• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BOHOURCenTrio, CentroNet - Vysokorychlostni pripojeni k internetu
    MAIKA
    MAIKA --- ---
    hele stalo se vám, že by jste meli extra pomaly internet poslední tak týden, trva vse 100 let než to nabehne?

    ja se domluvila na servisu, s tim ze mi budou volat hodku pred tim, a ted na me byli hnusny do telefonu, ze nic takovýho nikdo nedomlouval a podobne, tak sjems i to asi vymyslela nebo nevim ....a nikdo nic, jejich pracovní doba je od 8,30 do 16,30 ... a prej mam bejt doma ... mate nekdo zkusenosti co s tim? (krom toho byt doma)
    diky
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    jo jen ten opruz nekam chodit. stejne ta smlouva co tam mam x let uz moc neplati. tak nevim proc mi tam chlapik neprdne 40 mbit a byl by klid. sem se ho snazil do toho naverglovat ale jel si svou pisnicku.
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    "Dobrý den. Dostal jsem od Vás dopis, kde oznamujete zvýšení cen všech služeb s
    tím, že nový ceník je na Vašich webových stránkách. Našel jsem ho na tomto odkazu:

    http://www.centrio.cz/dokumenty/Cenik_sluzeb_CenTrio.pdf

    a nevím, jak ho mám chápat. Mám od Vás už asi pátý rok pouze internet a to v
    rychlosti 30/30mbit s dlouhodobým úvazkem a cenou 499,- korun měsíčně. V
    ceníku ale službu s touto rychlostí vůbec nenabízíte. Můžete mi tedy
    vysvětlit, jak rychlé připojení a za jakou cenu budu mít od 1. 2. 2013?

    S pozdravem ..."

    "Dobrý den

    Tento internet se již klientům nenabízí. Tento balíček bude navýšen o 30,-Kč.

    V tomto případě bych doporučil si spíš změnit balíček na jiný, který by se Vám jistě více vyplatil podle nových ceníků.

    Změnu služeb můžete provést třemi způsoby:

    1. Osobní návštěva na naší centrále, adresa viz. níže.
    2. Poslat doporučený dopis na naší centrálu.
    3. Elektronicky na info@centrio.cz za předpokladu, že máte elektronicky ověřený podpis.

    Do 30 dnů od obdržení žádosti Vám bude zasláno vyjádření ke kterému dni jsou Vaše služby změněny.

    Příjemný den ... (Centrio)"
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    Já jim volal :-) U tarifu 15/15 je zvednutí ceny o 19 Kč.
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    No, taky jsem jim teda radši napsal.
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    taky jsem dostal a psal jsem jim.

    platim 599 za 30 a zvyseni je 30 kc

    koukal jsem na cenik a nove maji za 570 40 mbit. takze si udelam novou smlouvu
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Přišel mi dopis od Centria, že musej v průměru o 5 procent zvednout ceny všech služeb a že nový ceník najdu na jejich webu. Jenže jsem z toho tak trochu jelen.

    Ceník je tady: http://www.centrio.cz/dokumenty/Cenik_sluzeb_CenTrio.pdf

    a já tam fakt nemůžu najít co se mě vlastně týká. Mám od nich jenom internet, 30/30 a doteď mi chodila faktura na 499,- korun měsíčně. A v tom ceníku teda nevidím nic, co by se tomu podobalo. Ví někdo víc, nebo jim mám napsat?
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    tak predchvilkou tak 20 vypadek ve stodulkach. vypadalo to na DNS
    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    BOHOUR: taky jsem nic diky spani nezaznamenal :)
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    tak jako predpokladal jsem to :)

    jen sem to zkusil, zas az tak hrozny vypadek to nebyl.
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    V tý době spím a nic jsem nestahoval přes noc, takže bohužel ne.
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    nezaznamenal nahodou nekdo kolem stodulek tento vypadek.

    12/05/2012 01:34:15AM 12/05/2012 03:56:15AM 2h 22m
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    14 denni prehled

    Uptime Report for nymand: 11/17/2012 – 12/01/2012
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    garantuje se maximalne ta spodni hranice
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    To ti ale nedají nikde. Garantovat rychlost ti můžou max. tak v rámci interní sítě Centrio a to ještě stěží (což je stejně údaj k ničemu) a dostupnost? SLA smlouvy jsou trošku jiný level než pár stovek za měsíc.

    Z praktického hlediska je to ovšem rychlé dost (rychlejší než konkurence) a padá to asi tak stejně. A je to levnější :)
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    CAIDEL: OK, myslím, že do ročního závazku mne neukecaj. :) Já jsem v principu hodný člověk, tak jsem tomu obchodníkovi všechny jeho řeči o garantované rychlosti mile odkýval. Asi nečekal, že pokud své sliby nevtělí do papíru, tak jej také mile vyprovodím...
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    ALDARION: Garantovaná rychlost a dostupnost u smlouvy tohohle typu? Haha :)
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    Panstvo, kdo máte net od Centria, dali vám ke smlouvě nějaké (i pro sebe) závazné podmínky internetového připojení? (Vím, že mají "všeobecné podmínky" na webu, ty humorné s desetitisícovou smluvní pokutou na vše, ale tam se nijak neřeší třeba nakolik je garantovaná rychlost a dostupnost a tak...) Z obchodníka jsem mailem vypáčil "navrch smlouvy" :) ale při dalším páčení se už tváří dost nešťastně a začínám si myslet, že třeba opravdu víc není...
    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    ZVIRATKO: router i oba notebooky umi gigabit. kazdopadne jsem je pri speedtestech pripojoval na kabel od centria, abych ze hry vyradil i samotnej router.

    kdyz presouvam soubory po lanu, tak jedu 40-50 MB/s.

    googlil jsem lokace dropbox serveru a dozvedel jsem se jen to, ze dropbox pouziva amazon s3, pricemz ti samozrejme maji nekolik lokaci pro sve farmy :) tusim, ze pro evropu byla v irsku...

    tak ja to asi necham bejt... s tou rychlosti se da zit. vzdyt jsem zacinal na modemu 14.4 a taky to slo ;)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ERED_MITHRIN: hele a sit mas 100Mbit nebo gigo? Ja mam doma horsi kabel a jeden notebook s nim jede 120MB/s a druhej 15MB/s - a to aniz bych videl jakejkoliv error (i primo na sitovce na jedny nebo na druhy strane, ten hw me od toho problemu uplne odstini), a projevovalo se to jenom nekdy - z internetu jsem paradoxne jel rychleji nez z lokalniho serveru, protoze do toho keca jeste TCP stack s window scaling atd.. (ted na tebe mozna mluvim cinsky :)). Zkus vymenit posledni kabel a zkus prenos po LAN jestli to jede se vsema stejne.

    Mimochodem dropbox bude mit taky vic popu po svete, kdovi na kterej se kdy trefis. Me ze zacatku chodil hrozne pomalu facebook - z nejakyho duvodu jsem padal na US cluster misto na EU cluster, a bylo to pekne pomaly. Centrio melo proste nejaky novy IP adresy ktery predtim patrily jinam. Tohle by klidne moh bejt podobnej problem...
    Ve spicce bych ale plnou rychlost od zahranici necekal, a UPC zahranici lepsi nema urcite.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam