• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BOHOURCenTrio, CentroNet - Vysokorychlostni pripojeni k internetu
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    RAB1T: muzu treba jednou mesicne.

    bude to vypadat takto, ale nemel by tam byt vypadek. jeste se to dolazovalo.

    Uptime Report for nymand: 11/10/2012 – 11/11/2012
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    BOHOUR: Tak pro kamarady je to zcela dostatecne.
    BOHOUR: tohle by ylo celkem zajimave.
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    ..kazdopadne jsem nyni predelal server a muzu posleze poskytnout grafy dostupnosti na pingdomu
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    server mam pro kamarady, takze kdyz mi to jednou za X spadlo na den, tak to kluci zkousli.

    na produkcni veci jsou garantovane linky
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    KRISHNA: No občas jsem měl nějaké výpadky. Pro domácí použití zcela dostačující ale na provozování nějakého projektu dle mého názoru nevhodné.
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    taky mam 30/30 a jede mi na tom web i ftp server a uplne v klidu.
    FREEM
    FREEM --- ---
    Asi jak predseda, bez problému poskytuju wifi do ulice. Při výpadku reagujou na mailu, při skrouhnutí rychlosti pustili s platbou na cestě na dobrý slovo, takže se zákaznickou linkou nikdy nebyl problém.. jedu na 50/50.
    Seznam, nyx, idnes 1-2ms,, google.com, blesk.cz 15-17.. podle tracertu 4 skoky s 1ms, pak je to v závislosti kam to posílám horší, takže imho centrio to nebrzdí.. celkově přechodu od UPC nelituju.
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Ping na seznam aktuálně 2-4ms. Já s nima mám celkově dobrý zkušenosti, jsem spokojenej tak na 95 procent. Mám 30/30.
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    Čus, lehce sem to tu pročítal a je tu někdo, kdo má s centriem vyloženě čistě jenom pozitivní zkušenosti? Jaký máte například pingy na seznam a co si myslíte o struktuře tý sítě celkově? Chtěl bych na centrio 100/100 udělat nějakej web/server hosting. Nějaký nápady/připomínky proč by to (ne)měl bejt dobrej nápad?
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    MAIKA: u set-top boxů netuším, ale pokud tam máš směrovač, tak toho zatím pochopitelně můžeš mít kolik chceš
    MAIKA
    MAIKA --- ---
    RAB1T: JOSKA_CZ: takže to nemame resit?
    my na tom amme tel, televizi a 3 notasy s netem,a sem tam mobil

    takže neřešit a bejt v poho, vim že to snad po nas chtelo nejaky kod nebo co ...

    jako že routr mame jen 1, ale setopboxy mame 2

    jsem z toho asi UB

    diky za info event rady
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    aspoň si uděláš inventuru :)
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    JOSKA_CZ: no mohli to napsat jasněji takhle si fakt clovek zacne rikat co blbnou a pocitat co na tom ma poveseneho.
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    PREDSEDA: jsem jim kvůli tomu volal, jestli se mnou mají problém. (6 zařízení za jedním routerem) Prý je jim to jedno a rozesílají to opravdu pouze preventivně...
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    PREDSEDA: Též mi dorazilo :)
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    kdo dneska nema routr
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Vazeny zakazniku,

    radi bychom Vas preventivne upozornili, ze k siti CentTrio je mozne pripojit pouze 3 kusy libovolneho kompatibilniho* zarizeni najendou**. Do tohoto poctu se samozrejme pocitaji jakekoliv typy stolnich ci prenosnych pocitacu, ale stejne tak i routery, IP telefony, televize i dalsi zarizeni podporujici pripojeni k internetu a to vcetne zarizeni virtualnich (tj. softwarove emulovanych). Nepocitaji se pouze zarizeni bezne dodavana nasi spolecnosti. Prekroceni tohoto limitu je brano jako naruseni sitove bezpecnosti a muze vest k docasnemu odpojeni sluzeb z duvodu ochrany site a ostatnich uzivatelu.

    V pripade, ze potrebujete pripojit vetsi mnozstvi zarizeni***, pouzijte k tomu prosim ethernetovy router nastaveny v rezimu NAT, za nimz toto omezeni neplati. Router samotny se pak (bez ohledu na pocet zarizeni zapojenych nim) pocita pouze jako jedno zarizeni. Tato moznost ovsem plati pouze pokud je router spravne zapojen, nakonfigurovan a zabezpecen. Tato moznost nefunguje korektne s routery znacek Tenda a Belkin, jejichz koupi ci pouzivani durazne nedoporucujeme.


    Dekujeme za pochopeni
    S uctivym pozdravem

    Vase CenTrio
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    Včera další výpadek. dnes zase nejde net technik zavolý prý možná zítra... wtf
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    hele uz by to stacilo.
    pokud jsi se upsal, stejne s tim nic neudelas. Ty jsi udelal problem, odstrihli te. jejich chyba byla neinformovat te na lince.

    kdo udelal vetsi botu.

    pritelce nainstaluj treba linucha a bude klid


    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    a jak sem psal na muj dotaz proc mi internet nefunguje jsem dostal tuto odpověď:
    Problém nebyl ve výpadku služeb, ale několika klientů na optickém kruhu kteří měli špatně nastavené/nainstalované zařízení a znemožňovali tak ostatním klientům odběru služeb.

    až od technika jsem se dozvěděl že je to kvůli viru. A antivir samozrejme mam na kazdem PC
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam