• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BOHOURCenTrio, CentroNet - Vysokorychlostni pripojeni k internetu
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    tak jako predpokladal jsem to :)

    jen sem to zkusil, zas az tak hrozny vypadek to nebyl.
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    V tý době spím a nic jsem nestahoval přes noc, takže bohužel ne.
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    nezaznamenal nahodou nekdo kolem stodulek tento vypadek.

    12/05/2012 01:34:15AM 12/05/2012 03:56:15AM 2h 22m
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    14 denni prehled

    Uptime Report for nymand: 11/17/2012 – 12/01/2012
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    garantuje se maximalne ta spodni hranice
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    To ti ale nedají nikde. Garantovat rychlost ti můžou max. tak v rámci interní sítě Centrio a to ještě stěží (což je stejně údaj k ničemu) a dostupnost? SLA smlouvy jsou trošku jiný level než pár stovek za měsíc.

    Z praktického hlediska je to ovšem rychlé dost (rychlejší než konkurence) a padá to asi tak stejně. A je to levnější :)
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    CAIDEL: OK, myslím, že do ročního závazku mne neukecaj. :) Já jsem v principu hodný člověk, tak jsem tomu obchodníkovi všechny jeho řeči o garantované rychlosti mile odkýval. Asi nečekal, že pokud své sliby nevtělí do papíru, tak jej také mile vyprovodím...
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    ALDARION: Garantovaná rychlost a dostupnost u smlouvy tohohle typu? Haha :)
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    Panstvo, kdo máte net od Centria, dali vám ke smlouvě nějaké (i pro sebe) závazné podmínky internetového připojení? (Vím, že mají "všeobecné podmínky" na webu, ty humorné s desetitisícovou smluvní pokutou na vše, ale tam se nijak neřeší třeba nakolik je garantovaná rychlost a dostupnost a tak...) Z obchodníka jsem mailem vypáčil "navrch smlouvy" :) ale při dalším páčení se už tváří dost nešťastně a začínám si myslet, že třeba opravdu víc není...
    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    ZVIRATKO: router i oba notebooky umi gigabit. kazdopadne jsem je pri speedtestech pripojoval na kabel od centria, abych ze hry vyradil i samotnej router.

    kdyz presouvam soubory po lanu, tak jedu 40-50 MB/s.

    googlil jsem lokace dropbox serveru a dozvedel jsem se jen to, ze dropbox pouziva amazon s3, pricemz ti samozrejme maji nekolik lokaci pro sve farmy :) tusim, ze pro evropu byla v irsku...

    tak ja to asi necham bejt... s tou rychlosti se da zit. vzdyt jsem zacinal na modemu 14.4 a taky to slo ;)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ERED_MITHRIN: hele a sit mas 100Mbit nebo gigo? Ja mam doma horsi kabel a jeden notebook s nim jede 120MB/s a druhej 15MB/s - a to aniz bych videl jakejkoliv error (i primo na sitovce na jedny nebo na druhy strane, ten hw me od toho problemu uplne odstini), a projevovalo se to jenom nekdy - z internetu jsem paradoxne jel rychleji nez z lokalniho serveru, protoze do toho keca jeste TCP stack s window scaling atd.. (ted na tebe mozna mluvim cinsky :)). Zkus vymenit posledni kabel a zkus prenos po LAN jestli to jede se vsema stejne.

    Mimochodem dropbox bude mit taky vic popu po svete, kdovi na kterej se kdy trefis. Me ze zacatku chodil hrozne pomalu facebook - z nejakyho duvodu jsem padal na US cluster misto na EU cluster, a bylo to pekne pomaly. Centrio melo proste nejaky novy IP adresy ktery predtim patrily jinam. Tohle by klidne moh bejt podobnej problem...
    Ve spicce bych ale plnou rychlost od zahranici necekal, a UPC zahranici lepsi nema urcite.
    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    PREDSEDA: valim oci! nenapadlo by me ji vyuzit jako server... jestli takhle funguje v pohode, tak slusnej pracant :)

    diky za test, tvoje cisla se mi zdaji byt lepsi...
    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    ZVIRATKO:
    1) vsechny testy pres kabel, abych vyloucil wifi signal ze hry
    2) wd my net n900 http://wdc.com/en/products/products.aspx?id=710, pricemz predtim se mi internet choval podobne a smazil jsem dlink dir855 http://www.dlink.com/us/en/home-solutions/connect/routers/dir-855-xtreme-n-duo-media-router
    3) nope, zadna vpn

    ZVIRATKO: jako uprimne - nebaziruju na tom, jestli mi test ukaze 30,5 mbit nebo 15 mbit. jde mi o to, ze kdyz neco nekam/odnekud nahravam, jede to vyrazne pomaleji, nez kolik bych ocekaval. a proto jsem se ptal, jestli ma centrio nizsi konektivitu do zahranici (konkretne teda do ameriky), cimz bych tedy utrel zobak a pocital s tim, ze to proste takhle je. a nebo jestli je u me nejaka anomalie a pak bych byl samozrejme rad, kdybych nasel pricinu.

    vim, ze pres upc mi dropbox svihal cca plnou rychlosti. s centriem jsem na hodne malem zlomku meho pripojeni :(

    diky za reakce!
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ERED_MITHRIN: bohuzel nejsem doma takze ted ti to nereknu - zitra vecer ti to muzu testnout na ty samy servery, ale prijde mi ze vicemene ti ten sluzebak chodi rychleji nez ten tvuj notes

    ty vysledky nesmis brat uplne 100%, protoze ty servery na druhy strane se taky uplne neflakaj - casto tam nekdo prida svuj stroj kterej ma treba jenom 100Mbit konektivity, a to ti dneska ucpou dva uzivatele. Pokud v nejakym meste je serveru malo tak ucpes i stroj co ma 1Gbit. 10Gbit jen tak nekdo nema (vetsina tech testovacich hotspotu bude tipuju 1Gbit nejaky sdileny konektivity...)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ERED_MITHRIN: aha, to je zajimavy - takze sluzebak o dost rychlejsi, a bez routeru taky rychlejsi...

    dotaznik:

    1) jsi pripojenej kabelem nebo wifi?
    2) co mas za router?
    3) nejedes u pracovniho notesu pres nejakou VPNku?
    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    ZVIRATKO: jsem nakonec vsechny 3 prispevky vrazil do jednoho, at je to prehlednejsi a nejsem za 12 letyho smrada :)

    no zasranejma trubkama v oceanu jsem si to vysvetloval. tzn. ze mas podobne hodnoty?
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    ERED_MITHRIN: Jo, provozuju na ní mail, jabber (icq) a FTP. Samozřejmě na složitější síťovou práci se už moc nehodí no.

    Jinak namátkou teda (wifi router):
    London 30.06, 31.40, ping 45ms
    Oslo 19.54, 14.05, ping 105ms
    Rome 27.31, 12.48, ping 55ms
    Miami 6.45, 20.75, ping 135ms

    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    v routeru problem urcite nemam, protoze jsem pripojenej kabelem a 30mbit/s dosahuju pri testovani s ceskymi servery



    projel jsem par mest a dostal jsem nasledujici hodnoty (tam, kde jsem se dostal na jednotky mbit/s, jsem testoval 3x, abych overil, ze se udaje dramaticky nerozchazi). mesta jsem nevybiral nikterak konkretne, jen jsem se podival na mapu a vybral nejake vzorky ;)

    udelal jsem celkem 3 testy: s osobnim ntb pres router, bez routeru a pak se sluzebnim ntb bez routeru

    london




    oslo




    rome




    boston




    miami




    los angeles




    zajima me ted tedy, jestli:
    1) mate podobne vysledky
    2) je mozne, ze me testovani nebylo korektni (v pozadi mi nebezi zadnej program, kterej by stahoval, ba ani zadny dalsi komp/telefon; nebo jestli mam testovat spise v noci)

    protoze pokud mate vysledky vyrazne lepsi nez ja a pokud jsem se nedopustil pri mereni nejakeho sizunku, tak problem tedy bude vylozene u me... :(

    budete-li mit chut udelat test pro srovnani, budu moc rad!
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ERED_MITHRIN: ucpany trubky pres ocean :) nic novyho a ty cisla nejsou neocekavany..
    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    PREDSEDA: jsem netusil, ze amiga se da s necim (krome elektriny) sesitovat :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam