• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LALINAKNIHOVNY městské, lidové, obecné(í) i speciální
    Všechny možné městské, obvodní, obecní, specializované a veškeré neakademické knihovny v České republice - klidně i s přesahy do světa.

    * Informace, zkušenosti, doporučení, varování, příhody, povídání čtenářů a uživatelů
    *pozvánky na všemožné akce, které tyto bohulibé instituce pořádají nebo spolupořádají
    *technika v knihovnách, hlavně IT technika a její používání a řešení problémů s ní
    *styky s ostatními úřady, podávání grantů, vybavení knihovny - rady a inspirace
    * jakákoli další myslitelná témata související s knihovnami a jejich životem

    knihovny v ČR - podle mapy
    Praktické informace pro knihovníky
    Legislativa pro knihovny
    Biblioweb... právě probíhá soutěž o nejlepší knihovní web
    Památník národního písemnictví
    Městská knihovna Praha ...a jeji kulturní program
    národní technická knihovna
    Knihovna Jiřího Mahena Brno
    Knihovna města Ostravy
    Knihovna města Plzně
    Knihovna města Poděbrady
    Knihovna Rožnov pod Radhoštěm
    Knihovna města Jilemnice
    Knihovna města Chrudim
    Knihovna jana Amose Komenského při Muzeu J.A.K.
    Knihovna Václava Havla
    Adresář teologických knihoven
    ....
    rozbalit záhlaví
    MRWN
    MRWN --- ---
    LALINA:
    ahoj - diky :)
    -no pochlubit se muzeme knizkama treba :) - tak vydavame literarni casopis a mame literarni klub zamereny na mlade autory, delame na databazi regionalnich osobnosti (ale jsou technicke problemy s vyhledavanim), delame pomerne siroke spektrum akci zamerecnyh prevazne na detske ctenare - v ramci brezna jedeme zname akce jako registrace zdarma, odpoustime pokuty apod., pripravujeme ve spolupraci se ctenari foto výstavku s názvem ČTENÍ SLUŠÍ KAŽDÉMU - jde o vystavku fotek ctenaru pri cteni, v patek probehne Noc s Andersenem a vyhlasime lit. soutez Kde končí svět se spisovatelkou Renatou Štulcovou ... http://img5.rajce.idnes.cz/d0508/3/3132/3132634_de46180c1d2fdb003e3fe3337ed15578/images/03.jpg
    http://img5.rajce.idnes.cz/d0508/3/3132/3132634_de46180c1d2fdb003e3fe3337ed15578/images/04.jpg
    http://img5.rajce.idnes.cz/d0508/3/3132/3132634_de46180c1d2fdb003e3fe3337ed15578/images/05.jpg

    - jak jsem se stal knihovnici? po ss jsem se dostal do Opavy na FFSLU na inf. stud. a knihovnictvi. - to jsem nedokoncil a zacatekem tretaku odesel, a po roce bez prace jsem se dostal jako praktikant do univerzitni knihovny univerzity pardubice, kde jsem pobyl vic jak 5a pul roku, ted tri roky pracuju v chrudimi, z toho 2 jako systemovy knihovnik a chystam se studovat dalkove knihovnictvi v praze

    - jak jste se k tomu dostaly vy?

    LALINA
    LALINA --- ---
    MRWN: ahoj a vítej, čím se můžete ve vaší knihovně pochlubit?
    jak "slavíte" měsíc čtenáře ?

    a jak se stal/a knihovnicí/knihovníkem?
    SAN_IN_DA_SOUL
    SAN_IN_DA_SOUL --- ---
    Nevíte, jak funguje e-knihovna v Praze - půjčování si knížek v elektronický podobě? Je to sice barbarství, ale teď jsem v Berlíně a hrozně bych potřebovala úryvek z knížky od Tourniera. Co jsem viděla na plakátečcích, tak měli jen čapka a němcovou.-(
    LALINA
    LALINA --- ---
    u vás máte i čtenáře z řad psů? ach to genetické inženýrství :-)
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    Račte vstoupit:

    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    LALINA: Nevím, co myslíš slovem zbytné - opak nezbytných?:-)
    Podle mě by měly být knížky čtenářům na očích, protože co oko nevidí, po tom ruka nesáhne....

    Díky.:-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    JOGINKA: jakože jsou zcela zbytné?


    JOGINKA: moc pekná fotka, skoro na plakát nebo na titulní stránku března, měsíce čtenáře:-)
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    Před hodinou:

    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    LALINA: Nepamatuju si konkrétně, ale hromada knížek, které, když čtenář nevidí, tak po nich zkrátka nemůže sáhnout...
    MRWN
    MRWN --- ---
    zdravim - ja pracuju v knihovna-cr.cz - na podzim jsme byli na exkurzi SVK v Hradci Králové - moc hezky misto ... tady je par fotek: http://mrwn.rajce.idnes.cz/exkurse_do_Studijni_a_vedecke_knihovny_v_Hradci_Kralove/
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    LALINA: určitě knížky, bych se vsadil
    LALINA
    LALINA --- ---
    JOGINKA: jaké?
    JOGINKA
    JOGINKA --- ---
    ESPOO: Já byla i v těch skladech, tak vím, jaké poklady se tam skrývají...
    ESPOO
    ESPOO --- ---
    JOGINKA: Mě teda přijde, že v obou těchto knihovnách mají ve volném výběru knih opravdu dost. Co se MZK týče, tak ta má pro veřejnost zpřístupněnou i část skladů.
    LALINA
    LALINA --- ---
    CARIBOO: a když ty jsi od nás, tak te zvu do našeho klubu seveřanů:-)
    [ Severní město - život na severu Prahy ]
    LALINA
    LALINA --- ---
    PINK_CICINKA: inu, to já nevím, tohle bylo před dvaceti lety:-))
    PINK_CICINKA
    PINK_CICINKA --- ---
    LALINA: Tak to jsem ráda :) Jen mě mrzí,že to není běžný standard.
    LALINA
    LALINA --- ---
    PINK_CICINKA: na škole jsme byli na studijních cestách po knihovnách..takovej třídní výlet a v Havlbrodu jsme byli se podívat ve vzorné knihovně... něco jako ukázková nejmodernější knihovna...a opravdu se nám tam líbilo:-)
    PINK_CICINKA
    PINK_CICINKA --- ---
    Já chodím do knihovny v Havlíčkově Brodě a jsem maximálně spokojená. Knihovnice i knihovníci milí, ochotní a usměvaví :)
    LALINA
    LALINA --- ---
    jojo, jsou divný...když jsem byla nucena si přídit tu zpropadenou Opencard, jednaly tam se mnou jako s retardem a prudily. Naíc jsem si všimla, že i mezi sebou se tam tak trochu skádlejí a ty uštěpačný jedovatý poznámky jedna na druhou, a takové to: ale Martičko, říkala jsem ti, že máš ty propisky dávat takhle vodorovně a ne podélně" a u toho ty oči v sloup... no prostě nijak milá atmosfera tam opravdu není, ty baby jsou příšerný.
    Kdyi jsem se tam přihlásila v nějakém pohnutí mysli, že podpořím naše knihovnictví a přitom jsem se jen tak mimochodem v legraci zmínila, že mám knihárnu a až mě vyhodej z práce, tak přijdu žádat o zaměstnání k nim. No to byly teda pohledy, to by jednoho porazilo :-))))))
    CARIBOO
    CARIBOO --- ---
    Jeé, taky patřím pod Proseckou knihovnu...ale musím říct, že ty knihovnice, co tam jsou, obzlášť jedna, jsou docela zvláštní. Nevim, co jsem ji udělala, ale neodpovídají mi na pozdrav, na jakoukoliv otázku mi odseknou a několikrát se mi stalo, že jsem byla na řadě, ale prostě mě ignorovaly a vzaly někoho za mnou....no chování příšerný. Vždycky mě to vytočí, ae mám to nejblíž no...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam