• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BOHOURCenTrio, CentroNet - Vysokorychlostni pripojeni k internetu
    GURBON
    GURBON --- ---
    PREDSEDA: nemeris to nahodou za routerem? Centrio garantuje jen rychlost na primo, pripadne za jejich switchem. Routery to muzou vyrazne spomalovat.
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    jo me na tom jede i server :)

    a kluci ochotny, kdyz jsem jim psal vypadek nastal v 4:22 a tedka je 10 dopoledne :/

    hnedka to slo o neco lepe :/

    ja predtim mel 1Mbit na blby 2.4, takze ja si labuzim
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    no prostě na to, abys na tom koukal na klip LuŠtěLy na youtube to bohatě stačí.
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    ja mam speedtest takhle 30/30

    http://www.speedtest.net/result/791615629.png

    a rychlost

    http://rychlost.cz/rs/u2010163705.png

    takze podle toho toho fakt moc nejde, ale speedtest je asi nejbliz dle jejich infolinky

    dle debat tady na nyxu je to lepsi merit pres ftp
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Ještě jsem to hned potom prohnal přes rychlost.cz a výsledek je 22.54 down a 30.84 up.
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Takže podle toho speednetu (jeden průběh, nechce se mi průměrovat) mi vyšly teď výsledky Centria (30/30) 18.05Mb/s download a dokonce 30.82Mb/s upload.
    KAPLIK
    KAPLIK --- ---
    GURBON:
    BOHOUR:
    PREDSEDA:

    moc diky za info!
    GURBON
    GURBON --- ---
    KAPLIK:
    obchodak ti rekne cokoli abys to vzal takze info od nej muze bejt uplne mimo ( naprikad nekteri reknou ze je mozno pouzit stavajici kabelaz UPC coz je nesmysl a pod. )
    Na 1 linku muzes dostat az 3 verejny IP
    Net obvykle bezi plnou rychlosti, s merenim je ale problem pac ani speedtest neukaze vzdycky pravdu. Kdyz si zavolas technika zmeri ti prez FTP 45-55Mbit na 50.
    Porty se neblokujou.
    TV je celkem v pohode az na pomalejsi reakce menu. Zasadne ale nebrat STB s HDD. Ten je v podstate v testovacim provozu a zatim je s tim halda problemu.
    Instalace tak jak rikali predchozi.
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    no ohledne te rychlosti, nikdy se nemuzes moc spolehnout na tyto meraky. Ja to s nimi resil a doporucili mi merit na www.speedtest.net a tam to opravdu vypada solidne.

    vypadek jsem zaznamenal pouze jeden. mam hlidani na monitoringu-serveru.

    verejna IP je, ale dynamicka. staticka se priplaci, ale ja mam taky domenu na no-ip.com a pouzivam dynamickeho klienta, co mi to hlida.

    porty podle infolinky neblokuji zadne.

    instalace byla fakt primitivni. prisli strcili UTP do bedny protahli to ke me a ja to strcil do routru a cekal co bude a pry nic. presne tak na 30 minut max

    pry maji i nejake duraznejsi metody, jak vypovedet UPC :) dobrej boj
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Net jede slušně, občas mi ale trochu laguje - dlouho trvá, než se vůbec začne načítat stránka, pak se ale načte rychle. U UPC se mi tyhle prodlevy neobjevovaly. A co se týká rychlosti - jde o to, jak to měřit. Jestli na rychlost.cz, tak tam jsou hodnoty jak kdy, ale těch 30 / 30 jsem nedosáhl nikdy, občas je podle měření rychlost dvoutřetinová, někdy dokonce až poloviční. Ovšem když jsem měl doma UPC, tak jsem to nikdy neměřil, takže nemůžu porovnávat.

    Instalace - napřed natahali kabely na chodbě, pak se skrz zeď provrtali do bytu, natáhli kabel kam jsem potřeboval + mi dali pár metrů rezervu. Pak naistalovali switch, vyzkoušeli a šli. Celý to bylo za půl hodinky vyřízený.
    KAPLIK
    KAPLIK --- ---
    ahoj, vcera u nas byl obchodak centria ze maj u nas nove pokryti (sidliste Repy), tak jestli nechceme prejit, bohuzel jsem u toho nebyl abych se zeptal na nejake detailnejsi info, objednano zatim nemame, ale zkusim se zeptat i tady:

    - jaky mate zkusenosti slape ten net opravdu udavanou rychlosti?
    - davaj k tomu standardne verejnou IP? (jako ze fakt verejna, a ne privat s nakym portforwaredem) - pripadne ze daj verejnou IP neblokujou nejake porty?
    - co ta jejich TV? nedrha se to? nekostickuje?
    - jak u vas probihala instalace? nahazeli po podlaze lanku, nekam do kouta prskli switch a sli do haje? =)

    diky
    KOSSIK
    KOSSIK --- ---
    A rozšiřování do Nových Butovic neplánují? Nevíte?
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    jo no ja sem se na to ptal na infolajne ,,mluvil jsme s prijemnou slecnou a ta mi vysvetlila ze m,ereni na dsl. lupa atd neni moc presne a at merim na speedtest.net a tam se to opravdu pohybuje okolo 26 mbit obousmerne.

    fajn kdyz sem si to zkousel testovat na servery na druhy pulce planety tam sem se stejne dostal na 1 mega treba to je feer :)
    CRAZYHEAD
    CRAZYHEAD --- ---
    SMRTAKVYMAZ: to sem psal já, akorát jsem zapoměl že jsi zalogovaný ty..:D
    SMRTAKVYMAZ
    SMRTAKVYMAZ --- ---
    BOHOUR: mě se dl dělá například z edisku 6 mega za vteřinu, ul okolo 1 mega. jinak je k tomu myslím i kabelovka a pevná linka, vše i s netem za 800kč
    B3NNY
    B3NNY --- ---
    TAMTU: K napojení Modřan do sítě by mělo dojít v posledním týdnu v dubnu,nicméně vše je závislé na souhlasech majitelů objektů (družstev, společenství vlastníků jednotek). Všichni majitelé byli touto nabídkou osloveni a v současném období probíhá uzavírání smluv smluv o umístění telekomunikačního vedení a zařízení v objektech. Pošli mi do pošty adresu a zjistím konkrétní stav.
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    B3NNY: hehe no jedno kafe s rumem a pak uz jen samotnyho ruma :/ na cestu...
    B3NNY
    B3NNY --- ---
    BOHOUR: jestli si dal jen jedno,tak to tatka nebyl... .)

    TAMTU: víkend mám zabitej v práci,zjistim a nejpozdeji v pondeli behem dne sem dam nfo o tech Modranech
    VACLAV
    VACLAV --- ---
    mohl by mi dat nekdo kontakt na nekoho kompenetniho o moznostech rozsireni UPC na praze 8? hodne lidi by melo zajem a je tu i par firem... a hlavne na technicky podpore mi na tuto otazku odpovedeli ze ted tam internet neni moznej a podruhy ze to preposlali nekomu ale uz je to taky dva tydny...
    TAMTU
    TAMTU --- ---
    mě by zajímaly nějaké konkrétnější informace o rozšiřování Centronetu do Modřan.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam