• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MCKIDNEYnyx :: trziste :: reseni problemu
    CNV
    CNV --- ---
    TUILE: Však by to nemuselo být vázané na inzerát. Mohlo by to být úplně nezávislé.
    TUILE
    TUILE --- ---
    s podanou rukou pak odpada moznost dat referenci nekomu, skym probehl obchod mimo inzerat.
    parkrat sem treba organizovala nejaky hromadny objednavky, nebo obchodovala v auditku vse za 150, pripadne mi nepripada od veci udelit referenci svymu panu domacimu/najemnikovi....
    kdybych pak na vsechno tohle chtela vypisovat specialni inzertaty, jenom proto, abych mela kladnou referenci, tak se na to vykaslu.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Mne jako nejjednodussi reseni pripada zkratka ustanovit nejakeho spravce, ktery bude na zadost mazat "OT" komentare.
    CNV
    CNV --- ---
    (Nemuselo by to být povinné. Kdo by si to neohlídal, měl by smůlu, no.)
    CNV
    CNV --- ---
    Napadlo mě přidat featuru "podaná ruka".
    Když se mi zalíbí věc v inzerátu, nabídnu inzerujícímu "ruku". Domluvíme detaily a inzerující "ruku" přijme - potřásli jsme si, jsme domluveni. A na toto potřesení rukama by se pak dala reference - ne na inzerát.
    NYX
    NYX --- ---
    MCKIDNEY: imho kdyz ta reference bude znit treba "sliboval mi cas na vyzkouseni, ani to nenabootuje a ted mi vubec nezveda telefony", bude to pusobit spolu s inzeratem realneji nez prave takovy vykrik do tmy o tom, ze je to podvodnik a nema se mu verit.

    ted plno lidi da prave takhle stupidni referenci ala "je to idiot, ruce pryc"...kdyz to budou muset vazat na inzerat, vymysli si (imho) neco v danem kontextu realneji znejiciho a pro toho cloveka to tak bude spis horsi.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    NYX: bude to vypadat pri nejhorším úplně stejně.

    Jak myslíš, že to zhorší situaci:

    "Curak mě okradl, nevěřte mu"
    "Nic jsem si od tebe nekoupil. Tvoje refence je lživá. Hodně štěstíd o života"

    [ OFFERINGNABÍZÍM: ATOM Deska 330 s 2GB RAM / Praha 4 / 1000 CZK ]
    "Curak mě okradl, nevěřte mu"
    "Nic jsem si od tebe nekoupil. Tvoje refence je lživá. Hodně štěstíd o života"
    NYX
    NYX --- ---
    MCKIDNEY: no ale s falesnym inzeratem to bude imho vypadat duveryhodneji nez ted bez nej, takze to problem spis zhorsi, ne?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    NYX: ano to vím od začátku, ale opět, pokud si ten člověk dá tu práci vytvořit inzerát, tak aby vypadal opravdově, pak na něj dát referenci někomu jinému. Ten druhý napíše, toto jsem si nikdy nekoupil. Nikdo takovou referenci nebude bez dalších informací brát vážně.

    Celé je to o tom, že prostě nejsou informace jak oddělit reference od plevy.
    NYX
    NYX --- ---
    MCKIDNEY: me prijde, ze to neodstrani skoro zadne problemy.

    stale je tu totiz moznost vytvorit vlastni inzerat a udelit referenci za nej prakticky komukoliv.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    V tuhle chvíli jediné co brání nepoužívat reference jako druhé přátele je prosba NYXe nahoře.

    Takhle bude muset vybrat volný inzerát, což je lepší situace, nebo se tu najde někdo kdo s tím nesouhlasí?

    Druhá otázka je, zda to stojí za tu práci. Souhlasím NYXem, že to neřeší všecko a problém to kompletně neodstraní, takže to není jasná volba udělat. Je to na nyxovi zda je to hodné jeho práce.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    plác? WTF -měl to být plán :D
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    PEDRO: To právě řeší.

    NYX: Jak říkám, nevyřeší to ten fenomén a krom internetové policie na světě není žádný kouzelný plác co vyřeší všecko.

    Nicméně pokud si najde inzerát na něco a ty mu napíšeš, že se jedná o podvodnou referenci, protože si to nekoupil, tak hnedka má jinou váhu.

    nikdo nebude mít 50+ 0- to se nestane, ale už mám jako čtenář referencí možnost vidět referenci, nejenom komentář.
    PEDRO
    PEDRO --- ---
    NYX: a nebo se reference vubec netyka zadneho inzeratu a misto toho si s tebou dotycny jen vyrizuje sve podivne "problemy" (pod pod svym nebo pod falesnym ID)
    NYX
    NYX --- ---
    MCKIDNEY: navic to stale neresi problem, ze si proste najdes neci inzerat a vymyslis si uveritelnou negativni referenci...viz treba [ ESPION @ Obchodujete na NYXu? Reference "nyx.cz obchodníků" ]
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    NYX: No to jsem právě myslel tím, že je to spousta kodování. On by stačil snapshot/duplikace v momentě kdy přiřadíš referenci. Nicméně celé to odladit je práce na pár hodin a v tuto chvíli nevím jestli to za to stojí.
    NYX
    NYX --- ---
    MCKIDNEY: to bys pak ale musel zakazat i inzeraty upravovat. aspon od okamziku, kdy za nej prijde nejaka reference - coz by ale byl problem treba u inzeratu na vic veci apod.

    verzovat by se dalo, ale je to moc prace a navic by to mohlo vest ke zmatkum.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    NYX: Jako neodstraní to ten fenomén. Ten tu bude vždycky.

    Ale problém dneska je to, že to co lidi napíší nemá žádné pozadí. Já můžu napsat do odpovědi co chci, ale aby to mělo nějakou váhu, tak potřebuji mít referenci, která není dána mnou.

    Už nikdo nemůže psát ty fráze, ten člověk mě okradl a je to hrozná svině k inzerátu za 200,- Pak je každému jasné, že je to debil.
    NYX
    NYX --- ---
    MCKIDNEY: kdyz bude reference "zaplatil jsem a zbozi neprislo", k cemu ti je prirazeny inzerat? v nejhorsim si dotycny proste pocka, nez bude "obet" neco prodavat...coz asi bude, jinak by ji reference netrapily
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    No řešení je to co jsem psal dříve.

    Inzeráty nejde smazat, pouze prohlásit za prodaný/neaktivní a reference musí mít přiřazený alespoň jeden inzerát.

    V tu chvíli znamená, že zbudou jenom komentáře, ale ke každému bude existovat reference a odpověď majitele, pak každý má reálnou možnost zdiskreditovat danou referenci.

    Problém je, že to vyžaduje celkem slušné množství kodování z NYX strany a není to tak důležité.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam