• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BOHOURCenTrio, CentroNet - Vysokorychlostni pripojeni k internetu
    POZOR - pri uzavreni smlouvy na dobu urcitou (12 mesicu) se automaticky prevadi smlouva na dalsich 12 mesicu, pokud si smlouvu zakaznik sam nezrusi !!! Podminky spolecnosti centrio: 8.1 Tato smlouva se uzavírá na dobu neurčitou, resp. na dobu určitou v délce trvání 12 (dvanácti) měsíců s možností automatického prodloužení v případě, že Zákazník zvolí úvazek na 12 (dvanáct) měsíců. Pokud u smluv na dobu určitou některá ze smluvních stran písemně nesdělí druhé smluvní straně nejméně 30 (třicet) dní před uplynutím doby, na kterou byla tato smlouva uzavřena, že nemá zájem pokračovat v plnění smlouvy, prodlužuje se tato smlouva automaticky vždy o dalších 12 (dvanáct) měsíců dle aktuálního Ceníku.
    rozbalit záhlaví
    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    ZVIRATKO:
    1) vsechny testy pres kabel, abych vyloucil wifi signal ze hry
    2) wd my net n900 http://wdc.com/en/products/products.aspx?id=710, pricemz predtim se mi internet choval podobne a smazil jsem dlink dir855 http://www.dlink.com/us/en/home-solutions/connect/routers/dir-855-xtreme-n-duo-media-router
    3) nope, zadna vpn

    ZVIRATKO: jako uprimne - nebaziruju na tom, jestli mi test ukaze 30,5 mbit nebo 15 mbit. jde mi o to, ze kdyz neco nekam/odnekud nahravam, jede to vyrazne pomaleji, nez kolik bych ocekaval. a proto jsem se ptal, jestli ma centrio nizsi konektivitu do zahranici (konkretne teda do ameriky), cimz bych tedy utrel zobak a pocital s tim, ze to proste takhle je. a nebo jestli je u me nejaka anomalie a pak bych byl samozrejme rad, kdybych nasel pricinu.

    vim, ze pres upc mi dropbox svihal cca plnou rychlosti. s centriem jsem na hodne malem zlomku meho pripojeni :(

    diky za reakce!
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ERED_MITHRIN: aha, to je zajimavy - takze sluzebak o dost rychlejsi, a bez routeru taky rychlejsi...

    dotaznik:

    1) jsi pripojenej kabelem nebo wifi?
    2) co mas za router?
    3) nejedes u pracovniho notesu pres nejakou VPNku?
    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    ZVIRATKO: jsem nakonec vsechny 3 prispevky vrazil do jednoho, at je to prehlednejsi a nejsem za 12 letyho smrada :)

    no zasranejma trubkama v oceanu jsem si to vysvetloval. tzn. ze mas podobne hodnoty?
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    ERED_MITHRIN: Jo, provozuju na ní mail, jabber (icq) a FTP. Samozřejmě na složitější síťovou práci se už moc nehodí no.

    Jinak namátkou teda (wifi router):
    London 30.06, 31.40, ping 45ms
    Oslo 19.54, 14.05, ping 105ms
    Rome 27.31, 12.48, ping 55ms
    Miami 6.45, 20.75, ping 135ms

    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    v routeru problem urcite nemam, protoze jsem pripojenej kabelem a 30mbit/s dosahuju pri testovani s ceskymi servery



    projel jsem par mest a dostal jsem nasledujici hodnoty (tam, kde jsem se dostal na jednotky mbit/s, jsem testoval 3x, abych overil, ze se udaje dramaticky nerozchazi). mesta jsem nevybiral nikterak konkretne, jen jsem se podival na mapu a vybral nejake vzorky ;)

    udelal jsem celkem 3 testy: s osobnim ntb pres router, bez routeru a pak se sluzebnim ntb bez routeru

    london




    oslo




    rome




    boston




    miami




    los angeles




    zajima me ted tedy, jestli:
    1) mate podobne vysledky
    2) je mozne, ze me testovani nebylo korektni (v pozadi mi nebezi zadnej program, kterej by stahoval, ba ani zadny dalsi komp/telefon; nebo jestli mam testovat spise v noci)

    protoze pokud mate vysledky vyrazne lepsi nez ja a pokud jsem se nedopustil pri mereni nejakeho sizunku, tak problem tedy bude vylozene u me... :(

    budete-li mit chut udelat test pro srovnani, budu moc rad!
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ERED_MITHRIN: ucpany trubky pres ocean :) nic novyho a ty cisla nejsou neocekavany..
    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    PREDSEDA: jsem netusil, ze amiga se da s necim (krome elektriny) sesitovat :)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ERED_MITHRIN: je mozny ze tvuj router nezvladne takovou rychlost - starsi routery nemaj sanci zpracovat 50 Mbps (napriklad ja kvuli tomuhle konecne vyhodil starej RB133 Mikrotik - nezvlad vic jak 15Mbit).
    Jestli ti cechy jedou rychle tak ale v routeru problem nehledej.
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    ERED_MITHRIN: Mám wifi router. Dva počítače jsou na něj připojené přes wifi a jeden přes kabel, ale to je Amiga, u tý se s rychlostí moc laborovat nedá :)
    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    CAIDEL, PREDSEDA, ZVIRATKO: diky za reakce! doma vyzkousim speedtestem par serveru v zahranici a hodim sem vysledky.

    kdyby mi rychlost na zahranicnich webech kolisala, tak bych si myslel, ze jsou servery/linky pretizeny. ja to mam ale dlouhodobe pomale :(

    predpokladam, ze vsichni jedete pres router, coz? ze nikdo nema kabel od centria pichlej rovnou do sveho pocitace :)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ERED_MITHRIN: me jede dropbox rychle, obecne zahranici mi jede velice dobre - v porovnani s UPC bych rek mnohem lepsi.
    Ale zalezi samozrejme kde ta vec je - UPC ma vlastni pater po evrope, takze napr. server v holandsku ti pojede asi rychleji s UPC nez s centriem.
    Kdyz mi neco nejede rychle tak je to spis pretizeny - treba zrovna youtube je obcas tragedie odkudkoliv. Jediny u ceho mi jede vzdycky zahranici dobre je 3G od Vodafonu, a to neni moc prakticky kvuli FUPu :-)
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Těžko říct, třeba není zahraničí jako zahraničí. Veškerá anglická, švédská a jiná fóra kam lezu tak mi běhají bleskově, ale třeba i Flickr. Tomu chvíli trvá než se rozběhne (řádově vteřiny) a pak už sviští normálně. Stejně tak stream na youutube třeba.
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    ERED_MITHRIN: Mě tedy jede rychle i zahraničí.
    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    zacina me drasat rychlost pripojeni do zahranicniho internetu. treba synchronizace s dropbox uctem jede kolem 150 kb/s. mam pocit, ze pres upc to jelo o hodne rychleji. pamatuju si to spatne, nebo ma centrio pomalou konektivitu do zahranici? v ramci ceskeho webu mi vsechno slape krasne rychle.

    jelikoz ale vetsinu casu travim na zahranicnim webu, tak si rikam, jestli jsem neudelal ukvapenej krok, kdyz jsem presel z upc na centrio :) jake mate zkusenosti?
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    RAB1T: muzu treba jednou mesicne.

    bude to vypadat takto, ale nemel by tam byt vypadek. jeste se to dolazovalo.

    Uptime Report for nymand: 11/10/2012 – 11/11/2012
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    BOHOUR: Tak pro kamarady je to zcela dostatecne.
    BOHOUR: tohle by ylo celkem zajimave.
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    ..kazdopadne jsem nyni predelal server a muzu posleze poskytnout grafy dostupnosti na pingdomu
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    server mam pro kamarady, takze kdyz mi to jednou za X spadlo na den, tak to kluci zkousli.

    na produkcni veci jsou garantovane linky
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    KRISHNA: No občas jsem měl nějaké výpadky. Pro domácí použití zcela dostačující ale na provozování nějakého projektu dle mého názoru nevhodné.
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    taky mam 30/30 a jede mi na tom web i ftp server a uplne v klidu.
    FREEM
    FREEM --- ---
    Asi jak predseda, bez problému poskytuju wifi do ulice. Při výpadku reagujou na mailu, při skrouhnutí rychlosti pustili s platbou na cestě na dobrý slovo, takže se zákaznickou linkou nikdy nebyl problém.. jedu na 50/50.
    Seznam, nyx, idnes 1-2ms,, google.com, blesk.cz 15-17.. podle tracertu 4 skoky s 1ms, pak je to v závislosti kam to posílám horší, takže imho centrio to nebrzdí.. celkově přechodu od UPC nelituju.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam