasilkovne jasne pisou, ze odberna mista aktualizujou mezi pulnoci a jednou rano.

    = uprimne me "trosku" nebavi nutit klienty platit lidem, kteri mi pak ve vysledku pisou uplne nesmysly, ze veci nefungujou uplne jak maji je jina vec, treba s tou zasilkovnou mi odepsali 9.2. ze pripravujou velkou aktualizaci, kde to opravi, ale ve verzi(ch?) od te doby tu opravu v changelogu nevidim.

    mozna jsem prisny, ale mym klientum pak ty eshopy nejedou spravne, a/nebo mi skoro neveri, ze chyba neni na me strane..
    GREGI
    GREGI --- ---
    PULKA: jojo mam od nich zasilkovnu, slape to ale podpora byla az neprijemna...
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    PULKA: To jsem netusil, ok, budu je brat takhle v potaz.
    PULKA
    PULKA --- ---
    WOJTISHEK: WordPress Moduly ne. Jsou to zloději a přeprodávají cizí kód. Bez ohledu na to, co si o tom vzhledem ke GPL myslíš, tak to obvykle znamená ještě menší support.

    To mi přijde víc OK nedostávat podporu a pak ji zase koupit u autora, když už musíš šetřit.
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    JOHNBOY: Osobne mam zkusenost pouze s Toret.cz, tak nemohu posoudit funkcnost :)
    JOHNBOY
    JOHNBOY --- ---
    WOJTISHEK: https://wordpress-moduly.cz/produkt/comgate-platebni-brana-pro-woocommerce/
    tak tohle vypada dost podobne a je to skoro za polovicni cenu :)
    JOHNBOY
    JOHNBOY --- ---
    WOJTISHEK: diky, kouknu na to
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    KALIF_WH: souhlasím, nicméně podle JOHNBOY jde vidět, že to tak nebude.

    "Záruční lhůta na funkčnost modulu, podporu a aktualizace je 12 měsíců. Tuto dobu lze prodloužit dle pokynů na straně Aktualizace."
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    JOHNBOY: jsou i další:
    Propojení WooCommerce e-shopu a platební brány Comgate | Toret.cz
    https://toret.cz/produkt/woo-comgate/
    Woo Comgate platební brána pro WooCommerce - Wordpress pluginy
    https://wordpress-moduly.cz/produkt/comgate-platebni-brana-pro-woocommerce/
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    WOJTISHEK: Tak ono je taky otazka, jak je ta podpora koncipovana, u par komercnich sablon a nejakych placenych pluginu sem potkal to, ze aktualizace lze i po vyprseni podpory a podpora znamena primy kontakt s jejich helpdeskem reseni problemu naprimo s vyrobcem.
    JOHNBOY
    JOHNBOY --- ---
    WOJTISHEK: je to tenhle plugin,
    Platební moduly pro ComGate
    https://www.platiti.cz/a-Agmo.php
    doporuje ho primo comgate, myslim, ze ani zadnej jinej neni, nebo o nem nevim
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    JOHNBOY: tak takového pluginu bych se obecně bál, už s ohledem na změny v jádru WP a reakcemi na tyto změny během uvedeného období. A rychle bych se podíval po alternativě.

    GREGI: to je těžko říct, 2 roky nemusí být žádná změna a zrovna v ten rok, co si nezaplatíš podporu, se něco objeví. Nebo taky ne.
    JOHNBOY
    JOHNBOY --- ---
    GREGI: ten plugin pouzivam vic jak dva roky a zatim nebyl zadny update...
    GREGI
    GREGI --- ---
    JOHNBOY: podporu nepotrebuju urcite, otazka co ty updaty...
    JOHNBOY
    JOHNBOY --- ---
    GREGI: mam taky ten plugin, platil jsem dalsi obdobi, ale nikdy jsem technickou podporu nevyuzil, plugin funguje v poradku, tak nevim jestli to neni zbytecne
    GREGI
    GREGI --- ---
    Mam placeny plugin na comgate, konci mi ted rocni podpora. chteji po me dalsi penize za technickou podporu. Mam si ji dal platit nebo mate nejake zkusenosti s tim ze by ten modul mel dal pracovat?
    TRZNICE
    TRZNICE --- ---
    THEODORT: nevim jak si dosel k tomu, ze tomu asi tak nejak moc nerozumim nebo neumim, ale k veci.
    na yoastu mi vadi, ze je to celkem bloatware, databaze neni moc inteligentne poresena, dal pak zbytecny komenty ve zdrojaku, v backendu neuveritelnej grafickej mess a performance toho pluginu taky neni zadna slava.

    pokud to mam porovnat (co se tyce free verzi), tak kazdopadne rank math je lepsi volba uz z pohledu features a celkovyho feelingu

    kdyz uz yoast nejakej klient typu "udelej si sam" ma na wp, tak je pak pro me v ramci moji prace celkem must have tenhle plugin ↓

    Hide SEO Bloat – WordPress plugin | WordPress.org
    https://wordpress.org/plugins/so-clean-up-wp-seo/
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    Ja uz se delsi dobu drzim SEOPress a jsem spokojen :)
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    PULKA: modular.. hmm.. zajimavy.. tohle mi presne vyhovuje na w3tc..
    PULKA
    PULKA --- ---
    THEODORT: no, ja osobne ted docela fandim Rank Math, ale tady na strance pozivaji Yoast, v ramci moznosti se v nem vyznaji a nedava smysl tam davat nejaky dalsi plugin kvuli drobeckovce
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    (btw pisu to obecne, viz zde nekolikrat zminovany w3tc)
    yoast je ze stejneho ranku
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    no ono to asi dost zavisi k cemu to kdo pouziva zejo..
    tedy pouzivat yoast protoze mi chybi breadcrumbs anebo protoze neumim spravne pojmenovat stranku - pak je to balast.
    pokud mam danou sablonu, nemam kapacity na upravy a optrebuju mit vsude soudne udelany SEO optimalizace.. pak je yoast prvni volba.

    a opet, pokud neumite s jednim ci druhym, nerozumite tomu, pls netvrdte o tom ze to je blbost nebo balast

    za me je to pomerne dobre strukturovanej plugin kde si muzete co vcas pali upravit jak libo (treba sitemapy a multilang, co jsem resil ted nedavno)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam