• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BOHOURCenTrio, CentroNet - Vysokorychlostni pripojeni k internetu
    POZOR - pri uzavreni smlouvy na dobu urcitou (12 mesicu) se automaticky prevadi smlouva na dalsich 12 mesicu, pokud si smlouvu zakaznik sam nezrusi !!! Podminky spolecnosti centrio: 8.1 Tato smlouva se uzavírá na dobu neurčitou, resp. na dobu určitou v délce trvání 12 (dvanácti) měsíců s možností automatického prodloužení v případě, že Zákazník zvolí úvazek na 12 (dvanáct) měsíců. Pokud u smluv na dobu určitou některá ze smluvních stran písemně nesdělí druhé smluvní straně nejméně 30 (třicet) dní před uplynutím doby, na kterou byla tato smlouva uzavřena, že nemá zájem pokračovat v plnění smlouvy, prodlužuje se tato smlouva automaticky vždy o dalších 12 (dvanáct) měsíců dle aktuálního Ceníku.
    rozbalit záhlaví
    TAMTU
    TAMTU --- ---
    VIDOCQ: za me podal vypoved nejakej nahonci Centria, za par tydnu (2?) mi volalo UPC, jestli si to nechci rozmyslet, ze mi udelaji nabidku. To jsem odmitl, tak si domluvili cas, kdy vyzvednou modem. Normalne prijel takovej starsi pan a tomu jsem dal modem a zdroj v krabici, kterou jsem mel schovanou. Takova rychlovka.
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    VIDOCQ: Buď se ti ozvou sami, nebo jim to holt pošleš do toho Nymburka :)
    GURBON
    GURBON --- ---
    VIDOCQ: na tomhle mam vyzkouseny 50-50 a dava to i na Nkovy wifine, na G ti to temahle rychlostma nepojede ani s nejnaslapanejsim routerem na svete. Otazka je jestli se jeste da sehnat http://www.alza.cz/netgear-wnr3500-d178845.htm
    VIDOCQ
    VIDOCQ --- ---
    Tak to je paráda jestli se UPC ozve samo. Díky.

    Ještě taková maličkost. Můžete mi doporučit nějakej router, který zvládá i wifi? Teď doma nějakej mám (netuším co je ta za model) ale zpomaluje mě to připojení cca o 10Mb v obou směrech po kabelu i bezdrát :(
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    VIDOCQ: Centrio el. faktury posílá. K tomu vracení modemu ti něco řeknu nejspíš zítra, dneska rádno jsme zrovna UPC měli vracet SetTopBox (sami se ozvali a dohodli si termín) a já u toho nebyl, tak nevím, jak to dopadlo :)
    VIDOCQ
    VIDOCQ --- ---
    Super, díky.
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    UPC Ti pošle oznámení o tom, že zanikla smlouva a taky s nima jde dohodnout, že si modem vyzvednou sami. V případě že jim ho posíláš (chtějí ho poslat někam do Nymburka) tak jen modem + trafo. Od Centria chodí každý měsíc mailem faktura, jde to ovšem řešit inkasem z účtu.
    VIDOCQ
    VIDOCQ --- ---
    Máte někdo zkušenost s přecházením od UPC k Centriu? Jde mi o to jestli mi přijde nějaké oznámení, že smlouva zanikla. Vrací se jim jen modem a napájení nebo i kabely?

    Další věc, posílá centrio el.faktury, abych věděl od kdy mám začít platit, respektive abych nezapomněl ;)
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    taky jsem to zaznamenal.
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Vypadá to, že Centriu dneska odpo vypadl DNS, poáč některý weby mi jdou, a jiný, co šly ještě dopoledne a ostatním lidem jdou v poho, tak mi nejdou. Třeba Aukro.
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    Mňo, tak nám dnes Centrio zprovoznili :) Tak doufejme, že to poběží pěkně...

    Speedtesty vypadaly dobře, reálný download z FTP taktéž, jen jsem zrovna neměl nic rozseedovaného, tak jsem nevyzkoušel reálné toky na uploadu na torrenty.
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    ja jsem spokojen, vypadku minimalne. hlida mi to monitoring-serveru.cz

    mam pouze internet
    30/30

    http://www.speedtest.net/result/923266975.png
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    Jaký jsou dlouhodobý zkušenosti s Centriem, co se spolehlivosti, rychlosti týče? (řekněme hlavně v porovnání s UPC).

    Teď nám to tu udělali a začne obíhat obchoďák, tak by mě zajímalo, jestli má smysl přecházet :) (ideálně nějaký kompletní balík telefon/TV/inet)
    ANALYTE
    ANALYTE --- ---
    problém bych viděl v tom, že neustále připojují nové segmenty sítě na sídlištích. na jejich páteřních routerech bych problém neviděl, mají tam cisco 7206....máme servery v jejich racku a páteř jim šlape jak hodinky...
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    a treba v praci bylo pripojeni od dialteleKomu presne garantovane a bylo obdobi, kdy to padalo i 3 x do mesice. takze ono vsechno ma neco
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    no jasne, jenze je to domaci server pro par kamaradu a resim jen vypadky abych vedel, jak moc je to stabilni pripojeni. ja na ne nervu ze neco nebezelo ja chci mit jen prehled jak jim to pada..

    je mi jasne, ze pokud bych mel nejakou produkci, tak garantovany 4/4Mbit za 4000,- tak na ne budu rvat za 1 minutovy vypadek...ale zde spise sbiram info a cekam az nekdy na kyblsoftu budou mit ze servery jedou na 100% bez vypadku..treba

    byl jsme u UPC a tam se se mnou treba ani nikdo nebavil, tak jsem zkusil centrio s tim, ze budu sledovat jak to s nima je.

    kazdej server jednou spadne :)
    ANALYTE
    ANALYTE --- ---
    V tom je asi ten rozdíl, pokud chceš mít server, tak si pořid garantovanou linku a ne sdílenou konektivitu pro koncáky....
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    ANALYTE: jednou za mesic to prave neni a ja mam doma servr, takze to resim,,kdyby to byl net pro babicku tak je mi to fukac...
    ANALYTE
    ANALYTE --- ---
    Fakt mě vždycky fascinuje, jak uživatelé jsou nervní z toho, že jim nejede jednu hodinu za měsíc net.....
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Napsal jsem jim mail, ať se mi k tomu laskavě vyjádřej. Tak jsem zvědavej, jestli mi někdo odpoví.
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    jo twn prvni jsem take zaznamenal..nic moc.

    me to meri v intervalu 100 minut, takze leckaje vypadky ani nezjistim
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    22:49-23:18. Tak to už mě teda krká!
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    a dalsi 21:30 B-(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam