• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LALINAKNIHOVNY městské, lidové, obecné(í) i speciální
    ESPOO
    ESPOO --- ---
    LALINA: Já jsem tu našla jen knihovníky z Klementina, o žádných jiných zaměřených na konkrétní knihovnu nevím (nebo jsem to zapomněla :)). Klub pro knihovníky patří mému spolužákovi z brněnského vysokoškolského knihovnictví, ale ten se tam neukázal už pěkně dlouho a je fakt, že tam stejně pořád jen řeší pražské knihovnictví.

    Jinak před pár lety jsem byla na zájezdu po knihovnách, tak můžu nabídnout fotky z liberecké krajské knihovny. Kromě Liberce jsme navštívili i knihovnu v Drážďanech a Chotěbuzi. Jsou sice akademické, tak se omlouvám za offtopic, ale myslím stojí za vidění.
    LALINA
    LALINA --- ---
    ESPOO: pokud jsem našla, jsou tu jenom některé knihovny akademické a klub pro knihovníky a ten, jak jsem pochopila, spíše patří studentům VOŠIS. Sama jsem byla překvapená, že tu ještě není (nebyl) klub o knihovnách obecných... a to je přece škoda, ne?
    ESPOO
    ESPOO --- ---
    JOGINKA: Které knihovny to byly?

    Jinak díky za další knihovnické auditko, těch není nikdy dost :) Momentálně sice pracuju ve vysokoškolské knihovně, ale mám krátkou pracovní zkušenost i z městské knihovny.
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    LALINA: Joo, to otráví, to věřím...
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    KOKES: Knihovny spadají pod městské úřady - odbor kultury a záleží, kolik z toho schopná ředitelka vypumpuje.
    LALINA
    LALINA --- ---
    JOGINKA: no to né, já bych chtela povznést tu Jilemnici, vis...oni tam toho moc nepořádají... ale to není jenom ten plat, ony ty akce taky neco stojej...a človek se musí pořád hádat s městem...

    nojo, už jsem si vzpomněla, proč jsem se taky neucházela o tam uvolněné místo před časem... je to neustály boj s ekonomama a nekulturním ignorantským zastupitelstvem...
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    LALINA: V Praze bych i takový plat tipla...
    KOKES
    KOKES --- ---
    ahoj, můžete mi osvětlit, jak vlastně dnes funguje knihovna ekonomicky? pochybuji, že si na sebe vydělá..
    Kamarád chtěl prodávat knížky(což je trochu jiné) a když si zjistil nájem ve vytypovaných místech, tak to vzdal, že by akorát vyhodil peníze.
    LALINA
    LALINA --- ---
    kdyby mi dali tak 20 čistýho, docela by mě bavilo pracovat v knihovně jako kulturní referent a organizovat všelijaký tyhle akce
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    PANTARIL: Mooc pěkná budova. Je fajn, že má tak širokou škálu nabídky. Škoda, že ji mám z ruky - buddhistické akce bych okoukla.:-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    koukám, že moje domovská knihovna snad ani žádnej web nemá....tohle je teda hodně hodně stručný... asi ji chybí schopný webmaster:-) On by to asi nekdo musel delat zadara, pac na to nejspíše nejsou v tom hubeném rozpočtu peníze .-/
    http://www.mestojilemnice.cz/cz/kultura/mestska-knihovna/
    LALINA
    LALINA --- ---
    ZRADA: díky za tip :-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    PANTARIL: pěkná knihovna, přepěkná:-)
    a co dělá takovej webmaster knihovny? a chodí taky do knihovny jako čtenář ? ;-)
    ZRADA
    ZRADA --- ---
    V pátek po 11.05 na ČRo2 Praha: Hostem pořadu Setkání bude ředitel Městské knihovny v Praze Tomáš ŘEHÁK.
    (Doporučuju ale stáhnout později z archivu, tam to bude bez ubíjející hudební výplně.)
    PANTARIL
    PANTARIL --- ---
    Dobra diskuse:)

    Delam webmastera knihovny v Roznove pod Radhostem ( http://www.knir.cz ... stranky uz by potrebovaly predelat)

    budova nasi knihovny se mi dost libi, je skoda, ze nam za chvili nebude stacit z kapacitnich duvodu.



    Jinak jsem v posledni dobe prestal do knihovny kvuli knizkam uplne chodit. plne si vystacim s tim co si koupim a s tim co si stahnu a prectu na e-book ctecce.
    Nastesti krome knizek se da v nasi knihovne pujcit i zajimava hudba + se tam delaji casto vystavy v male podkrovni galerii + dalsi akce (prednasky, reporty z cest, budhisticke akce apod) na ktere se da zajit.
    LALINA
    LALINA --- ---
    na tohle bych docela šla...


    22. 3. pondělí
    Eddická a skaldská poezie

    PhDr. Jiří Starý, Ph.D., odborník na eddickou a skaldskou poesii, divákům ukáže počátky severské literatury a vyspělost tehdejší kultury. Vysvětlí také, jakému postavení se těšili tehdejší básníci a jaké verše byly mezi vikingy všeobecně známy.

    (ve spolupráci se Skandinávským domem)

    Přednáška se koná v pondělí od 18.30 hod. v klubovně Městské knihovny v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1.

    Vstupné: 30,- Kč
    LALINA
    LALINA --- ---
    škoda, že to Háčko už odpadlo..ono tam visí ma drátu, ale není to tak vidět .-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    uf, tak konečně jsem našla , co jsem hledala.-))
    Z rekonstrukce pobočky ve Vršovicích

    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    LALINA: No joo, na pobočkách se škudlí. Mně kdyby loni nevyšplouchlo prasklé potrubí s horkou vodou, tak se taky nedočkám vymalování, nového pultu, sesle a regálu nových knih.:-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    JOGINKA: :-)))))) jojojo...nicméně jak jsem tak byla u na s na pobočce, tak jsem tam žádný moc "kni" nenasla... jenom dávno profláknuté a školní četba a tak....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam