• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BOHOURCenTrio, CentroNet - Vysokorychlostni pripojeni k internetu
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    jasny, :) proto mam hlidani.

    vypadek pry zadny nebyl..by me jen zajimalo jak to bylo,,ale je klidne mozne, ze mi to tu zahaluzilo, ale vetsinou kdyz to zahaluzi, tak to musim rucne odladit..

    tak jen kdyby nahodou nekdo nemohl spat :/
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    V sobotu touhle dobou na netu nebývám :(
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    zdarec, hlidani serveru mi hlasil vypadek 15.5 v 7:00 - 7:10 mam to nastaveno po 10 minutach.

    Nezaznamenal nekdo na P13 vypadek ? dik
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Nepoužívám router, jen ten switch a počítač k němu byl připojený jen jeden v tu chvíli.
    VACLAV
    VACLAV --- ---
    GURBON: to docela jde..chci to pro sit domu...wan neresim protoze v mem okoli neni ani UPC takze jsem u o2 :( ale v okoli je ted hafo wifin a uz se nekdy stretavaj kanaly, pada to, jeden to pomalu...N by nemelo mit problemy s timhle ne? jsem ve vetsim byte takze mi jde o to aby to proslo maximalne dvouma kusama zdi (zadnej panelak) s cim G zatim nema nejaky extra problemy ale neni to ono...
    GURBON
    GURBON --- ---
    VACLAV: wifi N ma teoretickou propustnost neco kolem 300Mbit ale opet zalezi na routeru jestli je tohle schopnej davat i skrz wan. Doma to nemam ale u zakaznika co mel zaplaceno 100/100 sem to videl behat zhruba 45/60. Chce si to vygooglovat nejaky testy. Krom toho samozrejme zalezi i na klientovi kterym to chytas, umisteni routeru, kvalite anten........ Proste wifi smrdi :)
    VACLAV
    VACLAV --- ---
    GURBON: no jasny..ja si pamatuju kdyz o2 prechazelo na ADSL2+ tak nam pak vubec nesel internet, pak zjistilo se ze router ma starej firmware - nezapomenu na vetu o pulnoci kdy jsem se dovolal na infolinku (ten den byly hodne zaneprazdneni) a pronesli:
    Jo tak kdyz vam nejde internet z tohohle duvodu tak si z nasi techzony (nebo jak se to jmenuje) update :) a navic jsem ti updatem pak ten router stejne odpalil :D

    jeste ot dotaz: jak vam beha internet po wifi N? uvazuju ze kvuli tomu si koupim novej router protoze kopirovani souboru je pres wifi ted porod...
    GURBON
    GURBON --- ---
    VACLAV: samozrejme je to jinej pripad kdyz mas router primo od providera....
    GURBON
    GURBON --- ---
    VACLAV: No kdyz mas router kterej je starsi nez 1 rok je to obvyklej problem. Driv nikdo nepocital s rychlostma netu 50/50 a pod. Mnohokrat sem videl pred routerem 50/50 za nim z toho bylo treba 10/20. Tezko ti provider bude garantovat rychlost za zarizenim ktery nezna a nekonfiguroval ho. Nejvetsi komici si stezujou ze jim to nebeha na wifi ktera takovouhle rychlost umi jen na wifi N a to jen za optimalnich podminek.....
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    VACLAV: no je to logicky ne,,muzes mit starou slupku co to uz nedava a koho to ma jako krom tebe zajimat :)
    VACLAV
    VACLAV --- ---
    GURBON: tohle slysim prvne ze ISP garantuje rychlost pred routerem...ale dost by to vysvetlovalo u me u o2 :)
    GURBON
    GURBON --- ---
    PREDSEDA: nemeris to nahodou za routerem? Centrio garantuje jen rychlost na primo, pripadne za jejich switchem. Routery to muzou vyrazne spomalovat.
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    jo me na tom jede i server :)

    a kluci ochotny, kdyz jsem jim psal vypadek nastal v 4:22 a tedka je 10 dopoledne :/

    hnedka to slo o neco lepe :/

    ja predtim mel 1Mbit na blby 2.4, takze ja si labuzim
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    no prostě na to, abys na tom koukal na klip LuŠtěLy na youtube to bohatě stačí.
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    ja mam speedtest takhle 30/30

    http://www.speedtest.net/result/791615629.png

    a rychlost

    http://rychlost.cz/rs/u2010163705.png

    takze podle toho toho fakt moc nejde, ale speedtest je asi nejbliz dle jejich infolinky

    dle debat tady na nyxu je to lepsi merit pres ftp
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Ještě jsem to hned potom prohnal přes rychlost.cz a výsledek je 22.54 down a 30.84 up.
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Takže podle toho speednetu (jeden průběh, nechce se mi průměrovat) mi vyšly teď výsledky Centria (30/30) 18.05Mb/s download a dokonce 30.82Mb/s upload.
    KAPLIK
    KAPLIK --- ---
    GURBON:
    BOHOUR:
    PREDSEDA:

    moc diky za info!
    GURBON
    GURBON --- ---
    KAPLIK:
    obchodak ti rekne cokoli abys to vzal takze info od nej muze bejt uplne mimo ( naprikad nekteri reknou ze je mozno pouzit stavajici kabelaz UPC coz je nesmysl a pod. )
    Na 1 linku muzes dostat az 3 verejny IP
    Net obvykle bezi plnou rychlosti, s merenim je ale problem pac ani speedtest neukaze vzdycky pravdu. Kdyz si zavolas technika zmeri ti prez FTP 45-55Mbit na 50.
    Porty se neblokujou.
    TV je celkem v pohode az na pomalejsi reakce menu. Zasadne ale nebrat STB s HDD. Ten je v podstate v testovacim provozu a zatim je s tim halda problemu.
    Instalace tak jak rikali predchozi.
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    no ohledne te rychlosti, nikdy se nemuzes moc spolehnout na tyto meraky. Ja to s nimi resil a doporucili mi merit na www.speedtest.net a tam to opravdu vypada solidne.

    vypadek jsem zaznamenal pouze jeden. mam hlidani na monitoringu-serveru.

    verejna IP je, ale dynamicka. staticka se priplaci, ale ja mam taky domenu na no-ip.com a pouzivam dynamickeho klienta, co mi to hlida.

    porty podle infolinky neblokuji zadne.

    instalace byla fakt primitivni. prisli strcili UTP do bedny protahli to ke me a ja to strcil do routru a cekal co bude a pry nic. presne tak na 30 minut max

    pry maji i nejake duraznejsi metody, jak vypovedet UPC :) dobrej boj
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam