• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BOHOURCenTrio, CentroNet - Vysokorychlostni pripojeni k internetu
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    kompletni cenik, nefunguje. Parada :)

    http://www.centrio.cz/pdf/cenik.pdf
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    nojo furt :)
    jejich webove stranky napriklad nemaji tak zakladni vec, jako je mapa/seznam ulic pokryti, takze taky maj co zlepsovat
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Pevnou umí, viz jejich webové stránky, omg!
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    a umi pevnou? stoji neco?
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    verejna
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    Jak je na tom vlastne centrio s verejnymi IP adresami?
    Dostavate DHCPkem verejnou? Dostavate DHCPkem lokalni a jste natovani na brane?
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    určitě
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    takze bych to shrnul tak...srat na meraky
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    na starem ibm R40 jsem mel vysledek ze speedtestu jeste o polovinu mensi z duvodu flashe..kompl to nestihal... i kdyz primou souvislost v tom nevidim.

    ROENICK
    ROENICK --- ---
    Bral bych nejrychlejsi vysledky jako spravny :) pomalejsi budou pretizenejma serverama nebo lajnama k nim, ale pokud nakej server bude davat konstantne lepsi vysledek tak ten bude spis odpovidat rychlosti lajny (samozrejme merak u vlastniho ISP moc vypovidajici nebude)
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    tak zalezi asi na umisteni serveru.
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    No hele, taky:

    speedtest.net: 23.4/20.5
    rychlost.cz: 23/23
    speedtes.cesnet.cz: 34.4/38
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    twe, tak nevim kde meri http://speedtest.cesnet.cz/, ale tam mam hodnoty uplne jine

    48 DL
    54 UL

    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    docela bida nato, ze mam mit UL 40

    http://www.speedtest.net/result/2558086336.png

    od ty doby co sem si z 30 zmenil na 40 je to nejake cudne


    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    teď jsem to 3x změřil a pokaždé mám upload o dost rychlejší než download (rychlost.cz). Ale sedím 4 metry of wifiny, na káblu by to asi bylo jinak. Celkově subjektivně je to rychlé, ale při tarifu 40mbit jsem v průměru sotva na půlce.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    a jak se vam obvykle pohybuje na Centriu upload, skutecna vs inzerovana rychlost?
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    RAB1T: JE to peklo :) a právě nikdo nebydlíme v domě s ústřednou, kde by člověk dostal alespoň nějakých lidských 25Mbit...a upload by zase stál za hovno

    jinak O2 vs wifi viz např. Koudy - [ KOUDY @ N::K :DDDD ] a pak wifi [ KOUDY @ N::K :DDDD ]

    samozrejme na aktuálním signálu, rušení a počasí záleží, ale horší než O2 to na 95% nebude
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    UTFG. Když zadám Internet Neratovice, tak mi vypadne fúra informací.
    ANASTHESIA
    ANASTHESIA --- ---
    ROENICK: Právě, že v O2 by mně čekalo zas to co mám teď. a na to už fakt nemám nerva. jak říkám 650 za 6MB to je výsměch. Každopádně děkuji.
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    ROENICK:No zas takový peklo to O2 není. Je to bída a hlavně je to predražené jak sviň, ale zase je to kablel, i když bohužel strašně záleží jak daleko je člověk od ústředny. WiFi je zas věčný boj s počasím a bohužel u těch větších rychlostí to taky nebývá extra levné. I když to už jsme hodně mimo téma klubu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam