• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LALINAKNIHOVNY městské, lidové, obecné(í) i speciální
    LALINA
    LALINA --- ---
    @PANTARIL
    PANTARIL: jo, promin, já jsem jaksi předtím pod obrázek už nedokoukla...
    PANTARIL
    PANTARIL --- ---
    LALINA: no webmastera samo nedelam na plny uvazek ale "na dohodu" cca 3 hodiny mesicne. V podstate jsem vytvoril stranky, udelal admin rozhrani, kde si knihovnice muzou vkladat novinky a zajistuju aktualizaci on-line katalogu (OPAC) + jakekoliv slozitejsi aplikace, ktere si na me vymysli (ruzne ankety, dotazniky apod).

    Co se "ctenare" tyce tak viz to co pisu pod obrazkem:). Jako ctenar tam uz moc nechodim, vystacim si s tim, co si koupim + s e-knihama v ctecce e-booku. Ale jinak tam chodim pujcovat si hudbu (maji pomerne kvalitni vyber punku:) a navstevuju ruzne akce konajici se v podkrovni galerii (vernisaze vystav, diskusni odpoledne na ruzna temata apod)
    LALINA
    LALINA --- ---
    tak jsem zatím nedohledala něco o historii knihovnictví v Čechách a na Moravě, jakož i ve Slezsku .-) a zatím nic moc...
    LALINA
    LALINA --- ---
    Knihovny a čítárny Čechy, Morava, Slezsko
    http://www.abchistory.cz/knihovny/
    LALINA
    LALINA --- ---
    JOGINKA: ale to je taky nejrozuměnjší .-))
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    LALINA: Bohužel nemám lucidní sny, abych si mohla vybrat, kterou knihu otevřít.:-)) A kupodivu koukám obvykle do té své.:-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    JOGINKA: to bys o tom třebas mohla napsat knihu... třebas o Ježíšovi nebo Nefertiti nebo o Ašókovi a tak.....
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    LALINA: Jasně že láká a nahlížím!:-)))
    LALINA
    LALINA --- ---
    JOGINKA: a neláká tě nahlédnout do nějaké knihy? ;-))
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    Ve snu občas mívám jednu prastarou obrovskou a krásnou knihovnu. Jsou v ní uloženy údaje o všech, kdo kdy na Zemi žili - něco jako knihovna palmových listů - ale v té "mojí" jsou knihy. Dělám tam "pro změnu" knihovnici.:-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    ESPOO: ajo, já se nechala ošálit tou mapkou .-))

    a jinak musím říct, že na druhý pohled už mi ta knihovna přijde mnohem přívětivější .-)
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    ESPOO: Moravská zemská knihovna v Brně a Krajská vědecká knihovna Liberec.
    ESPOO
    ESPOO --- ---
    LALINA: Naopak, je kousek od náměstí s radnicí :)
    LALINA
    LALINA --- ---
    ESPOO: myslím že jo, že to bude příjemný, taky se mi líbí to světlo, jen to pusobí trochu studene... a vizuelně jako továrna, ale kdybych tam byla, asi bych to vnímala jinak .-) koukala jsem, že je docela mimo městské centrum, co?
    ESPOO
    ESPOO --- ---
    LALINA: Jinak mě se v té Liberecké knihovně líbilo; takhle podle mě má vypadat pořádná knihovna pro lidi. Je tam světlo, vzdušno, prostor, sedátka, lehátka, koberec, kavárna, prostě příjemno.
    ESPOO
    ESPOO --- ---
    LALINA: Že tu nejsme žádní puritáni.
    LALINA: To mi trochu připomíná moji zkušenost z městské knihovny kde je už x let ten stejný kolektiv a jede se tam v zajetých kolejích a žádné novoty se netrpí. Práce mě tam bavila, ale režim byl teda strašnej a ještě to bylo umocněno hroznou vedoucí knihovny se zvykem nenápadně sledovat zaměstnance jak pracují.
    LALINA
    LALINA --- ---
    ESPOO: tyjova, když jsem si otevrela ty náhledy na Libereckou knihovnu, myslela jsem, že ji teprve stavej nebo co... vypadá to jako staveniště... velký fotky zase jako z nějaký továrny... no, nevím.... nevím, jestli se mi úplně líbí teda:-)
    já byla pradávno na škole na praxi v Liberci a to byla knihovna stará a hnusná a blbá a vládlo tam hejno protivnejch bab, který celý ny jenom mlely o detech, manželích, vnoučatech, receptech a jedna o druhý... tehdy nekdy jsem zjistila, ze pracovat v knihovně rozhodne nebudu .-))
    LALINA
    LALINA --- ---
    ESPOO: jaký ufff?
    ESPOO
    ESPOO --- ---
    LALINA: Ufff...no i když je pravda, že pro knihovníky je téměř nutnost být tolerantní :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam