• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BOHOURCenTrio, CentroNet - Vysokorychlostni pripojeni k internetu
    POZOR - pri uzavreni smlouvy na dobu urcitou (12 mesicu) se automaticky prevadi smlouva na dalsich 12 mesicu, pokud si smlouvu zakaznik sam nezrusi !!! Podminky spolecnosti centrio: 8.1 Tato smlouva se uzavírá na dobu neurčitou, resp. na dobu určitou v délce trvání 12 (dvanácti) měsíců s možností automatického prodloužení v případě, že Zákazník zvolí úvazek na 12 (dvanáct) měsíců. Pokud u smluv na dobu určitou některá ze smluvních stran písemně nesdělí druhé smluvní straně nejméně 30 (třicet) dní před uplynutím doby, na kterou byla tato smlouva uzavřena, že nemá zájem pokračovat v plnění smlouvy, prodlužuje se tato smlouva automaticky vždy o dalších 12 (dvanáct) měsíců dle aktuálního Ceníku.
    rozbalit záhlaví
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ERED_MITHRIN: je mozny ze tvuj router nezvladne takovou rychlost - starsi routery nemaj sanci zpracovat 50 Mbps (napriklad ja kvuli tomuhle konecne vyhodil starej RB133 Mikrotik - nezvlad vic jak 15Mbit).
    Jestli ti cechy jedou rychle tak ale v routeru problem nehledej.
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    ERED_MITHRIN: Mám wifi router. Dva počítače jsou na něj připojené přes wifi a jeden přes kabel, ale to je Amiga, u tý se s rychlostí moc laborovat nedá :)
    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    CAIDEL, PREDSEDA, ZVIRATKO: diky za reakce! doma vyzkousim speedtestem par serveru v zahranici a hodim sem vysledky.

    kdyby mi rychlost na zahranicnich webech kolisala, tak bych si myslel, ze jsou servery/linky pretizeny. ja to mam ale dlouhodobe pomale :(

    predpokladam, ze vsichni jedete pres router, coz? ze nikdo nema kabel od centria pichlej rovnou do sveho pocitace :)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ERED_MITHRIN: me jede dropbox rychle, obecne zahranici mi jede velice dobre - v porovnani s UPC bych rek mnohem lepsi.
    Ale zalezi samozrejme kde ta vec je - UPC ma vlastni pater po evrope, takze napr. server v holandsku ti pojede asi rychleji s UPC nez s centriem.
    Kdyz mi neco nejede rychle tak je to spis pretizeny - treba zrovna youtube je obcas tragedie odkudkoliv. Jediny u ceho mi jede vzdycky zahranici dobre je 3G od Vodafonu, a to neni moc prakticky kvuli FUPu :-)
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Těžko říct, třeba není zahraničí jako zahraničí. Veškerá anglická, švédská a jiná fóra kam lezu tak mi běhají bleskově, ale třeba i Flickr. Tomu chvíli trvá než se rozběhne (řádově vteřiny) a pak už sviští normálně. Stejně tak stream na youutube třeba.
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    ERED_MITHRIN: Mě tedy jede rychle i zahraničí.
    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    zacina me drasat rychlost pripojeni do zahranicniho internetu. treba synchronizace s dropbox uctem jede kolem 150 kb/s. mam pocit, ze pres upc to jelo o hodne rychleji. pamatuju si to spatne, nebo ma centrio pomalou konektivitu do zahranici? v ramci ceskeho webu mi vsechno slape krasne rychle.

    jelikoz ale vetsinu casu travim na zahranicnim webu, tak si rikam, jestli jsem neudelal ukvapenej krok, kdyz jsem presel z upc na centrio :) jake mate zkusenosti?
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    RAB1T: muzu treba jednou mesicne.

    bude to vypadat takto, ale nemel by tam byt vypadek. jeste se to dolazovalo.

    Uptime Report for nymand: 11/10/2012 – 11/11/2012
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    BOHOUR: Tak pro kamarady je to zcela dostatecne.
    BOHOUR: tohle by ylo celkem zajimave.
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    ..kazdopadne jsem nyni predelal server a muzu posleze poskytnout grafy dostupnosti na pingdomu
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    server mam pro kamarady, takze kdyz mi to jednou za X spadlo na den, tak to kluci zkousli.

    na produkcni veci jsou garantovane linky
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    KRISHNA: No občas jsem měl nějaké výpadky. Pro domácí použití zcela dostačující ale na provozování nějakého projektu dle mého názoru nevhodné.
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    taky mam 30/30 a jede mi na tom web i ftp server a uplne v klidu.
    FREEM
    FREEM --- ---
    Asi jak predseda, bez problému poskytuju wifi do ulice. Při výpadku reagujou na mailu, při skrouhnutí rychlosti pustili s platbou na cestě na dobrý slovo, takže se zákaznickou linkou nikdy nebyl problém.. jedu na 50/50.
    Seznam, nyx, idnes 1-2ms,, google.com, blesk.cz 15-17.. podle tracertu 4 skoky s 1ms, pak je to v závislosti kam to posílám horší, takže imho centrio to nebrzdí.. celkově přechodu od UPC nelituju.
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Ping na seznam aktuálně 2-4ms. Já s nima mám celkově dobrý zkušenosti, jsem spokojenej tak na 95 procent. Mám 30/30.
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    Čus, lehce sem to tu pročítal a je tu někdo, kdo má s centriem vyloženě čistě jenom pozitivní zkušenosti? Jaký máte například pingy na seznam a co si myslíte o struktuře tý sítě celkově? Chtěl bych na centrio 100/100 udělat nějakej web/server hosting. Nějaký nápady/připomínky proč by to (ne)měl bejt dobrej nápad?
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    MAIKA: u set-top boxů netuším, ale pokud tam máš směrovač, tak toho zatím pochopitelně můžeš mít kolik chceš
    MAIKA
    MAIKA --- ---
    RAB1T: JOSKA_CZ: takže to nemame resit?
    my na tom amme tel, televizi a 3 notasy s netem,a sem tam mobil

    takže neřešit a bejt v poho, vim že to snad po nas chtelo nejaky kod nebo co ...

    jako že routr mame jen 1, ale setopboxy mame 2

    jsem z toho asi UB

    diky za info event rady
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    aspoň si uděláš inventuru :)
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    JOSKA_CZ: no mohli to napsat jasněji takhle si fakt clovek zacne rikat co blbnou a pocitat co na tom ma poveseneho.
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    PREDSEDA: jsem jim kvůli tomu volal, jestli se mnou mají problém. (6 zařízení za jedním routerem) Prý je jim to jedno a rozesílají to opravdu pouze preventivně...
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    PREDSEDA: Též mi dorazilo :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam