• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BOHOURCenTrio, CentroNet - Vysokorychlostni pripojeni k internetu
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    teď jsem to 3x změřil a pokaždé mám upload o dost rychlejší než download (rychlost.cz). Ale sedím 4 metry of wifiny, na káblu by to asi bylo jinak. Celkově subjektivně je to rychlé, ale při tarifu 40mbit jsem v průměru sotva na půlce.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    a jak se vam obvykle pohybuje na Centriu upload, skutecna vs inzerovana rychlost?
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    RAB1T: JE to peklo :) a právě nikdo nebydlíme v domě s ústřednou, kde by člověk dostal alespoň nějakých lidských 25Mbit...a upload by zase stál za hovno

    jinak O2 vs wifi viz např. Koudy - [ KOUDY @ N::K :DDDD ] a pak wifi [ KOUDY @ N::K :DDDD ]

    samozrejme na aktuálním signálu, rušení a počasí záleží, ale horší než O2 to na 95% nebude
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    UTFG. Když zadám Internet Neratovice, tak mi vypadne fúra informací.
    ANASTHESIA
    ANASTHESIA --- ---
    ROENICK: Právě, že v O2 by mně čekalo zas to co mám teď. a na to už fakt nemám nerva. jak říkám 650 za 6MB to je výsměch. Každopádně děkuji.
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    ROENICK:No zas takový peklo to O2 není. Je to bída a hlavně je to predražené jak sviň, ale zase je to kablel, i když bohužel strašně záleží jak daleko je člověk od ústředny. WiFi je zas věčný boj s počasím a bohužel u těch větších rychlostí to taky nebývá extra levné. I když to už jsme hodně mimo téma klubu.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    ANASTHESIA: to asi patří sem

    [ ISPs - Internet Service Providers - nazory a zkusenosti s poskytovateli internetovych sluzeb ]

    a jestli je to trochu mimo velký města (koukám část Neratovic?) tak tam počítej s O2 a pak nějakou tou wifi. Obecně skoro vše je lepší než O2, jsou to mrdky jak co do technologie, tak co do přístupu k zákazníkovi, agregace, všechno. Pokud je alespoň trochu srovnatelná nabídka odjinud, šel bych do ní

    každopádně optiku bych v malý vesničce fakt nečekal :)
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    ANASTHESIA: Neznám konkrétní mapu pokrytí centria, ale pochybuji že u vás bude. To samé nejspíš plaatí i o UPC. Krom telekomu mne napadá nějaký místní poskytovatel WiFi.
    ANASTHESIA
    ANASTHESIA --- ---
    Ahoj, nevím jestli jsem tu správně. Budeme se stěhovat do obce Libiš a ja hledám spolehlivého poskytovatele. O2 mi opět nabídlo 6MB za 650,- Což je výsměch. Navíc nejsem s nima spokojená. Poradí někdo? Díky
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    taky spokojen,,, jak se tu rikalo,,tak 2 x do roka jim neco shori a pak to trva 2 dny :/ ale jinak cajk. alespon kdyz jim napisi co se delo s pripojenym linkem na monitoring serveru, tak mi i odpovi.

    rychlost mam i vyssi nez je daba smlouvou. (vetsinou)

    stodulky jsou myslim v pohode
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    MEDWYN: Tak to se asi ptej spíš Centria, ne? :)
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    CAIDEL: Odpoved muze znit "maji 10GBps optickou pater a baraky se pripojuji gigabitem FTTH" a nebo "dole ve sklepe je 100MBit/s zapojeny do edimax switche za 400Kc a shaping se resi na brane do internetu, ktera dela zaroven nat" ...
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    MEDWYN: Tak to bys měl vědět, že na to neexistuje konkrétní odpověď.

    U mě se třeba agregace nijak neprojevuje (tak, abych si toho všímal) a maximální rychlosti, které jsem z toho schopen vyždímat jsou rozhodně v MB/s. Konkrétní hodnoty mě popravdě příliš nezajímají, protože cokoliv je stáhnuté nebo uploadnuté prakticky okamžitě, ale když na torrentu vidím třeba 4 MB/s, tak to hodně potěší :)

    Pokud budeš mít sousedy stavhovače, smůla.

    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Mám teď 40/40, nevím jak moc velká agregace tam je, ale podle včerejšího měření jsem měl večer kolem sedmé asi 26/19.
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    JOSKA_CZ: Nepotrebuju, a i kdyby, tak to bude na firemnim pocitaci ke kteremu mam 3G. Tohle ma byt pro domaci ucely. :-)
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    A co agregace internetu?
    Mne osobne treba bohate staci 20Mbit, tj 2,5MB/s

    Je ale mozne na agregovane lince takove rychlosti pri tarifu 20/20 dosahnout?
    Sitim rozumim, stavim je. Jen se ptam na zkusenosti s touto konkretni.
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    RAB1T: Vidím to podobně. Byl jsem hodně dlouholetý zákazník UPC - a Centrio je pro mě zhruba stejně spolehlivé, ovšem levnější (nebo spíš lepší - cenově ve výsledku za trojkombo platím +/- stejně), mám ovšem daleko víc TV kanálů - a řádově rychlejší a lepší internet (50/50).

    Takže za mě značná spokojenost.
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    MEDWYN: Není to garantovaná služba jako žádná jiná poskytovaná pro domácnosti. Zkušenosti mám cca stejné jako s UPC jen cena je poloviční, takže v zásadě spokojenost.
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    MEDWYN: je to jednoduché. Potřebuješ internet 24/7? Nebo ti nevadí, že třeba 3 dny nejde (jako že se mi to 2x do roka stane) a nepotřebuješ tak připlácet? Pokud to druhé, tak je Centrio super volba.
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Já ho doporučit můžu, před měsícem jsem podepsal nový úvazek (po čtyřech letech zkušeností).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam